i Alleen eer staat nog op Titel en promotie voor korfballers TOP Arnemuiden 16 JUNIOREN DRIEDAAGSE MOBACH STERK TOP Arnemuiden heeft de titel in de hoofdklasse B binnen. Het korfbalteam van trainer Ar- co Goedkoop won zaterdagmid dag in Maartensdijk van Twee maal Zes (15-17) en is daardoor niet meer in te halen door con current Avanti. TOP promo veert nu op het veld naar de ere klasse, het hoogste niveau van Nederland. Ook zonder veldtitel was het seizoen voor TOP Arnemuiden geslaagd geweest, zei Goedkoop zaterdag na het kampioensduel bij Tweemaal Zes. „Maar als je zó dicht bij een prijs bent, wil je als sporter ook die beker. Dit kampioenschap geeft ons mooie jaar extra glans." In Maartensdijk kwam TOP nauwelijks in de problemen, maar het verschil was voortdu rend klein. Bij rust stond het 8-10. Goedkoop: „We zaten de hele tijd aan de goede kant van de score. Onze verdediging stond ook prima." Peter van Belzen benutte in de slotminuut een strafworp en schoot daarmee de Arnemuide- naars in veilige haven: 15-17. „De druk is eindelijk van de ke tel", zei Goedkoop. „Dat is een heerlijk gevoel." TOP Arnemuiden is nu de der de Zeeuwse club die op het hoogste niveau zal uitkomen. Swift (2x) en Fortis deden het eerder. Duinkerke en Van Duijn zegevieren Gunst zeventiende in eindklassement De Kok wint met record Golfsurfers naar EK Landstitel Legrand De Zeeuws-Vlaamse korfbal clubs kijken uit naar de laatste speelronde van de veldcompeti- tie. Zaamslag en Luctor sluiten zaterdag 28 mei een weinig me morabel seizoen af. In de laatste wedstrijd als derdeklasser ont vangt Zaamslag Seolto, terwijl Luctor afsluit met de eergevoeli- ge wedstrijd bij Volharding. On geacht de resultaten weten beide ploegen al dat ze volgend seizoen tegen elkaar zullen uitkomen in de vierde klasse. Vios-Zaamslag 19-7: Met aanzien lijk meer strijdlust dan een week eerder betrad Zaamslag het na- tuurgras in Willemstad. De ploeg trof een gedreven Vios, dat op jacht is naar de tweede plaats in de derde klasse, die recht geeft op een promotiewedstrijd. Dat Zaamslag de dertiende ne derlaag van het veldseizoen zou gaan lijden, was haast zeker. Het doel was daarom om naar vermo gen te presteren. „Bij vlagen had den we goede aanvallen", keek speelster Linda Hamelink terug. Een lichtpuntje was het meespe len van Erwin Verhelst, die na blessureleed op de weg terug is. Zaamslag heeft nog één kans om het veldseizoen niet puntloos af te moeten sluiten. Dan zal er zaterdag thuis een punt gepakt moeten worden tegen Seolto. Scores Zaamslag: Gerwin Zegers en Erwin Verhelst 2, Marjan Verha- ge, Marco van Reeuwijk en Mario Weststrate 1. Luctor-Thor 15-11: Het was een duel in de middenmoot van de vierde klasse H. Voor beide teams stond er niets meer op het spel. Toch waren de Rotterdammers niet naar Terneuzen afgereisd om cadeautjes weg te geven. „Het was op het randje van onsportivi- teit", vond coach Erik-Jan Delle- maandag 23 mei 2016 TOP-aanvoerster Jeanine Marijs valt in de armen bij trainer Arco Goedkoop na de winst in Maartensdijk, fotowendymarteijn SLUISKIL Een groot aantal ID-renners blijkt over een goede conditie te be schikken. Een aantal reed zater dag tweemaal. In Sluiskil reden Jo- annathan Duinkerke uit Goes bij de mannen en Irma van Duijn uit Schoondijke bij de vrouwen naar de eerste plaats. Walter Pollet (Hulst) werd vierde, Richard Tac- ken (Heikant) en Tonnie Hoog- straate (Terneuzen) eindigden ze vende en achtste. In Hellevoet- sluis finishte Pollet eveneens als vierde en werd Hoogstraate vijf de. Tacken werd achtste en Ma- rijn Stahl uit Terneuzen negende. ARRAS Wielrenner Davy Gunst is giste ren na de driedaagse rittenkoers Parijs-Arras Tour zeventiende ge worden. De 21-jarige Yerseke- naar, die in dienst van het Rabo bank Development Team rijdt, zat alle dagen voorin. In de eer ste rit werd hij tiende, een dag la ter kwam hij als 31ste over de meet en gisteren kwam de Beve lander als zestiende aan. Met die goede klasseringen werd Gunst zeventiende, met 25 se conden achterstand op de Li touwse eindwinnaar Aidis Kruo- pis. STAMPERSGAT Atlete Marianne de Kok uit Lewedorp heeft zaterdag de Cheltenhamrun in Stampersgat op haar naam geschreven. Ze legde de vijf kilo meter af in 18.28 mi nuten, een Zeeuws record bij de vrou wen 35 en 40. Natalie Sinke uit Vlissingen won een ladiesrun in het Zuid- Hollandse Oostland. Haar tijd over vijf kilo meter was 21.17 minu ten. MIDDELBURG Fabian Salawanej (17) en Richelle Sala wanej (15) zijn gese lecteerd voor het EK golfsurfen voor junio ren. De broer en zus uit Middelburg mo gen nu in december in Marokko meedoen aan het eindtoernooi. BRUSSEL Rugbyer Laurent Legrand, de oud-spe ler van het Middel burgse Oemoeme- noe, is met Dender- monde landskam pioen van België ge worden. In de finale in Brussel werd zater dag met 28-17 van ASUB Waterloo ge wonnen. Voor Legrand was dit het tweede sei zoen bij Dendermon- de, dat voor het laatst de titel greep in 2012. De Zwitser Stefan Bissegger wint in het Belgische Velzeke de slotrit. Jarno Mobach (op de achter grond) eindigt verdienstelijk als tweede, peter nicolai JaapJan Ritsema Terneuzen MAARTENSDIJK Eindelijk Zeeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44