SPORT HW op drempel derde klasse 11 SV Meerssen in heenduel met 2-1 verslagen Ro/ë/r^ Josimar Pattinama scoort de winnende, nadat hij eerder een strafschop heeft gemist. Donderdag volgt het tweede duel. De nacompetitie was voor VC Vlissingen gistermiddag amper twee minuten oud, toen de ploeg van Ruud Pennings al een flinke tegenslag moest incasseren. Door een slippertje van de anders zo betrouwbare Milton Roemeratoe kreeg SV Meerssen de o-i op een presenteerblaadje aangeboden en moest Vlissingen al meteen in de achtervolging. Dat deed de hoofd klasser op de juiste manier en boog de vroege achterstand om in een 2-i-overwinning. Na afloop overheerste de tevre denheid. Duidelijk was wel dat Vlissingen eigenlijk te weinig had gescoord. De ploeg van Pen nings had met een marge van twee, drie treffers de return in moeten gaan, maar verzuimde dat te doen. Josimar Pattinama lachte na afloop zijn tanden bloot terwijl hij diep van binnen wel wist dat hij niet zijn beste mid dag in het rood-witte shirt achter zich had liggen. De topscorer slaagde er zowel kort voor als kort na rust niet in om één op één met doelman Len- nart Quaden te scoren. Toen Vlis singen na een uur een strafschop kreeg, leek zijn eerste goal van de middag er aan te komen. Pattina ma koos dezelfde hoek als vorige week tegen Halsteren en doel man Quaden leek de beelden van dat duel te hebben gezien. Hij tik te de bal uit de hoek. De Limburg se ploeg kon ook daarna nauwe lijks onder de druk uit voetballen en mocht de handen dichtknij pen met de i-i-tussenstand. Was de openingstreffer van Meerssen een cadeautje van Mil ton Roemeratoe dat dankbaar werd uitgepakt door Jordie van der Schoot; de gelijkmaker van Vlissingen leek na 55 minuten een wederdienst. Regilio Pinas, de rechtsback die na rust veel die per speelde en veel gevaarlijker was, slingerde de bal hard voor waarna rechtsback Mike Jongen de bal hard achter zijn eigen doel man kopte (1-1). Nadat Pattinama vervolgens zijn strafschop had gemist, zorg de hij toch voor opluchting bij Vlissingen. De voorzet was op nieuw van Pinas, Jongen moest de bal laten gaan, waarna Pattina ma aan de tweede paal binnen Josimar Pattinama haalt uit, Meerssen-speler Jasper Kuijs kan alleen toekijken, foto lex de meester kopte (2-1). „Na dat slippertje van Milton hebben we het goed opge pakt", vond Ruud Pennings. „De linksbuiten van Meerssen (Do- gan Golpek) begon sterk, maar hij verdedigde heel slecht mee. Dat hadden we vooraf al aangege ven en tijdens de rust nog een keer. Regilio Pinas moest meer als een rechtshalf gaan spelen en hem dus loslaten. Natuurlijk schuilde daar een zeker risico in, maar we hadden genoeg man ach terin om die jongen op te pakken. Met Regilio hadden we een extra aanvaller. Het is mooi dat het twee goals opleverde." Opvallend was dat Vlissingen achterin vaak onzeker oogde. Vrij wel alleen daardoor kon Meers sen nog een paar keer gevaarlijk worden. Echte schade leverde het niet op. „Ik had Meerssen wat KARAKTERISTIEK Je ziet dat er verschil zit tussen de hoofdklasse en de eerste klasse sterker verwacht", zei Pennings. „Je ziet dat er toch wel verschil zit tussen de hoofdklasse en de eerste klasse. Ik heb ook begre pen dat het veld van Meerssen een biljartlaken is, dus daar lig gen mogelijkheden voor ons. Wij gaan daar zeker scoren." Ook gisteren was Khalid El Hat- tach bij veel aanvallen betrokken. De technisch begaafde Vlissinger speelde dit seizoen vaak als rechtsback, maar is sinds kort aan vallende middenvelder. „Het gaat steeds beter", zei El Hattach. „Ik merk dat de spelers op die positie steeds meer