Handen op elkaar voor Claire van Damme Zeeveld wacht nog even met stap naar Z1 18 Vader vijfde in wereldbeker Albstadt, Terpstra stelt teleur Ik ben tevreden. Formidable deed weer enorm zijn best Het tweede team van De Bos kreek en TV Roosendaal werden gisteren niet gehinderd door de regen. Met een 7-1-zege nestelde de tennisploeg uit Breskens zich in de bovenste regionen van de landelijke vierde klasse. De Boskreek beleefde een valse start doordat Kelly Vinckx (29) met 6-2 6-3 te sterk was voor Maud Kuypers (30). „Ik maakte te veel fouten. Pas bij 5-0 achter in de tweede set werd ik vaster", zei de uit IJzendijke afkomstige tennisster. Claire van Damme (16) klopte Zoë Schaaders (15) in drie sets: 6-3 3-6 6-1. De Hulsterse was iets dominanter in de rally's, maar de Brabantse vocht zich soms terug uit schier onmogelijke positie. Met een harde forehand op de backhand van Schaaders verzil verde Van Damme het eerste matchpoint. Ook in het dubbel, samen met Stéphanie van Balen, won Claire van Damme in drie sets van Zoë Schaaders, in combinatie met Kel ly Vinckx: 2-6 6-4 6-4. Het duo van De Boskreek leek in de beslis sende set met 5-1 achter te ko men, maar Vinckx miste een paar belangrijke volleys. Vervol gens groeide het tweetal Van Damme/Van Balen en was er geen houden meer aan voor TV Roosendaal. „In beide partijen heb ik pas in de derde set redelijk gespeeld. Mijn forehand liep niet zo goed vandaag. In het dubbel maakte ik eerst wat fouten aan het net, maar daarna ook een aantal pun- ln beide partijen heb ik pas in de derde set redelijk gespeeld ten. Daardoor kreeg ik meer zelf vertrouwen", zei Van Damme. Ze kreeg in de slotfase applaus vanwege een paar fraaie drop kicks. Jordy Engelaar (25) won met 6-3 6-4 van Falco Dubois (22). In de mixed waren Stépha nie van Balen (23) en John de Waele (22) superieur tegen het koppel Zoë Schaaders/Falco Du bois: 6-2 6-1. De Boskreek kreeg drie punten cadeau doordat de Roosendalers maar met drie spe lers kwamen aanzetten. In de derde klasse speelde Tio- la in IJzendijke met 4-4 gelijk te gen BLTV 3 uit Breda. Ruben Ha- verbeke vierde zijn comeback met een 7-5 6-4-winst op Marvin Rompis. Verder won ook Dominique Vyncke haar single, terwijl Isabel- le Leenhouwers en Sophie de Schepper in het dubbel zegevier den. Via een walk-over kwam het vierde punt binnen. Het man- nenteam van Hulster Ambacht gaf in de vierde klasse De Goese Maan met 6-0 slaag. Mountainbiker Milan Vader is gistermorgen tijdens de wereld bekerwedstrijd in het Duitse Albstadt vijfde geworden bij de beloftes. De twintigjarige Mid delburger, die twee weken gele den zesde werd tijdens het EK in Zweden, gaf na ruim vijf kwartier koers 2.44 minuten toe op de Nieuw-Zeelandse winnaar. Hij staat nu vierde in de wereldbekerstand. Anne Terpstra eindigde later op de dag bij de vrouwen als 29ste. De uit Zierikzee afkomstige rijd ster kan daardoor deelname aan de Olympische Spelen wel ver geten. Met een plaats in de top twaalf had ze zicht gehouden op Rio. Minnaard eindigt ronde in top 10 Poleij en Schoe tweede in België DOUW NEDERLANDS KAMPIOEN Dressuuramazone Maaike Zeeveld uit Ellewoutsdijk liep zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met de schimmelhengst Formidable in de klasse M2 naar twee afgetekende overwinningen. Ze stuurde het zeer krachtig bewegende paard naar respectievelijk 70,00 en 67,50 pro cent. „Ik ben tevreden. Formidable deed weer enorm zijn best", vertelde Zee veld. „Buiten enkele kleine haperin- getjes liep hij super. Formidable is een goedgekeurde hengst en we zit ten midden in het dekseizoen. Thuis op station Het Kruissewegje merk je dat. Hij is dan wat drukker. Maar in de wedstrijd stond hij er en bleef goed bij