Mankement EgyptAir 'niet waarschijnlijk' NIEUWS 7 De wereld is Kras... 399 479 499 799 Een crash door een technisch man kement, een zelfmoordactie in de cockpit of een terreuraanslag. De Franse en Egyptische autoriteiten rekenen nog steeds met verschil lende scenario's voor vlucht MS804 van EgyptAir. De twaalf jaar oude Airbus A320 verdween in de nacht van woensdag op don derdag met 66 mensen aan boord van de radar, tijdens een vlucht van Parijs naar Cairo. De Egyptische marine, die sa men met schepen uit Groot-Brit- tannië, Frankrijk, Italië, Grieken land en Cyprus deelneemt aan een internationale search-and-res- cue-operatie heeft gisteren 'li chaamsdelen, vliegtuigstoelen en eigendommen van passagiers' uit het water gehaald. De Griekse mi nister van Defensie bevestigde de vondst, bijna 300 kilometer ten noorden van Alexandrië. De Mid dellandse Zee is in het betrokken gebied soms wel 3 kilometer diep. De Egyptische piloot van de Air bus Mohammed Shaqeer (36) geldt met ruim 6.000 vlieguren als een ervaren vlieger. De Egypti sche media noemt hem een vrien delijke en verantwoordelijke man. Co-piloot Mohamed Mamdouh (24) had bijna 3.000 vlieguren op de teller. Geen van beiden had bin dingen met politieke organisaties. Ze doorstonden alle veiligheids- checks. Volgens het hoofd van de Griek se luchtvaartautoriteit, Athanas- sios Binis, is het, gezien de nu be schikbare data, 'moeilijk voorstel baar dat een technisch manke ment de oorzaak is van de crash'. Vlak voor de crash meldden de pi loten dat de vlucht goed verliep. Het weer was ideaal. „Zelfs als zo'n toestel beide motoren ver liest blijft het nog zweven", aldus Binis in de New York Times. Anders dan bij de laatste crash van een toestel van Kogalymavia boven de Sinaï-woestijn houden de Egyptische autoriteiten wel de mogelijkheid van een aanslag open. Toen het Russische toestel met 224 passagiers ontplofte ble ven zij tot in het absurde ontken nen. Opmerkelijk is dat geen enke le terreurorganisatie een aanslag heeft opgeëist. In het verleden was met name IS er als de kippen bij om een succes te claimen. Onder de 56 passagiers waren 30 Egyptenaren en 15 Fransen. Bij de Egyptische slachtoffers zijn vier fa milieleden van de Libanese filmre gisseur Osman Abu Laban. De eni ge Brit in het toestel was de arts Richard Osman (40) wiens jong ste dochter vorige maand werd ge boren. Er is geen hoop op overle venden. Medewerkers van het Franse on derzoeksbureau voor de burger luchtvaart BEA en van vliegtuigfa brikant Airbus zijn naar Egypte ge reisd om te helpen bij het onder zoek. De zoektocht dreigt te wor den gehinderd van opkomend slecht weer. De oostelijke Middel landse Zee heeft te maken met zware buien en harde wind. daar de drie mannen afzette die zichzelf opbliezen met explosie ven. Hij huurde ook auto's en woonruimte voor de verschillen de terroristen die die dag toesloe gen bij het stadion, bij cafés en bij concertzaal Bataclan. Er vielen 130 doden. Abdeslam wist te ont komen naar België. Twee maanden geleden werd hij gearresteerd in Brussel, vorige maand werd hij uitgeleverd aan Frankrijk om terecht te staan. Tegen de Belgische onderzoe kers zei hij dat hij slechts een bij rol had gespeeld. Wapens, geld en explosieven kreeg hij van zijn broer, zei hij. „Mijn broer heeft me een bomgordel gegeven. Daar mee moest ik naar het voetbalsta dion. Ik moest me daar met mijn medeplichtigen laten ontploffen. Maar ik kon het niet", verklaarde hij volgens uitgelekte proces-ver- balen. Abdeslam liet ook weten dat hij wilde meewerken met de Franse autoriteiten. Parijs hecht grote waarde aan het verhoor van de verdachte: hij is de enige die nog leeft van de terroristen van 13 november. De anderen bliezen zichzelf die dag op of werden la ter gedood bij zoekacties van de politie. Zwijgrecht Gisteren bleek de belofte van Ab deslam vooralsnog een wassen neus. „Hij beroept zich op zijn zwijgrecht", aldus justitie. „Hij heeft gewoon nog wat tijd no dig", zei zijn advocaat Berton. Die houding werd niet door ie dereen gewaardeerd. „Ik denk niet dat hij, de terrorist, degene is die het tempo van het onder zoek hoort te bepalen", aldus Gé- rard Chemla, advocaat van tiental len slachtoffers en nabestaanden. ook voor bijzondere hotels! Weg van de massa Boek vóór 25 mei! Ga naar Kras.nl/bijzonder of bel 0900-9697 zaterdag 21 mei 2016 Er zijn wrakstukken en lichaams delen gevonden van vlucht MS804 van EgyptAir. Maar een technisch mankement is 'moei lijk voorstelbaar'. Bob van Huët Rotterdam/Cairo »0 Bijna 300 kilometer ten noorden van Alexandrië zijn in de Middellandse Zee 'lichaamsdelen, vliegtuigstoelen en eigendommen van passagiers' gevonden. aan camera's in cel Frank Berton, Salah Abdes- lams advocaat, komt aan bij de rechtbank, foto epa Lekker genieten, weg van de massa, in Europa en ver daarbuiten. Nü met hoge kortingen! Mallorca - Santuari de Cura*** Religieus klooster omringd door platteland Op de top van Randa Hill (548 m) Incl. huurauto en ontbijt Zie: Kras.nl/76072 Kaapverdië - Hotel Odjo d'Agua***+ Sfeervol hotel in Santa Maria centrum Adembenemend uitzicht over zee Klantbeoordeling 9,0 Zie: Kras.nl/31921 Sicilië-Torre di Renda*** Authentiek landhuis met buitenzwembad Rustige ligging met klassieke kamers Incl. huurauto en ontbijt Zie: Kras.nl/31739 Bali - Sativa Sanur Cottages*** Authentiek hotel met rustige ligging Geniet van een gratis massage! Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/31313 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 10 dagen v.a. Hotei gua - Kac d'Agya- Kaapverdië ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds - ANVR (S/) Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7