vertrouwen in me hebben." Volgens de middenvelder is Vlissingen mentaal ook wat ster ker dan tijdens het laatste deel van de reguliere competitie. „Toen lieten we na een tegendoel punt te snel onze kop hangen. Dat is nu anders." Weer spirit Ariën Pietersma nam gisteren op verzoek van Ruud Pennings plaats op de bank, waar de gepas seerde doelman daar de afgelo pen duels voor had bedankt. „Maar donderdag in Meerssen ben ik er niet bij", zei Pietersma gisteren. „Ik ga er geen halve dag voor vrij nemen." Verdediger Joost de Rubber is ook niet be schikbaar. De return begint don derdag om 20.00 uur. „Ik ben blij dat er weer spirit in zit bij ons", zei Pennings. „Er is ook geen on zekerheid meer over volgend sei zoen, dat helpt. En de jongens we ten nu allemaal waar ze voor voet ballen." Voor een nieuw seizoen in de hoofdklasse. HW'24 lijkt degradatie naar de derde klasse van het zondagvoet bal nauwelijks nog te kunnen ont lopen. De ploeg van trainer Ralph Zegers ging gisteren in de eerste wedstrijd van de nacompetitie met 5-1 onderuit in en tegen Zun dert. De ploeg staat daarom don derdag in eigen huis voor een bijna onmogelijke opgave om met een verschil van meer dan vier doelpunten te winnen. De ruime nederlaag zorgde na afloop begrijpelijkerwijs voor een rouwstemming, maar al snel con stateerde Ralph Zegers dat per soonlijke fouten HW'24 de das om hadden gedaan. „Qua voetbal Qua voetbal deden we nauwelijks voor Zundert onder. Maar wij waren te vaak niet bij de les deden we nauwelijks voor Zun dert onder", zei hij. „Maar wij wa ren te vaak niet bij de les." De thuisclub kwam al na amper twee minuten op 1-0 door een doelpunt van Dennis Verheijen en liep daarna binnen een half uur weg naar een beslissende 3-0- voorsprong. Eerst troefde Denis Vucjic de jeugdige doelman Jeroen Apers (16) van dichtbij af en vervolgens kopte de aanvaller de stand uit een vrije trap naar 3-0. Na de hervatting zette HW'24, dat in de reguliere competitie na 26 duels op de twaalfde plaats was geëindigd, nog alles op alles om de achterstand terug te brengen tot aanvaardbare proporties, maar slaagde daar niet in. Na een vrije trap van Fabian Nelemans schoot Pieter Dictus de 4-0 binnen en in buitenspelpositie mocht Denis Vucjic de score daarna namens Zundert op 5-0 brengen. Met nog een kwartier te spelen scoorde Jasper Sponselee namens de bezoekers nog wel tegen (5-1), maar beter werd de uitgangsposi tie voor de return in het restant van de wedstrijd niet. De wed strijd in Hulst begint donderdag avond om 19.00 uur. Zundert-HVV'24 5-1 (3-0). 2. Den nis Verheijen 1-0, 32. Denis Vujcic 2-0, 34. Dennis Vujcic 3-0, 61. Pie ter Dictus 4-0, 64. Denis Vujcic 5-0, 75. Jasper Sponselee 5-1. Scheidsrechter: H. van Bekkum (Veldhoven) Gele kaart: Frenk Za gers (Zundert) en Sam de Theije (HVV'24). Aantal toeschouwers: 300. maandag 23 mei 2016 Jarno Mobach kijkt tevreden terug op de Internatio nale Junioren Driedaagse. P16 Vlissingen maakt zich geen zorgen over return Barry van der Hooft Vlissingen 5c,op TratA VC Vlissingen-SV Meerssen 2-1 (0-1). 3. Jordie van der Schoot 0-1, 55. Mike Jongen (eigen doelpunt) 1-1,73. Josi mar Pattinama 2-1. Scheids rechter: J. Bierings (Eersel). Aantal toeschouwers: 200. VC Vlissingen: Joan van Bei- Ruud Pennings zen; Regilio Pinas, Milton Roemeratoe, Roysel James, Daniel Jansen; Salim Ben Sel- lam (79. Geraldi Geerman), Quincy Gooding, Khalid El Hat- tach; Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama en Hoessein Bou- zambou. Eddy van der Hooft Zundert Ralph Zegers, trainer HVV'24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39