de les. Er waren momenten dat ik hem los kon laten en hij bleef gaan. Formidable maakt ook veel pro gressie. Dit is pas onze tweede wed strijd in de M2 en we hebben al tien winstpunten. Dat is genoeg om over te stappen naar het Zi. Maar daar wacht ik nog even mee. De oefenin gen zitten er bij Formidable al aardig in. Maar ik ben een perfectionist. Al les moet kloppen voor ik op wed strijd ga." De tweede plaatsen werden op geëist door Martin de Kroo uit Nieuw- en Sint Joosland met de mer rie De Kroo's Catrichta (64,16 pro cent) en de Spanjaard Luis Closas Pe rez met de ruin Ellington (62,83 pro cent). Wilma Salm en Josephine Alders wisselden een dag later in de klasse L2 stuivertje. In de warmloopronde stuurde de Goese Salm de ruin Goog le van 't Heerenhof met een straat lengte voorsprong naar de zege (67,00 procent). In de herkansing liep de Middelburgse Alders met haar vosmerrie Carmen Pieternella met 64,33 procent naar de zege. Springtour Zeeland Marlou Hamelink was zaterdag in de Springtour Zeeland in Nisse met de ruin Zidane de beste in de klasse M. Acht combinaties waagden zich daar in aan de barrage. Met een foutloze rit in 32,51 secon den zette Carolein van de Plasse uit Wemeldinge met de vosmerrie Delta Mossel Flora de L'impermeable druk op de ketel. De uit Nisse afkomstige Kim Huige stuurde de merrie Fiene een fractie sneller rond (32,24) en leek zich daarmee te verzekeren van de overwinning. Maar Marlou Hame link had het laatste woord. In een bloedstollende rit vloog de amazone uit Heinkenszand op de rug van Zida ne in 30,66 naar de zege. Ook in de klasse ZZ zat het Kim Huige niet mee. Met een foutloze bar- ragerit in 31,68 seconden mocht zij met de merrie Dame de Cour tot de laatste sprong de hoop op de zege koesteren. Met een rit in 30,54 verwe zen Pieter-Jan de Visser (Hoogerhei- de) en de ruin Foaday Huige haar op de valreep alsnog naar de tweede plaats. maandag 23 mei 2016 Claire van Damme van de Boskreek in actie in haar partij tegen de Brabantse Zoë Schaaders. FOTO PETER NICOLAI Henk van de Voorde Breskens —Claire van Damme ALBSTADT SARPSBORG Wielrenner Marco Minnaard (27) heeft zich gisteren op de slotdag van de Ronde van Noorwegen ge handhaafd in de top 10. In de etappe van Drobak naar Sarps- borg eindigde de Wanty-coureur uit Wemeldinge als elfde, op acht seconden van winnaar Edvald Boasson Hagen. In het algemeen klassement vond hij zich na vijf dagen terug op de zevende plaats. De marge met eindwin naar Pieter Weening was 62 tel len. Yersekenaar Antwan Tolhoek werd 78ste overall. Hij verrichtte de laatste dagen veel werk voor Pieter Weening, zijn ploeggenoot bij Team Roompot. OUTRIJVE/MOERBEKE Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen is zaterdag tweede gewor den tijdens een nieuwelingen- koers in het Belgische Outrijve. Na ruim 71 kilometer werd de vijf tienjarige Bevelander in de eindsprint geklopt. Ook mountainbikester Aimee Schoe (18) uit Vrouwenpolder moest genoegen nemen met een tweede plaats. De Walcherse was bij een wedstrijd voor de Flanderscup als snelste weg, waarna ze gezelschap kreeg van twee Belgische rijdsters. Toen één van hen ten val kwam, had Schoe nog één concurrente over. In de eindsprint verloor ze vervolgens. STEENBERGEN Atleet Wim Douw uit Oud-Vossemeer is giste ren in Steenbergen Nederlands kampioen ultraloop geworden. In de 24 Uur van Steenbergen liep hij liefst 215,188 kilometer. Hij haalde in de wedstrijd die op zaterdag al begon een gemid delde van 9 kilometer per uur. De nummer twee liep 15 kilome ter minder, foto leo adriaansen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland/Nisse Maaike Zeeveld, dressuuramazone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46