Late inschrijvers verrassen in Sas het spel 1 Rumoer in peloton na foutje van jury 17 Wielrenner Jarno Mobach zit drie dagen van voren in Zeeuws-Vlaamse rittenkoers. lk heb het maximale eruit gehaald Mol stapt uit na valpartij Jarno Mobach is gisteren tweede geworden in het eindklassement van de Spie Internationale Junio ren Driedaagse. Hij finishte in de slotetappe direct achter de Zwit serse eindwinnaar Stefan Bisseg- ger. Verder behaalde de zeven tienjarige renner uit Philippine de eindwinst in zowel het kas seien- als het combinatieklasse ment. Dertig jaar na Niek de Tae- ye was Mobach de tweede Zeeuw op het podium van de Ju nioren Driedaagse. „Ik heb het maximale eruit ge haald", was zijn conclusie. „Ste fan Bissegger is de verdiende eindwinnaar. Natuurlijk is het jammer dat in de slotrit net niet won, maar ik ben erg blij met een tweede eindklassering. Daar naast heb ik twee truien overge houden aan de Junioren Drie daagse. Dat is geweldig." Na de winst van de Fransman Maël Guégan in de openingsrit stond zaterdagochtend de twee de rit van de Junioren Driedaagse op het programma. De renners moesten een tijdrit afleggen rond Axel. Mobach kwam daarin goed voor de dag. De Zeeuws-Vlaming klokte een tijd van 13.05 minu ten. Hij dook liefst 27 seconden onder de beste tijd van dat mo ment. De tijd van Mobach was lang beke, die content was met de weerbaarheid van zijn ploeg. Luctor kwam op een 6-2-voor- sprong, maar moest na 35 minu ten Thor weer naast zich dulden (7-7). Na rust ging het tot 11-11 ge lijk op, totdat Luctor het verzorg de spel beloond zag. De invalbeur ten van Jasmijn Hamelink en Anthony van de Velde zorgden voor een impuls. ongenaakbaar, maar uiteindelijk voorkwam de Zwitser Stefan Bis- seger een Zeeuwse ritzege. Hij noteerde als enige deelnemer een tijd onder de 13 minuten en was daardoor zes seconden sneller dan Mobach. Bissegger pakte ook de leiding in het algemeen klassement. Mo bach maakte op zijn beurt even eens een grote sprong voor waarts en stond als derde geklas seerd voor aanvang van de derde etappe. Kasseistroken Die rit vond dezelfde avond nog plaats in Sluiskil. Hoewel de ren ners over verschillende kasseien stroken trokken, bleef het deelne mersveld lang gesloten. In de drie plaatselijke rondes konden uiteindelijk de Noor Ludvik Hol- stad, ploeggenoot van Mobach bij APT SPIE-Douterloigne, en de Amerikaan Evan Clouse een voor sprong opbouwen. De Zwitserse selectie, met geletruidrager Ste fan Bissegger, controleerde ech ter de wedstrijd. In de voorlaatste ronde zat daardoor alles weer op een zakdoek. Het draaide uit op een massasprint in de straten van Sluiskil. In die eindsprint pakte de Italiaan Davide Ferrari de ze ge. Mobach sprintte naar de vijf de plaats. De weergoden waren de ren ners in de slotetappe van giste ren niet gunstig gezind. Voor de start kwam de regen met bakken uit de hemel, maar de deelne mers lieten zich niet uit het veld slaan. Materiaalpech Door het gladde wegdek gingen verschillende renners al vroeg in de wedstrijd onderuit. Robin Blummel (TWC Pijnenburg) pro beerde te profiteren van de chaos, maar hij kreeg weinig ruimte. Pas in de slotronde ont stond de eerste serieuze vlucht met Gerco Pastoor (WSV Em- men), Vincent Hoppezak (RWC Ahoy) en Willem Bok (TWC Pij nenburg). Laatstgenoemde reed zelfs lange tijd virtueel in de gele leiderstrui. De Zwitserse klasse mentsleider Stefan Bissegger was namelijk door materiaalpech op achterstand geraakt. Hij keerde echter tijdig terug en stelde ver volgens orde op zaken. In Velze ke sprintte uiteindelijk een flink uitgedund peloton om de zege. In die eindsprint verhinderde Bissegger wederom een Zeeuws ritsucces. Mobach finishte als tweede, maar verzekerde zich daardoor wel van een tweede plaats in het algemeen klasse ment. Alsof dat nog niet genoeg was, schreef hij ook nog eens het kasseienklassement en het combi natieklassement op zijn naam. Het duovolleybaltoernooi in Sas van Gent kreeg verrassende win naars. Amy en Joyce Lameir van het Brabantse VAT verzekerden zich bij de vrouwen van de eindze ge. Bij de mannen ging de winst naar een koppel dat op verzoek van de toernooileiding was inge schreven om het deelnemersveld te vergroten. Gerben de Block en Sander Broodman besloten te elfder ure aan