Juridische ti den Bertens met titel op zak naar Parijs r Met Guidetti als coach is 6 DIEDERIK SMIT L Column e leven in juridische tij den, maar als ik het goed begrijp gaat Foot ball Club Twente, hierna te noe men 'FC Twente', een kort geding aanspannen bij de burgerlijke rechter, omdat FC Twente het niet eens is met de licentiecommissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, hierna te noemen 'KNVB', die van oordeel is dat er weliswaar voldoende redenen zijn om FC Twente de proflicentie te ontnemen vanwege financiële on regelmatigheden rond transfers die tot stand kwamen in samen werking met het Maltese spelersin- vesteringsfonds Doyen Sports, maar dat er recentelijk ook positie ve signalen zijn, zoals de garant stelling van de gemeente Ensche de en het crediteurenakkoord, waardoor het gerechtvaardigd is een nieuwe proflicentie af te ge ven, waarbij FC Twente zal instro men op het laagste profniveau, in casu de Jupiler League, wat blij kens een gezamenlijke verklaring na de Algemene Ledenvergade ring van donderdag 19 mei jongst leden tot onvrede heeft geleid bij de betaaldvoetbalclubs in de Jupi ler League, omdat een eventuele deelname van FC Twente de facto zou inhouden dat Helmond Sport en Achilles'29 nu in één klap kans loos zijn voor het kampioenschap in de eerste divisie, waarbij juris ten bovendien betwijfelen of de gevolgde gang van zaken stand zal houden bij de rechter omdat de ju ridische middelen van de KNVB niet zouden voorzien in het regle mentair degraderen van profclubs, wat tot kritiek heeft geleid op de licentiecommissie, ook omdat er nu clubs zijn geweest die nacom- petitiewedstrijden hebben moe ten spelen zonder duidelijkheid over hun divisionaire toekomst, omdat FC Twente in beroep is ge gaan tegen de uitspraak van de li centiecommissie, die overigens ook besloten heeft om FC Utrecht geen Europese licentie te geven, vanwege een negatief advies van het bureau licentiezaken, iets wat irrelevant geworden is doordat FC Utrecht met 2-0 van Heracles Al melo verloor in de finale van de play-offs. Schitterende goal trou wens, die 2-0. Helmond Sport en 1 Achilles'29 zijn nu al I kansloos voor de^ffteï 3? De 24-jarige tennisster uit Wate ringen won vier jaar geleden het toernooi van Fès in Marokko. In Neurenberg behaalde Bertens te vens haar derde titel in het dubbel spel. Samen met de Zweed se Johanna Larsson werd het Japans/ Tsjechische koppel Shuko Aoyama en Renata Voracova verslagen: 6-3 6-4. De beste Neder landse tennisster, die met stip van de 89ste naar de 58ste plek op de wereldranglijst stijgt, liet na de eindstrijd in het enkelspel haar emoties even de vrije loop. Tra nen rolden over haar wangen toen ze haar trainer Raemon Sluiter en haar aanwezige ouders bedankte. „Het was de laatste maanden heer lijk werken met je", zei ze over haar coach. „Ik heb de hele week goed tennis gespeeld. Aan het ein de van de finale werd ik een beet je nerveus. Maar gelukkig heb ik de wedstrijd kunnen beslissen." Bertens zette op het gravel in Neurenberg een indrukwekkende serie neer. Ze won eerst twee par tijen in de kwalificaties en vier in het hoofdtoernooi, onder meer te gen de als eerste geplaatste Itali aanse Roberta Vinci. Bertens kan dus met vertrouwen naar Roland Garros, waar ze in de eerste ronde Angelique Kerber treft. De Duitse is de huidige nummer drie van de wereld. Igor Sij sling heeft gisteren al de tweede ronde gehaald in Pa rijs. Hij versloeg de Roe meen Adrian Ungur met 6-1 6-2 7-6 (5). Robin Haase moet vandaag verder. Zijn partij tegen de Amerikaan Jack Soek werd gisteren gestaakt door regen val. Het stond toen 2-2 in sets. Thuisland Brazilië, China, Rus land en de Verenigde Staten vor men in deze tak van sport een ij- zersterke top, waar Oranje op het eerste gezicht niet tegen bestand lijkt. Dat niets onmogelijk is, heb ben bondscoach Giovanni Guidet ti en zijn speelsters inmiddels wel bewezen. Want wie gaf er medio 2015 een cent voor de kan sen van Nederland om de Spelen te halen? Hij zelf waarschijnlijk ook niet. De Italiaan ging bij de Europese Spelen in juni nog volle dig uit zijn dak toen de Neder landse ploeg met 0-3 van Azer beidzjan verloor. „Dit was de slechtste wedstrijd ooit van een team onder mijn leiding", zei hij destijds. „We staan op min tien." Minder dan een jaar later be hoort Nederland tot het olympi sche deelnemersveld. De opmars van Oranje ging zo snel dat de speelsters het bijna in roes beleef den. „Ik kan het niet geloven", stamelde Lonneke Sloetjes na de beslissende wedstrijd tegen Peru (3-0) op het olympisch kwalifica tietoernooi in Japan. Het team van Guidetti blaakt in middels van het zelfvertrouwen. „We gaan niet naar Rio toe om al leen maar mee te doen", zei de oudste speelster in de selectie, li bero Debby Stam. „We moeten een podiumplek als het ultieme doel stellen. Natuurlijk! Waarom niet? Ik geloof in deze ploeg. We hebben bewezen een heel hoog niveau te kunnen halen en onder druk te kunnen spelen." Stam, 325-voudig international, dacht dat ze in haar carrière nooit de Spelen zou halen. „Ik had al afscheid van dat idee geno men. Ik kwam eigenlijk alleen te rug bij Oranje om nog een EK in eigen land te kunnen spelen." Bij dat toernooi, waarin Neder land uiteindelijk knap zilver maandag 23 mei 2016 w Kiki Bertens (foto) heeft voor de tweede keer in haar loopbaan een WTA-toernooi op haar naam geschreven. In Neurenberg ver sloeg ze in de finale de Colombi aanse Mariana Duque-Marino in twee sets: 6-2 6-2. ANP Neurenberg r Eigenlijk mag er van de Neder landse volleybalsters komende zomer geen olympische medail le worden verwacht. Hans Klippus Tokio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34