Breskens mag dromen van de derde klasse Held Van den Hemel is in Vrouwen I Jzendijke niet voor niets naar Friesland 12 NACOMPETITIE AXEL VERLIEST MET 5-0 FC Axel ging zaterdag in de nacompetitie met 5-0 onderuit bij GRC 14. De smalle selectie van de Zeeuws-Vlamingen begint zijn tol te eisen. In de strijd om een plaats in de derde klasse van het zondag voetbal kwam van de Zeeuws- Vlaamse ploegen gisteren alleen Breskens tot een zege. De West- Zeeuws-Vlamingen versloegen in de eerste ronde van de nacompeti tie op eigen veld Grenswachters met 3-2. Hontenisse-SC Gastel 2-2: Nadat de paal Hontenisse na de hervat ting tot twee keer voor een achter stand had behoed, was het na 71 minuten Kris van Meele die de score na een vrije trap van Michel Colpaert kon openen. Amper vier minuten later werd het uit een strafschop van Colpaert zelfs 2-0. Een garantie voor de zege bleek dat niet. Met nog twaalf minuten te spelen scoorde eerst Luc de Jong de 2-1, voordat Nicky de Frel de eindstand in de 82e minuut op 2-2 bepaalde. Breskens kwam door een doel punt van Toby de Bruijn op achter stand, maar via Soufian Doorns werd het uit een strafschop nog voor de rust t-x. Na de hervatting sloeg Grenswachters door Chris- tof Relaken voor de tweede keer toe, maar ook dit keer liet de thuisclub zich niet van de wijs brengen. Kjeld Verschorre schoot halverwege de tweede helft de 2-2 binnen. Tien minuten voor tijd was het Jan van de Broecke die zich tot matchwinnaar mocht la ten kronen: 3-2. RBC-Clinge 2-0: RBC kwam fel uit de startblokken en kwam al na vier minuten op 1-0 door een doel punt van Andrej Numanovic. Daarna nam Clinge het heft in handen en leek de gelijkmaker slechts een kwestie van tijd. Tho mas Leegwater en Sven D'hooge (tot tweemaal toe) konden vrij voor doel echter niet tot scoren ko men. Na de rust was de wedstrijd in eerste instantie nog in even wicht, maar nadat Dominic de Maagt de bal in de 57e minuut on gelukkigerwijs in eigen doel werk te, ebde het geloof bij de bezoe kers weg. Koewacht-Achtmaal 1-1: Koe wacht en Achtmaal deden nauwe lijks voor elkaar onder, maar kon den ook weinig afdwingen. Na 23 minuten opende Zoë Schelfhout voor de thuisclub de score. Die 1-0 bleek twaalf minuten later ook de ruststand. Kort na de hervatting schoot Quinten van Hoeke rake lings naast. Maar in plaats van 2-0 werd het na 59 minuten 1-1, door een treffer van Stijn Anthens. Hoe wel Koewacht in het slotkwartier nog aanzette, bleef het bij 1-1. SC Emma-Vogelwaarde 5-0: Vo gelwaarde begon nog wel redelijk aan het duel met SC Emma, dat na negentien minuten op 1-0 kwam, door een doelpunt van Thomas Virgilius. Niel veel later moest de ploeg uit Dordrecht na een rode kaart voor Dennis Nij- dam met tien man verder, maar veel deren deed dat Emma niet. Kort na de rust vergrootte Nick Bolt de voorsprong tot 2-0. Daar na liep de thuisclub weg naar 5-0 door nog eens twee doelpunten van Bolt (waarvan één strafschop) en een treffer van Niels van Tol. De rol van FC Axel in de nacompetitie voor pro motie naar de eerste klasse van het zaterdag voetbal is nagenoeg uitgespeeld. In Giessen gingen de Zeeuws-Vla mingen zaterdag zwaar onderuit bij GRC 14 (5-0), dat net als Axel een fusieclub is. De voetbalclubs Giessen en Rijswijkse Boys fuseer den in 2014. De krappe Axelse selectie eiste weer zijn tol. Liefst drie doelpun ten vielen in de laatste tien minu ten. De ploeg van trainer Kees Westerweele werd de laatste we ken geplaagd door het ontbreken van een aantal vaste waarden. In Giessen waren Urmeion Martis, Angelo Plasschaert en Ivo Verstra- eten er om verschillende reden niet bij. Maik de Wolf kwam door zijn werk pas zaterdag terug uit Amerika en Bart Rijckaert speelt al weken op halve kracht. Dan was er nog de pech dat Marco Plasschaert voor rust uit viel. De middenvelder werd ver vangen door de niet fitte Nick van de Velde. „De selectie is te smal gebleken. Ik moet spelers opstel len die het niveau niet aankun nen. We hebben uit de laatste vijf duels maar vier punten gehaald", gaf Westerweele aan. De eerste helft verliep nog rede lijk. De thuisclub kwam wel door een kopbal van Maarten Lievaart op een i-o-voorsprong. In de tweede helft werd GRC gaande weg sterker. Dat leverde de 2-0 op van Wilco van Rossem. De thuis ploeg was niet meer te stoppen en deed de Axelaars in de slotfase nog meer pijn met doelpunten van Michael van den Oever (twee) en Pascal Smits. Aanvallend was Axel de hele De doelstelling was ruimschoots behaald, maar zo wil je ook niet eindigen. wedstrijd onmachtig. Een voorzet van Wouter Boeije tegen de paal, een kopbal van Rijckaert en een goed schot van De Wolf waren de enige wapenfeiten. Westerweele was teleurgesteld. „Ik moet nog eens nadenken hoe we het thuis duel gaan aanpakken. Ik vind wel dat we onze trouwe supporters iets moeten bieden. Axel streed in zijn debuut