14 NI Carice vertelteen mop, maar de Britse acteur Jude wil het alleen hebben over Shakespeare Een stuk spelen in Londen. Hot is pas in 2017 maar hot is nu al bijna uitverkocht. Daar word je best zenuwachtig van. Fawlty Towers GEHOORD... BIJ ZWEMLES Ivo van Hove mij toe dat we een stuk gaan doen in Londen, Obsession, en dat ik het toneel zal delen met de man die we voor 250 dollar Hamlet zagen spe len. Terwijl de productie pas in 2017 van start zal gaan, ben ik nu al ner veus. Er is dan ook nu al bijna geen stoel meer te krijgen in de theaters waar we spelen, geen krant die er niet een pagina aan heeft gewijd, ter wijl ik nog niet eens een script heb gezien, als dat al bestaat. Ook heb ik, behalve op die dronken avond, waarvan de Tweehonderdvijftig dollar? Heeft-ie geen vrijkaarten? Wat is dat voor filmster?" „Nee, zo werkt het hier niet, daar doen ze niet aan, geen subsidie weet je nog, dat stuk moet zichzelf helemaal terugver dienen." „O, nou ja, oké dan. Dan geef ik een deel van mijn gesubsidieerde salaris aan Broadway, why not." Het is 2009, ik speel La voix humaine op Governors Is land in New York. Tot mijn grote vreugde is Carice van Houten overgevlogen voor een of andere modeshow, en vooral om mij te vergezellen tijdens mijn vrije uren in de maand die ik op Manhattan spendeer. Tijdens de opna mes van Repo Men hebben Jude Law en Carice elkaar leren kennen en nu gaan wij dus ge wapend met een volle beurs richting het theater waar hij elke avond Hamlet speelt. Ondanks de hoge toegangsprijzen zit het helemaal vol. Na afloop drinken we een drankje. Terwijl Carice een mop over vlooien probeert te vertellen, wil Jude alleen maar praten over het am bacht dat acteren heet en natuur lijk over Shakespeare zelf. Het wordt een verwarrende avond met te veel drank en slecht ver taalde grappen. man in kwestie zich naar alle waarschijnlijkheid hele maal niets meer herinnert, mijn tegenspeler nog nooit ontmoet. Best een lastig idee als je de thematiek bekijkt van de roman - die meerdere keren werd verfilmd, de beroemdste versie is met Jack Nicholson en Jessica Lang: The Postman Always Rings Twice. Het verhaal maakt zijn titel waar. Er ontstaat een ob sessieve, verslavende liefde tussen een getrouwde vrouw en een landloper. Uiteindelijk besluit het duo de echtge noot om te brengen, met wisselend succes. Kamikaze- romantiek pur sang. Ik werk al twaalf jaar met Ivo en als ik één ding weet, dan is het dat hij niet houdt van braaf, klassiek toneel. Zijn voorstellingen zijn zinnenprikkelende achtbanen vol fysiek geweld en rock-'n-roll, geen ingehouden hoogstandjes van zelfbeheersingstoneel. Ik hoop dat de Britse Jude daar een beetje rekening mee heeft gehouden toen hij ja zei tegen mijn vrijgevochten baas. Ter gelegenheid van een eenmalig ander project is de acteur in Amsterdam en maken we kennis. Zonder mop pen, zonder mijn lieve vriendinnetje, maar met mijn vertrouwde collega's die godzijdank meespelen, en zonder wie ik dit hele avontuur niet zou trekken. „Do you remember the flees?" Je kunt er zeker van zijn dat ik de eerste uren geen zinnig woord zal uitbrengen. Wat een on gemakkelijk gedoe. HUMEUR Het humeur van Rob van Es maandag 23 mei 2016 Vlooien Welk cijfer? Ik heb vandaag een aantal leuke afspraken staan. Daarnaast ben ik vrolijk want ik hoefde vanochtend niet voor de reparatie van mijn kapotte auto te betalen. En morgen? Ook een leuke dag: ik geef een workshop microscopie aan een aantal geïnteresseerden. Ik ontvang mensen in een douanehuisje in Maassluis en vertel wat je precies door een microscoop kunt zien. Fawlty Towers, maar dan echt. De Engelse kranten smullen van Keith en Fiona, een ruziënd hoteliersecht paar uit Torquay. Fiona ver telde de rechter hoe Keith altijd in haar gezicht stond te schreeuwen. De politie vond hem huilend, nadat ze hem klappen had gegeven. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Oeps! Een Maleisi sche heeft per onge luk 2,9 miljoen euro uitgegeven. Ze dacht dat ze het geld van haar rijke ouders had gekregen. Zei ze. Opa opwachten op het vliegveld is altijd leuk. Maar dit Roemeense jongetje was wel héél erg blij toen hij zijn opa zag. Het superhelden thema is aan beide heren namelijk wel besteed. Dochter: „Als we straks thuiskomen ga jij koken, toch?" Vader: „Zeker." Zoon: „Dan mogen wij dus op de computer of de tablet." Vader: „Mama heeft de tablet mee naar haar werk, dus we moeten even een andere oplos sing verzinnen. Ik zet voor een van jullie de computer van mijn werk nog wel even aan, dan kunnen jullie allebei op de computer." Dochter: „Ik wil Minecraft spelen." Zoon: „Ik ook!" Vader, zuchtend: „Dat wordt nog lastig. Op de computer van mijn werk mag ik Minecraft niet in stalleren." Stilte, zeker een halve minuut. Dochter: „Ik snap waarom jij Minecraft niet mag downloaden. Ze zijn bang dat je alleen nog maar spelletjes speelt. Zo ben jij nu eenmaal!" -Jeroen Schmale Een brouwerij in Flo rida houdt voortaan zijn blikjes bier bij elkaar met volledig afbreekbaar plastic, zodat dieren zoals wa terschildpaden er niet meer verstrikt in kun nen raken en sterven. Jaren later vertrouwt mijn regisseur en artistiek leider

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14