Strijktrio brengt muzikaal verfijnd en stijlvol recital |25jaarX'/ Wassen en reparatie Vr van echte tapijten V.a. C 8,90 p/m 20 ZEELAND 'Ze kennen zelfs mijn naam al!' Tel: 06 - 827 12 502 Wij zijn vaklui die uw tapijt weer als nieuw maken B»m» L» IT -J. ai NICK SIMON SIGNEREN IN GOES et Serafïno Trio be staat uit Cecilia Ber- nardini (viool), Simo- ne van der Giessen (altviool) en Timora Rosier (cello). De naam van het Trio is ontleend aan de Santo Serafin viool uit 1750 van Cecilia Bernardini. Alle drie de strijkers bouwden een carrière op en maakten deel uit van verschillende ensembles. De liefde voor het genre strijktrio bracht hen samen. Hun spel is warm, stijlvol en muzikaal aan trekkelijk. De musici hebben res pect voor nuances, verzorgen nauwgezet fraseringen en laten verschillen tussen piano en forte passages goed uitkomen. Het optreden begon met het Trio D561 van Franz Schubert. Hij schreef dit werk toen hij twintig jaar was. Het is een knappe kamer muziek compositie die gezien wordt als de scharnier tussen de klassieke periode en de roman tiek. Het Trio is nooit tijdens zijn leven uitgevoerd of uitgegeven. Toch schemert af en toe de groot heid van de te vroeg gestorven Schubert door. De compositie kent een harmonische kracht en is rijk aan melodieën. Het begin- deel met twee thema's is sterk, en stevige accenten werden energiek vertolkt terwijl het Andante juist sfeervol werd gespeeld. Vooral het mysterieuze, dromerige midden deel kreeg een fantastische invul ling. De altviool speelde in het Trio een verleidelijk populaire me lodie en in het Rondo was de in- De liefde voor het genre bracht de drie muzikanten van het Seraf ino Trio samen. Hun spel is warm, stijlvol en muzikaal aantrekkelijk vloed van Haydn hoorbaar. Heer lijk afwisselend spel, expressief vertolkt en met een vleug humor. Jean Sibelius heeft zijn trio in g nooit voltooid. Het Allegrodeel met lange gestoken tonen door viool en altviool en getokkelde ar peggio akkoorden door de cello klonken emotioneel, somber en geheimzinnig. Ludwig van Beethoven droeg zijn Trio in Es op. 3 op aan gravin de Browne. Het Trio is eerder een divertimento. Na het Allegro con brio volgt tweemaal een langzaam deel en tweemaal een menuet om te eindigen met een Finale in ron do vorm. In het openingsdeel wa ren er regelmatig duetten tussen viool en cello te horen. De twee thema's werden prima gebracht en de verschillende karakters (energiek en zangerig) kwamen goed over. In het Andante maakt Beethoven gebruik van een vier to nen motief (kort, kort, kort, lang) iets wat hij later ook zou doen in zijn vijfde symfonie. Daar is het een noodlot thema, in dit Trio klonk dit motief blijmoedig en speels. De trio's in de menuetten contrasteerden mooi en in het slot deel kreeg de violiste een wat meer uitgesproken rol. Beethoven werd met veel elan, vakkundig en energiek vertolkt. Wij maken de kleuren van uw tapijten weer als nieuw. Wij repareren alle draa dj es en franjes aan uw tapijt. Wij halen uw tapijt kosteloos bij u thuis op. Wij geven u een garantie op onze verrichtingen. korting op reparaties Wij wassen uw tapijt volgens oude Perzische tradities. Ons wassen en repareren is door experts Jr erkent. Kosteloos halen en brengen De eerste 10 bellers krijgen 10% korting fes OOSTERSE TAPIJTEN FARSHAD verkoop - wasserij herstelling van Oosterse tapijten 4811 N/VA Breda Nieuwe Ginnekenstraat 21 GSAA 06 - 827 12 502 maandag 23 mei 2016 Valeska Schrier uit Kapelle keek zaterdag toe hoe Simon Keizer zijn krabbel zette in het boek '10 jaar Nick Simon'. Het populaire Volendamse zangduo was naar boekhandel het Paard van Troje in Goes gekomen voor een signeersessie. Buiten stond een lange rij met fans. Het was het wachten meer dan waard, vond Valeska, een fan van het eerste uur. Ze mocht ook nog met haar idolen op de fo to. „Ik reis stad en land af voor Nick Simon", vertelt de inwoon ster van Kapelle. „Niet alleen voor concerten, hoor. Pas was ik nog in Ede, ook voor een signeersessie. Ze kennen me zelfs al bij naam!" Valeska vindt de muziek van Nick en Simon erg leuk. „En ze zijn ook nog eens heel aardig!" foto johan van der heijden door Jeanette Vergouwen H Werken van Schubert, Sibe lius en Beethoven door Serafino Trio. Gehoord op zondag 22 mei in de Grote Kerk in Veere. Wanneer u dagelijks over uw oosterse tapijt loopt, is het onvermijdelijk dat er af en toe een schade aan is. Uw tapijt moet veel verdragen. Er wordt op gelopen, gekropen en wordt gestofzuigd en uitgeklopt en als uw tapijt er na verloop van tijd uitgeleefd uit begint te zien dan is het tijd om ons te bellen: I V w'-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20