die oproep te voldoen en ver rasten vriend en vijand. In een poule van zes bleef het tweetal tot de allerlaatste poulewedstrijd on geslagen. Dat lukte ook Ervin Des- kaj en Tijmen Arends (beiden Ste- vo). De onderlinge confrontatie le verde winst op voor de Axelaars (20-n). Vooraf was in het program ma echter vastgelegd dat de num mers één en twee van de poule een finale zouden spelen. Daarin trokken De Block en Broodman met T8-12 aan het langste eind. Dodelijk blok In de finale stuitte het jeugdige Stevo-duo op een overstoorbaar koppel. De 45-jarige Gerben de Block eiste een hoofdrol voor zich op. De routinier liep geen meter te veel en zette de veel jongere Broodman aan het werk. De Block, bijna dertig jaar een vaste waarde van de hoofdmacht van Savok, stond vaak op de juiste plaats, beschikte over een dodelijk blok, serveerde scherp tegen de be lijning en verraste zijn tegen- Er was zaterdag even beroering bij de wielerronde van de TMZ in Goes. Op een moment dat zes ren ners op kop reden, kwam er een reactie van Jacob Wijnstra. Hij na derde tot op acht seconden, maar reed vervolgens lek. Bij deze koers was er echter geen recht op een ronde vergoeding en dus besloot de jury hem verder te laten rijden, wel met inachtneming van een ronde achterstand. standers met lepe balletjes. De toernooizege kwam ook voor het winnende duo als een surprise. „Ik vind het spelletje nog steeds heel leuk", zei De Block, die als nestor van een zeer jonge ploeg met Savok naar de der de klasse degradeerde. „Daarom heb ik nog een jaar bijgetekend. Ik vind het leuk om die jonge gasten wat te leren. Zoals? Dat het niet al leen hard binnen harken is bij voorbeeld. We hadden echt niet hoeven degraderen, maar we heb ben te dikwijls met 4-0 verloren, terwijl we over vier sets maar vijf tien punten minder hadden. We hebben een leuk team, met poten tie. Er lopen spelers tussen die zelf nog niet weten hoe goed ze zijn, maar bang zijn om fouten te maken. Ik heb liever dat ze fouten maken, dan dat ze passief aan de lijn staan te plakken." Ook de finale bij de vrouwen le verde winst op voor het team dat na de poulewedstrijden tweede was geworden. Anne Oele en Esmee Zegers (Scheldesport) ver sloegen in de poule Amy en Joyce Lameir uit Hoogerheide met 16-15 en begonnen als favoriet aan de eindstrijd. In het allesbeslissende duel moest het tweetal echter met 15-12 buigen voor het Brabantse koppel, dat vorig jaar zesde werd. Veerle Bun en Arbias Deskaj (Stevo) waren bij de gemengde teams een maatje te groot. Het tweetal won alle poulewedstrij den en liet zich in de finale niet verrassen door Terry van Dijk (de Burgst) en Baukje Coorens (Breda Beach). Wijnstra sloot aan bij de kop groep en deed de voorsprong ver der oplopen. Er kwam daardoor ge mopper vanuit het peloton. Dat was terecht. Reglementair gezien had Wijnstra geen kopwerk mo gen doen. De jury herstelde de fout en gaf Wijnstra opdracht zich af te laten zakken. Uiteindelijk bleef de kopgroep van zes renners intact en pakte Niels van Deursen uit Den Haag de winst. VELZEKE In tegen stelling tot Jarno Mobach verliep de Junioren Driedaag se voor Wesley Mol minder voor spoedig. Als beste jongere begon de Kapellenaar zater dag aan de tijdrit, maar de naweeën van een valpartij in de eerste etappe gooiden roet in het eten. De zeventien jarige renner van Balen BC moest dan ook genoegen nemen met een 155ste plaats. „Ik had weinig kracht in de benen en kwam totaal niet meer vooruit", meldde de Bevelan der. 's Avonds was de si tuatie tijdens de derde etappe nog niet verbeterd. De inwoner van Kapel- Ie nam na 40 kilo meter koers met pijn in het hart af scheid van de wed strijd. maandag 23 mei 2016 op het podium Gerben de Block (rechts) tikt in de finale de bal over het blok van Tijmen Arends heen. foto peter nicolai Job de Feijter Velzeke —Jarno Mobach Scores Luctor: Marjolein Durink 7, Karlijn den Hollander, Jasmijn Hame link en Peter Durink 2, Eline Jansen en Jasper de Pooter 1. BKC 1-Fortis 5 7-7. Scores BKC: Jan-Willem de Grootte 4, Koen de Bliek 2, Mariëlle Faas 1. Peter van Kouteren Sas van Gent 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Peter Durink in balbezit tijdens zijn laatste wedstrijd voor Luc tor. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45