Stuntwerk van hockeysters Rapide 15 11 PENALTYREEKS AJAX CAPE TOWN WINT A De tiende editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup had acht goede teams én een mooie winnaar Het was een tactische finale, het accent werd op verdedigen gelegd Doelman Jody Februari was gis teren de held van Ajax Cape Town bij de tiende editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup. De negentienjarige sluitpost van de Zuid-Afrikanen stopte in de fi nale tegen het Braziliaanse Atleti- co Paranaense maar liefst vier strafschoppen, die na de o-o-stand in de reguliere speel tijd én verlenging moesten wor den genomen. De beslissing viel in de zevende beurt. De inzet van Thomas Muril- 10 Magno de Carvalho werd met een schitterende reflex door de Ajax-doelman gekeerd. Dat was voldoende voor de toernooizege. De doelman werd bedolven on- der zijn medespelers op de verre gende grasmat van het sportpark Baersande. Bij de prijsuitreiking werd het nog eens dunnetjes over gedaan met de doelman als stra- werden er door beide ploegen niet gecreëerd. Paranaense, waar enkele spelers kans maakten op een profcontract bij het eerste team, kreeg de beste mogelijkhe den. Ook in de verlenging waren de Brazilianen het dichtst bij een treffer. Van de eerste zes strafschoppen in de beslissende penaltyreeks werden er door beide ploegen drie gemist. In de zevende beurt schoot Thomas Chideu raak, waar na Februari zich mocht kronen tot de held van het toernooi. Zijn droom? „Ik hoop later voor het echte Ajax te mogen spelen." Ajax Cape Town won in de pou le met 2-o van Paranaense. De Zuid-Afrikanen gingen naar de fi nale ten koste van Club Brugge. Paranaense bereikte in een Brazili aans onderonsje tegen Cruzeiro de eindstrijd. Perfect De ploegen waren vol lof over de organisatie.„We willen vol gend jaar onze titel verdedigen", verzekerde Heric. Voor coach Peter Hoekstra van FC Groningen was het toernooi eveneens ge slaagd. „Het was perfect georgani seerd. We zaten wel in een sterke poule. We hebben Ajax Cape Town bedwongen." Het toernooi betekende na tien jaar zijn af scheid van het jeugdvoetbal. De voormalig international wordt vol gend seizoen assistent-trainer bij de eerste ploeg van Groningen. Alle deelnemers willen volgend jaar graag terugkomen naar Bres kens. Een beter compliment kon de organisatie niet krijgen. „Het niveau was hoog, met acht goede ploegen en uiteindelijk een mooie winnaar. Het is de uitda ging om dit succes te herhalen of de lat weer iets hoger te leggen", keek organisator Johnny van den Berg alvast vooruit naar de elfde Esad Osmanovski Memorial Cup. Calving Stengs (AZ) was topsco rer met vijf doelpunten en ont ving de trofee vernoemd naar Fred van Hasselt, de grondlegger van het toernooi. lend middelpunt. Was het toeval of is het stoppen van penalty's zijn specialiteit? „Het is ook een kwaliteit. Ik heb in de competitie een aantal straf schoppen gestopt. Ik kijk zo lang mogelijk naar de stand van de voet van de strafschopnemer", gaf Februari zijn geheim prijs. De winnende coach Vladislav Heric had niet verwacht binnen een week twee sterk bezette toer nooien (tweede pinksterdag won zijn team het Next Generation toernooi in Amsterdam) te win nen. „Dit is een mooie afsluiting van het seizoen. Het waren zeer sterke ploegen. Het was een tacti sche finale, waarbij het accent op verdedigen werd gelegd", vond de coach, die nog maar een halfjaar bij Ajax Cape Town zit. „Ik werk wel al twaalf jaar met de jeugd in Zuid-Afrika. In deze groep schuilt zeker talent." Het was geen verrassing dat Pa ranaense en Ajax Cape Town in de finale stonden. Het werd een krachtmeting tussen spelers die veel snelheid, fysiek en atletisch vermogen in huis hadden. Er werd in een hoog tempo ge speeld, maar echt grote kansen Het vrouwenteam van Rapi de zorgde voor een stunt in de derde klasse van de hock- eycompetitie. Koploper Om moord werd met 3-1 versla gen. In de vierde klasse won een met name in de tweede helft goed spelend Olympia met 4-2 van Waddinxveen. Bij de mannen speelde Olympia gelijk tegen het ho ger geklasseerde Waddinx veen. Rapide verloor in een spectaculair duel met 4-5 van Peel en Maas. moord 3-1 (2-0): De thuis ploeg kwam nauwelijks in de problemen tegen titel kandidaat Ommoord. Al leen toen Eva d'Hooghe met een hoofdwond uitviel, was de organisatie even wat minder. Daarna pakte Rapi de de draad weer op. Tatsja- na van den Eynde opende de score en na een doelwor- steling liet Leonie de Bruij- ne 2-0 aantekenen. Ook in de tweede helft hield thuisploeg de controle over de wedstrijd.Toen Tats- jana van den Eynde met een backhand schot 3-0 liet aantekenen was de strijd be slist. Vierde klasse. Olympia-Waddinxveen 4-2 (2-2): In de eerste helft haal de de thuisploeg niet het ge wenste niveau. Olympia nam wel snel de leiding via Saskia Haayer, maar niet veel later stond het al gelijk. Uit een strafcorner bracht Naomi Streefkerk de thuis ploeg opnieuw aan de posi tieve kant van de score. Een goed uitgevoerde counter betekende al vrij snel 2-2. In de tweede helft liet Olympia wel het gewenste niveau zien. Uit een strafcor ner variant tekende Desiree Muller voor 3-2. Op aange ven van Eva Roelse bepaal- de Kisten van der Peijl tien minuten voor het einde met een fraaie knal in de kruising de eindstand op 4-2. Derde klasse Olympia-Wad dinxveen 1-1 (1-1): Een leven dige wedstrijd. Het ontbrak beide teams aan scherpte in de afwerking anders had er ook 3-3 of 4-4 op het wed- strijdformulier kunnen staan. Gezien dat spelbeeld was het gelijkspel wel te recht. Na acht minuten opende Waddinxveen de score. Vier minuten later zorgde Gijs Schueler uit een strafcorner voor 1-1. Rapide-Peel en Maas 4-5 (3-1): Rapide was over het gehele duel iets beter, maar de bezoekers waren effectie ver in de afwerking. Toch ging Rapide met een voor sprong van 3-1 de rust in. Pieter Voorbrood zorgde voor 1-0 en 2-1 en Henry Be- kaert nam 3-1 voor zijn reke ning. Het jeugdige Rapide werd in de tweede helft flink onder druk gezet en zag de 3-1 omgebogen wor den naar 3-5. Henry Bekaert zorgde weer voor spanning door 4-5 te scoren. Daarna liet Rapide drie kansen op de gelijkmaker liggen. maandag 23 mei 2016 Een schitterend toernooi Aector Doorns Breskens Beeld uit de finale tussen Atletico Paranaense en winnaar Ajax Cape Town. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Peter Snelders Hulst Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Om- De hockeysters van Rapi de hebben na negentien wedstrijden inmiddels 39 punten verzameld. Er zijn nog drie wedstrijden te spelen. Mannen. Vierde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43