Zeelandia Middelburg erg slordig Kevin Spruijt maakt het verschil in de eerste manche Sterk collectief levert Smerdiek de beker op NIS5AN 14 Nieuwe spelers voor Sluiskil Van der Poel naar Kloetinge Districtsbeker is voor ASWH Als een glijpartij van de scheids rechter de meeste handen op elkaar krijgt, weet je al gauw naar wat voor wedstrijd je kijkt. Het kostte Zeelan dia Middelburg gisteren 45 minuten om op stoom te komen in het eerste nacompetitietreffen met het Brabant se RPC. Daarmee was het scenario iden tiek aan dat van vorige week, toen Zeelandia de draad ook pas na één helft spelen oppakte. Met het ver schil dat de Middelburgers er tegen Schijndel - na een 1-0-achterstand - wel in slaagden het net te vinden. Viermaal zelfs. In het duel met RPC bleef de teller op nul steken, tegen over één doelpunt voor de bezoekers. Voorbeelden van de rommelige eer ste helft van de thuisploeg dienden zich als vanzelf aan. Op een glibberi ge ondergrond sprong menig bal van Middelburgse voet af, kwamen ogen schijnlijk makkelijk te geven passes niet aan en verliep het communica tief ook niet erg soepel. Alleen een kans van buitenspeler Dennis Kova- cevic deed het thuispubliek kortston- di opveren. „Je spreekt nog met ze af: zet ze meteen vast en geef ze het gevoel dat ze hier niks te zoeken hebben", open baarde Zeelandia-trainer Daan Eiken hout nadien zijn peptalk van voor de wedstrijd. „Dat leek eerder anders om het geval. Alles ging mis. Waar ik me vooral aan ergerde, was zo'n hak je of een 'no-lookje'. Dat is totaal niet aan de orde in zulke wedstrijden." Vertrouwen Volgens aanvoerder Niels Luteijn had het zwakke optreden in de eer ste helft vooral te maken met ver trouwen. „Als je zoveel verliest als dit jaar, sta je niet altijd even lekker op het veld." De ingevallen Jerfy Booij en Den nis Tukker brachten de Walchenaren nieuw elan in de tweede helft. Spits Booij slaagde er keer op keer in de bal voorin vast te houden en links back Tukker stichtte met aangeme ten voorzetten veelvuldig gevaar voor het Eindhovense doel. Dat resul teerde in een handvol kansen, waar van de helft zeker in een goal omge zet had mogen worden. Echter: Lute ijn kon de bal net niet achter We hebben na rust prima gevoetbald. Het is zonde dat je jezelf niet beloont RPC-doelman Tom Verhoeven from melen, Daniël Wissel verprutste een mogelijkheid door de bal opzij te leg gen (terwijl hij beter voor eigen suc ces had kunnen gaan) en Kovacevic knalde vanaf acht meter recht in de handen van de keeper. Tien minuten voor tijd werd de Middelburgse goal tune alsnog ingezet, maar omdat Lu teijn zijn tegenstander volgens scheidsrechter Souwen omver liep tij dens het inkoppen, was die feest vreugde van korte duur. Prima „We wilden misschien wel te graag die goal maken in de tweede helft", probeerde Booij het uitblijven van een treffer te verklaren. Eiken hout noemde het missen van kansen het euvel van het hele seizoen. „We hebben na rust prima gevoetbald. Het is zonde dat je jezelf niet be loont." Lachend: „Dat zeggen we ei genlijk wekelijks tegen elkaar." Zodoende wacht de formatie van Eikenhout donderdag een heet avondje in Eindhoven. Van degrada tiepaniek lijkt echter geen sprake bij de hoofdstedelingen. „Hoe vaak zijn ze na rust op onze helft geweest? Pre cies, dat bedoel ik. Die goede tweede helft nemen we mee." „En het is nog een hele wedstrijd", vulde Luteijn zijn trainer bij. „Het mag geen pro bleem zijn om dat recht te trekken." Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke was zaterdag de sterkste in de klasse MX i/MX 2 viertakten op het Sloehavencircuit in Vlissin- gen-Oost. De coureur leidde tij dens de clubwedstrijd in de eerste manche van start tot finish. In de tweede reeks was Mark Boot de sterkste. In de eerste omloop moest Boot een pitstop maken vanwege een slippende koppeling. Tegen het eind kwam de rijder uit Burgh- Haamstede weer terug de baan op om nog even te testen voor de tweede manche. Ook Casper Ovaa liet zich van zijn sterkste zijde zien. In de eer ste manche toonde de Souburger zich de sterkste van de rest. Alle aanvallen op zijn positie sloeg de routenier af. Vooral in de tweede manche bleef hij in de strijd om de derde plaats fier overeind. Een sterk aandringende Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen mocht een aantal keren naast hem te ko men, maar telkens pareerde de 'leermeester' de aanval. Gian Carlo Buis zegevierde in de klasse MX 2 viertakten, voor Van Maaren en Boot. De MX 1 was een prooi voor Spruijt, gevolgd door Ovaa en Martin Stroo. Bij de MX 2 tweetakten deed Jay- den Hoek er alles aan om te win nen. In beide heats boog hij ech ter het hoofd voor André Voogd uit Ouddorp. Dean Houghton uit Lewedorp werd derde. Bij de veteranen was Thomas Adriaanse de snelste. Erik van der Wekken werd tweede op zijn Hon da uit 1989. Freddie Roelofs legde beslag op de derde positie. Bij de jeugd gingen de overwin ningen in de 65CC naar Troy Ver- burgh (kleine wielen) en Sabine Adriaanse (grote wielen); 85 cc kleine wielen Dylan van Maas- trigt en grote wielen Joris Lampio. De voetbalsters van Smerdiek heb ben zaterdag in Vlijmen de beker veroverd. In de fina le werd met Beerse Boys afgerekend: 5-2. Het zag er zaterdag even somber uit voor Smerdiek. Drie minuten na rust kreeg Tilly Ver- duyn direct rood. Maar door het ster ke collectief en de verandering van de speelwijze liet Smerdiek de score echter alleen maar hoger uitvallen. Dankzij Anne Ha- ge werd het 0-1 en 1-2. Na de rode kaart kreeg Smer diek een strafschop en die verzilverde Griffith Vaissaire. Smerdiek kreeg veel kansen en Ha- ge maakte er 1-4 van, haar derde doelpunt van de wedstrijd. Beerse Boys deed nog wat terug, maar inval ster Joelle Ots be paalde de eind stand op 2-5. „We hebben toch nog een prijs gepakt. Het is een mooie prestatie en volgen de week kunnen wij weer aan de bak in de nacompe titie tegen Oostka- pelle", zei een te vreden coach Ser- vaas Brouwer. otm\ n-.TSS maandag 23 mei 2016 SLUISKIL Zondag-vierdeklasser verwel komt komend seizoen twee nieuwe spelers. Martijn Mi- chels - zoon van Sluiskil-trai ner Henk Michels - komt over van Terneuzense Boys, terwijl Jos Westerhout terugkeert van RIA W. Sluiskil eindigde dit seizoen in de vierde klasse op de vierde plaats. De ploeg van Michels greep in de laatste competitie wedstrijd tegen Breskens (3-0-nederlaag) naast een tic ket voor de nacompetitie. KLOETINGE Kloetinge heeft twee nieuwe namen toegevoegd aan de se lectie voor volgend voetbalsei zoen. De zaterdag-eersteklas ser pikt Xander van der Poel op bij Yerseke, terwijl doelman Thom Eversdijk wordt doorge schoven vanuit het tweede elf tal. Tegenover de komst van de nieuwe namen staat het ver trek van Yves Nyemb. De aan valler gaat op zoek naar een andere club. Welke club dat wordt, is nog niet bekend. VLIJMEN ASWH won zaterdag ten kos te van Kozakken Boys de be ker in het district Zuid 1. De ploeg van trainer Jack van den Berg zegevierde met 1-0, door een treffer van Jesper van den Bosch. ASWH schakelde in de tweede ronde zondag-vijfde- klasser Groede uit (1-3) en was in de kwartfinale met 1-2 te sterk voor eersteklasser Kloetinge. Als bekerwinnaar volgt het Hoek op, dat vorig jaar in de bekerfinale ook Ko zakken Boys versloeg. Arwin Willemsen Middelburg Doelman Robin Duim brengt redding, terwijl verdediger Mi chael Cabenda toe kijkt. FOTO LEX DE MEESTER Herman Heuvink Vlissingen VLISSINGEN mmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42