Inbreker en straatrover ontlopen straf Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris stipreizen.nl/disneyland-paris stip EUWS 11 182 of bel 088 - 70 70 600 (maandag t/m vrijdag 9:00-16:00 uur) Het aantal inbraken en straatroven daalt in de meeste gemeenten al ja ren, blijkt uit de Misdaadmeter. Maar de ophelderingspercentages zijn minder rooskleurig: die blijven achter. Vorig jaar werd 9,4 procent van de woninginbraken opgelost, meldt het ministerie van Veiligheid en Justitie. Op een totaal van 64.500 inbraken zijn dat iets meer dan 6.000 opgehel derde inbraken. Wie slachtoffer wordt van woning inbraak, moet er dus sterk rekening mee houden dat de dader nooit wordt gepakt. De politie slaagde er vorig jaar niet in om het oplossings percentage op te krikken. De zelfop gelegde doelstelling van 9,9 procent is niet gehaald. Ook straatrovers weten nog te vaak uit handen van de politie te blij ven. Van de 4.700 dieven op straat zijn er vorig jaar ruim 1.300 gearres teerd: dat is 28,5 procent. Ook hier was het doel van de politie om meer boeven te vangen, het streefcijfer was een kleine 29 procent. „Heel vervelend", zegt Geert Priem, voorzitter van politievakbond ANPV. „Als er bij je thuis wordt inge broken heeft dat een enorme im pact. Zeker als er geweld bij komt kij ken. Helaas moeten slachtoffers van dit soort delicten te vaak teleurge steld worden." Overbelast Dat komt volgens Priem doordat de recherche overbelast is en er te wei nig geld is voor opsporing. Hij wijst op het vernietigende rapport dat vo rige week naar buiten kwam, waarin staat dat het beroerd is gesteld met de opsporing van criminelen. „Bij een inbraak is het beeld heel wisselend: in de ene eenheid lukt het wel om een team forensische op sporing te sturen. Die rechercheurs doen sporenonderzoek in en rond de woning. Maar in de andere eenheid gebeurt dat veel minder vaak, omdat er geen capaciteit is. Aan slachtoffers is dat natuurlijk niet uit te leggen." Dat minder dan één op de tien in braken wordt opgelost, is een doorn in het oog van politiechef Stoffel Heijsman, portefeuillehouder opspo ring namens de Nationale Politie. „Het wordt steeds lastiger om het be wijs rond te krijgen", zegt hij. „Dat Het wordt steeds lastiger om het bewijs rond te krijgen komt onder meer doordat daders te genwoordig minder snel bekennen. Bij het politieverhoor zit sinds kort een advocaat. Verhoren zijn daardoor minder effectief. Als een verdachte zich op zijn zwijgrecht beroept, komt er zeker geen bekentenis." Sporen De politie moet het in die gevallen hebben van technisch bewijs, zoals dna of andere sporen. „Daar zien we capaciteitsproblemen, ook bij het NFI", zegt Heijsman. „We moeten kiezen welke sporen prioriteit krij gen. Ernstige geweldsincidenten gaan dan boven inbraken. Daardoor blijven sporen tijdelijk liggen. Of ze worden helemaal niet aangeboden voor onderzoek bij het NFI." Volgens Heijsman is het een illusie dat alle inbraken opgelost kunnen worden. „Bij een inbraak is er, in te genstelling tot bij een overval of een straatroof, meestal geen direct con tact tussen dader en slachtoffer. Dan is er dus ook geen signalement. Dat bemoeilijkt het onderzoek." nu slechts reizen nl maandag 23 mei 2016 Woninginbraken en straatroven worden nog te vaak niet opgelost. De meeste daders ontkomen. Oor zaak: steeds vaker krijgt de politie het bewijs niet rond. Peter Winterman Den Haag Slachtoffers van in braak moeten vaak te leurgesteld worden. Minder dan één op de tien zaken wordt opge lost. FOTO GETTY IMAGES —Stoffel Heijsman, Nationale Politie Magisch voordeel... nu v.a. juni v.a. 205 sept. v.a. 195 dec. v.a. 180 juli v.a. 238 okt. v.a. 195 jan/feb v.a.157 aug. v.a. 205 nov. v.a. 180 mrt. v.a. 180 juni v.a. 199 sept. v.a. 189 dec. v.a. 189 juli v.a. 222 okt. v.a. 189 aug. v.a. 222 nov. v.a. 185 B&B Hotel 1/ Gloednieuw 2* Hotel Restaurant Disney® boutique t/ 2- t/m 5-persoonskamers Vienna House Dreamcastle Hotel 4* Hotel in kasteel- ridderthema Binnenzwembad buitenspeeltuin V 2- t/m 4-persoonskamers Profiteer nu van de 3=2 actie en ontvang 1 dag gratis entree! Boek snel een 3-daagse autovakantie bij Stip Reizen en ontvang de derde dag entree gratis! Laat je deze zomer ondersneeuwen door Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris. Van 4 juni t/m 18 September daalt de magie van Frozen neer in het Disneyland® Park. Wees erbij wanneer Anna en Elsa het Park doorkruisen in een flonkerende koets en zing daarna samen met hen en Olaf de mooiste Frozen liedjes in een interactieve, live Frozen Sing-Along die ieders hart doet smelten. Disneyland® Paris, is een wereld waar dromen werkelijkheid worden...en leuk voor jong en oud! 2- t/m 4-daagse autoreis Keuze uit diverse hotels vlakbij Disneyland® Paris Ind. alle dagen entree beide Disney® Parken t/ Inclusief ontbijt en gratis parkeren Gratis shuttle-service van en naar de magische Parken 3=2 actie: ontvang de 3e dag entree gratis Explorers Hotel t/ 3*+ Hotel in piratenthema Zwemparadijs Indoorspeeltuin t/ 2- t/m 6-persoonskamers Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer V excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11