om Nederlander op te volgen, ondanks bekerwinst Manchester United 5 op dinsdag (2-1) komen zaakwaar nemer Jorge Mendes en Wood ward tot een principeakkoord, zo berichten zowel de BBC als The Guardian. Uitgerekend José Mou- rinho moet het gaan doen. De Por tugees is al jaren een vriend van Van Gaal, maar ook een trainer die qua aanpak en voetbalvisie bijna haaks staat op Van Gaal. Rode loper Goedbeschouwd is de FA Cup- fi nale niet meer bepalend voor het lot van de Nederlander, al weet de coach zelf dan fei telijk nog van niets. Als een veld heer stapt hij om iets voor half zes naar buiten, zijn elftal voorgaand, precies zoals de traditie dat voor schrijft. Beleefd knikt Van Gaal naar Prince Willi am op de rode lo per. Lange tijd valt er weinig aan hem af te lezen: Van Gaal zit kalm in zijn dug-out zo als hij dat meestal doet. Maar na dik vijf kwartier spe len verandert al les. Eerst komt United op een 1-0 achterstand, door een prachtgoal van Palace-invaller Puncheon. Als Juan Mata drie minuten la ter gelijkmaakt, breekt Van Gaal definitief los uit zijn keurslijf van kalmte en controle. Opeens doet de Nederlander waar de Engelsen zo van houden: intens meeleven met zijn ploeg, pal aan de zijlijn. Van Gaal wijst en stuurt. Kort voor de verlenging staat hij midden tussen zijn spelers, iets voorover gebogen, gepassioneerd inpratend op zijn team. Ademloos luisteren de spelers naar hun trai ner. „Ik ben altijd emotioneel als ik met mijn spelers praat", zegt de 64-jarige Amsterdammer na af loop over zijn sessie op het veld. „Alleen zien jullie dat normaal ge sproken niet." Wanneer Jesse Lingard in de tweede helft van de verlenging schitterend raak schiet voor Uni ted op dat moment met tien man spelend, brult Van Gaal het uit. Stralend rent hij naar beneden, een paar treden omlaag, recht op assistent Ryan Giggs af. Een inten se knuffel volgt. Een tikje houte rig, maar spontaan en uitbundig. In de slotminuten drinkt Van Gaal vooral water. Steeds een nieuw slokje uit dezelfde plastic fles, om de vijf se conden, als een soort tijdelijke ze nuwtrek. De klok tikt door. Nog een slokje. En nog een. Bij het laatste fluit signaal springt Van Gaal op. Het regent hugs, high fives en handjes. „Ik heb nu vier bekers gewonnen in vier verschillen de landen", zegt Van Gaal voor de camera op het veld, ouderwets vrolijk en onbe scheiden. „Dat kunnen niet veel mensen zeggen." En: „Dit is de eer ste FA Cup voor Manchester Uni ted sinds 2004, en de eerste hoofd prijs sinds het dienstverband van Sir Alex Ferguson. Daar ben ik heel trots op. That's history." Wanneer hij na de afsluitende persconferentie richting de deur loopt, houdt de manager nog één keer stil, vlak voor het afstapje. Van Gaal houdt de beker in beide handen, iets voor zich uit, en kijkt dan schamper de zaal in. „Thank you for the congratulations, hè", zegt Van Gaal. „Thank you, hè." De Engelse verslaggevers schud den lachend het hoofd. Ze halen hun schouders op, grinniken nog een keer, en wandelen naar bui ten. „Bye bye, Louis", klinkt het, zoet en zachtjes. Bosz grijpt naast titel Varane mist CL-finale Anderlecht blijft tweede 'Reserve' Berghuis bij Oranje gehaald AFSCHEID MET BEKER maandag 23 mei 2016 kan Van Gaal niet redden Invaller en matchwinnaar Jesse Lingard fotoepa VOETBAL Toekomstig Ajax-trai- ner Peter Bosz heeft met Maccabi Tel Aviv naast de landstitel in Israël gegrepen. De onttroonde titelhou der won met 6-0 van Maccabi Haifa, maar koploper Hapoel Beer Sheva maakte geen fout tegen Bnei Sahk- nin (3-1) en veroverde daardoor de eerste landstitel in veertig jaar. Maccabi Tel Aviv en Maccabi Haifa tref fen elkaar morgen in de bekerfinale. VOETBAL Real Madrid-verdedi- ger Raphael Varane mist naar alle waar schijnlijk de finale van de Champions Lea gue tegen Atlético. De Fransman kampt met een hamstring blessure en moet ook vrezen voor het EK. VOETBAL Anderlecht heeft zich geplaatst voor de der de voorronde van de Champions League. Op de laatste speel dag stelden de Brus selaren de tweede plaats veilig door een 2-0 overwinning op Zulte Waregem. Bram Nuytinck opende de score uit een hoek schop van zijn Neder landse landgenoot Alexander Büttner. Anderlecht moest vo rige week de titel aan Club Brugge laten. Zlatan Ibrahimovic heeft afscheid genomen bij Paris Saint-Ger main met de Franse beker. De landskampioen en titelverdediger versloeg zaterdag in de finale Olympique Marseille met 4-2. Ibrahi movic nam twee doelpunten voor zijn rekening, foto afp VOETBAL Bondscoach Danny Blind heeft Steven Berghuis opgeroepen voor het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Watford gaat mee op trainingskamp naar Portugal. Berghuis werd gisteren toegevoegd aan de selectie, na dat PSV-aanvaller Jürgen Loca- dia en middenvelder Bart Ramse- laar van FC Utrecht zich gebles seerd hadden afgemeld. Berg huis beleefde bij Watford een anoniem seizoen in de Premier League, met slechts negen inval beurten. Locadia meldde zich za terdag af bij Blind omdat hij last heeft van knie en enkel, Ramse- laar kampt met een kuitblessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33