jaar in de tweede klasse tot op de slot dag met MZC'11 voor het kam pioenschap, maar geloofde door personele problemen niet meer in de titel. „De doelstelling was ruimschoots behaald, maar zo wil je ook niet eindigen." SSV'65-Altena 1-3: SSV'65 be wees zichzelf een slechte dienst. „We hebben ons niveau niet ge haald", was trainer Marco Groene- veld na afloop duidelijk. Al na ze ven minuten haalde SSV'65-doel- man Luuk van Gilst Altena-aan- voerder Remon Duijzer in het zes tienmetergebied onderuit. Duij zer benutte de strafschop zelf: 0-1. Meteen na rust trok Bas Biester- bosch de stand gelijk met een schot dat eigenlijk als voorzet be doeld was. Na 68 minuten kwam Altena uit het niets op 1-2. Jeffrey Littel schoot een vrije trap vanaf zo'n 25 meter raak. Tien minuten later verzekerden de bezoekers zich van een riante uitgangsposi tie. Julian Geelhoedt zette zijn ploeg met een volley op 1-3. Mor gen volgt de return. FC Dauwendaele-Bruse Boys 3-1: Als Bruse Boys enigszins kans wil maken op nóg een jaar in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal, zal het uit een ander vaatje moe ten tappen. De ploeg van trainer Leendert Geelhoed speelde zater dag maar één goede helft en dat was onvoldoende. „We zullen dinsdag echt aan de bak moeten", besefte Tom Blom- aard. Hij kopte al na acht minuten de 0-1 binnen. Maar in acht minu ten na rust kantelde de wedstrijd en kwam de thuisploeg via Peter van Gorsel en Davy Ernest op 2-1. „Daarmee deelden we hen een flinke tik uit", aldus Van Gorsel, die gelijkmaakte. Maarten van Vooren maakte er nog 3-1 van. Vlissingen In de nacompetitie voor promotie naar de hoofdklasse speelden de voetbalsters van IJzendijke een verdienstelijke eerste wedstrijd te gen SC Stiens. Het werd 1-1. De bezoekers uit Friesland speel den goed, maar de thuisploeg had in Liza Catseman een uitstekende goalie, die haar ploeg overeind hield. Voor rust kreeg IJzendijke de betere kansen en na de pauze waren de rollen omgedraaid. SC Stiens, dat 362 kilometer aflegde om in Zeeuws-Vlaande- ren te komen, kwam wel op voor sprong. Toch kwam de ploeg van Guust van de Velde langszij. Maud Kuijpers kopte de bal uit een corner op de keepster en Rosanne Lammers was er als de kippen bij voor de rebound. „We hebben nog volop kansen. We zijn aan elkaar gewaagd en dat maakt het volgende week leuk. We reizen in ieder geval niet voor niets naar Friesland", zei Van de Velde. De voetbalsters van Graauw slo ten zaterdag het seizoen in de vijf de klasse af met een 7-1-overwin- ning op Waarde. Met zijn twee goals leek Bart van den Hemel de matchwinnaar te worden van het nacompetitie- duel tussen Corn Boys en Groede. De speler van de bezoekers stuur de doelman Jaimy van Dijk in de negentigste minuut voor de twee de maal vanaf elf meter naar de verkeerde hoek. Toch was een glimlach op het gelaat na afloop ver te zoeken. Balverlies, na zijn hakballetje rond de middenlijn, leidde de gelijkmaker in (2-2). „Zo'n bal moet ik altijd vasthou den, zeker in de blessuretijd", sprak de beste speler van het veld nadien schuldbewust. Van den Hemel liet na een half uur een prima kans liggen op de voorsprong. Vlak nadat De Meijer, na het omspelen van Groede-doel- man Ricky Verkruijsse, een enor me mogelijkheid had laten liggen. Later vond de 'nummer tien' van de vijfdeklasser in de gelijk op gaande eerste helft wel het net. Van den Hemel werd binnen de zestien meter onderuit gehaald door Ricky Winne. De strafschop schoot hij feilloos binnen. Na de pauze kwam Corn Boys sterk uit de kleedkamer. De bedrij vige Mike Stenzei werd diep ge stuurd en rondde met buitenkant rechts stijlvol af. Stenzei verlaat na dit seizoen, sa men met elf andere spelers, de ze- ventienkoppige selectie van de Sassenaren. Oostburg en RIA W. hengelen naar zijn diensten. Corn Boys-voorzitter Ronald de Bruijne baalt enorm van de leeg loop. „We voelen ons een beetje in de steek gelaten. Dat een Sebas tian de Meijer het bij Philippine hogerop gaat proberen en Siem Gans naar Axel gaat, daar heb ik al le begrip voor. Maar dat spelers naar een andere vierdeklasser ver trekken, is gewoon heel erg jam mer." Dat de pijp bij Corn Boys halver wege de tweede helft ver leeg was, verbaasde scheidend trainer Arno Verlinde allerminst. „We trainen al bijna het gehele seizoen met maximaal acht man. Iedere maandag 23 mei 2016 Seizoen FC Axel duurt net te lang Eddy van der Hooft Vlissingen Breskens-Grenswachters 3-2: Vogelwaarde speelde een uur tegen tien man, maar verloor in Dordrecht met 5-0 van Emma. +Aector Dooms, Len Wolters, Daniel Vervelde en Klaas Verspoor Vlissingen —Kees Westerweele Robin Hamelink Doelpunten Graauw: Harmke de Zwart (twee), Jeanette van Dries- sche, Melissa Kips, Sabrina Boon man, Sharida van Laere, Eline van Kampen (strafschop). Juriën Dam Sas van Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40