i Vlissingen en Rillandia liggen op koers blessuretijd de schlemiel 13 Jari Vyaene kiest voor FC Axel Het dreigingsniveau in Vlissingen is opgeschaald naar de hoogste ca tegorie. GPC werd in het eerste duel in de nacompetitie, waarin de ploeg het tweedeklasserschap veilig moet stellen, door Arnemuiden volledig verdiend naar een neder laag gespeeld. Jesper de Vlieger zette de bezoe kers uit een strafschop nog wel op voorsprong. Maar via goals van Jor- dy van Koeveringe, Marinus Baas en Leon van Belzen won Arnemui den alsnog. AXEL FC Axel heeft zich voor het volgend voetbalsei zoen versterkt met Jari Vyaene. De aan valler komt over van zondag-twee deklasser HVV'24, waar hij de laatste jaren door blessure leed weinig in ac tie kwam. Ook dit jaar kampt Vyaene met een zware knieblessure. Ver der werkt de zater dag-tweedeklasser aan een grotere se lectie voor komend seizoen. Zo komen Michael Hamelink en Bas Dekker over van RIA W. Ook Siem Gans (Corn Boys) heeft zijn ja woord gegeven. De laatste drie spelers keren terug bij Axel. „Het is de be doeling dat we spe lers die bij ons heb ben gevoetbald te rughalen", zei woordvoerder Wil ly van Gremberg- he. Met nog maar één wedstrijd te gaan is de derde klasse van het za terdagvoetbal voor Vlissingen en Rillandia wel heel dichtbij. Rillan dia won met 5-2 van Rimboe, Vlis singen versloeg Domburg: 4-1. Le- wedorpse Boys deed goede zaken en versloeg Halsteren met duidelij ke cijfers: 1-4. Colijnsplaatse Boys- ZSC'62 bleef 0-0. Domburg-Vlissingen 1-4: De vriendschap tussen Jacques Blijle- vens en Renato Dijkstra werd even aan de kant geschoven. Een verzwakt Domburg probeerde het wel, maar kwam tekort tegen de individuele klasse van sommige spelers bij Vlissingen. Joey dos Santos opende de score en dankzij twee treffers van Morad Bobouh werd het 0-2 en 0-3. Het mooiste doelpunt van de dag kwam van Dangelo Martien. Nadat Domburg-goalie Jacco Leij- dekkers een strafschop van Dos Santos had gestopt en ook de re bound van Donny Donovan pa reerde, knalde Martien de bal van af afstand in de kruising. Sander Willemse bepaalde de eindstand op T-4. Voor Blijlevens was het duidelijk. „Vlissingen heeft op de juiste positie kwaliteit lopen. Ze mogen het niet meer weggeven. De return zal lastig worden, maar wij gaan er alles aan doen. De wonderen zijn de wereld nog niet uit". Dijkstra zag zijn ploeg goed spe len. „Het verschil is netjes. Dom burg moet nu komen en dan zien we het volgende week wel." Rimboe-Rillandia 2-5: Op een slecht veld boekte Rillandia een zwaarbevochten, maar terechte ze ge op derdeklasser Rimboe. De thuisploeg kwam nog wel op voor sprong, maar dankzij treffers van Diego van de Heuvel, Stephan de Leeuw, Jan Minnaard en Arjan Koopmans werd het 1-4. Na de 2-4 van Dave Paul zette Wannes Kloet met een heerlijk schot de eindstand van 2-5 op het scorebord. „Een mooi resultaat. We scoren opnieuw veel en met deze stand moeten wij het een week doen. Volgende week moeten wij het meteen afmaken. De grote kracht van zaterdag was dat alle spelers goed geconcentreerd bleven. We hebben een goede uitgangsposi tie", zei een tevreden Rillan- dia-trainer Bram Kot. Colijnsplaatse Boys-ZSC'62 0-0: Na een aftastend begin kreeg 'Co- lijn' wat kansjes en loerden de be zoekers vooral op de counter. Een aanvallende thuisploeg verdiende de zege, maar het bleef uiteinde lijk bij 0-0. Vlissingen heeft op de juiste positie kwaliteit lopen. Ze mogen het niet meer weggeven In Brabant opende Peter Geense tegen de verhouding in de score. Lewedorpse Boys pikte de draad goed op en ging weer verder met waar het gebleven was, aanvallen. Boris Noest kopte de gelijkmaker binnen en na een mooie actie van Oscar de Kooning rondde Olde Raas af. Raas schoot na rust weer raak en ook Jasper Verdonk pikte zijn doelpuntje mee. Bij de bezoekers waren ze na af loop dan ook tevreden. „Het was een zeer verdiende zege. Met ver zorgd en goed voetbal hebben we een mooi resultaat behaald. Het ziet er zeer goed uit voor ons", zo zei Tom Huijskens na afloop. wedstrijd krijgen we het na zestig minuten heel moeilijk." Verlinde gaf toe dat het motive ren van zijn spelers de laatste tijd steeds lastiger is. „Bij zo'n wed strijd als vandaag probeer je toch in te spelen op hun eergevoel." Na de 1-1 van Stenzei namen de Groedenaren de overhand. Freek Knetsch stond koud in het veld of hij liet een goede schietkans onbe nut. Van den Hemel was later nog tweemaal dicht bij een treffer, evenals Corn Boys-speler De Me ijer. Een doelpunt hing in de lucht en kwam er ook. Ricardo de Bruijn beging in het eigen zestien metergebied een domme overtre ding op Van den Hemel en weder om spotte de spelverdeler van Groede met een aloude voetbal wet. Weer nam hij de strafschop zelf, weer was het raak voor de goaltjesdief. Vlak voor het laatste fluitsignaal biedende Stenzei, na knullig bal verlies in de middencirkel van Van den Hemel, collega-spits De Meijer. De vrijwel onzichtbare aanvaller rondde beheerst af en be paalde de eindstand op 2-2. Ondanks het gelijkspel voorziet Verlinde donderdag in de terug wedstrijd een lastige opdracht voor zijn elftal. „We missen dan Ricardo de Bruijn en Siem Gans." Groede-trainer André de Nooijer is hoopvoller. „Donderdag gaan we dit rechtzetten." Leden van zijn technische staf vullen hem aan. „Misschien vrij dag maar een vrije dag opnemen." De winnaar van het onderlinge duel speelt volgend seizoen in de vierde klasse, de verliezer krijgt nog een herkansing. KARAKTERISTIEK maandag 23 mei 2016 Peter van Gorsel (links) is in een luchtduel met Olaf Willemse van Bruse Boys verwikkeld. FOTO LEX DE MEESTER Arnemuiden-GPC Vlissingen 3-1: Robin Hamelink Vlissingen Halsteren-Lewedorpse Boys 1-4: —Jacques Blijlevens, trainer Domburg Corn Boys-Groede 2-2 (0-1). 45 en 90. Bart van den Hemel 0-1 en 1-2,52. Mi ke Stenzei 1-1,90+2 Sebasti an de Meijer 2-2. Scheids rechter: J. de Pijper. Gele kaart: Rasenberg, De Bruijn (beiden Corn Boys). Aantal toeschouwers: 100. Sebastian de Meijer van Corn Boys (links) wordt gestopt door Freek Knetsch. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41