lm Al 350 euro voor grind uit de 'bak van Max' 5 Trajectcontrole op A12 gaat weer aan De trajectcontrole op de A12 bij Utrecht gaat maandag 30 mei weer aan, in één rijrich ting. Het gaat om de A12 ter hoogte van de Galecopper- brug in westelijke richting, van Arnhem naar Den Haag. Dat heeft het Openbaar Minis terie vrijdag laten weten. De trajectcontrole in de tegenge stelde richting gaat in de zo mer aan. De A12 bij Utrecht en de Galecopperbrug zijn de af gelopen anderhalfjaar grondig onder handen genomen. Tij dens die werkzaamheden stond de trajectcontrole uit en is het systeem vervangen. Bor den attenderen automobilis ten op het beginpunt van de trajectcontrole. Op de hoofdrij baan geldt een maximumsnel heid van 100 kilometer per uur. Daar wordt de gemiddel de snelheid gemeten over een lengte van 3,1 kilometer. Op de parallelrijbaan, waar maxi maal 80 mag worden gereden, wordt gemeten over ruim 2,7 kilometer. Berichten over schoten bij Witte Huis Ik ben zeer bezorgd over de situatie in een aantal gevangenissen in België DOWNLOAD DE APP OF LUISTER VIA WWW.40UPRADI0.nl Ook Niels van Buren kwam op ei gen kracht aan op de top. Een bij zondere prestatie, want Van Bu ren heeft multiple sclerose. Hij is de eerste man met die ziekte die de top van de Mount Everest be reikt. Daarmee heeft de 37-jarige Haarlemmer niet alleen een uit zonderlijke krachtsinspanning ge leverd, hij zamelde ook geld in voor onderzoek naar de grillige ziekte. Heel even was er sprake van dat zijn jarenlange training voor niets was geweest. Kort voor het begin van zijn expeditie kreeg Van Bu ren last van tintelingen in zijn voet. Met een stevige behandeling hielp zijn neuroloog hem er weer bovenop. Gisterochtend bereikte Niels de top van de berg der bergen. „Je leest erover op internet en je hoort verhalen, maar je weet pas hoe heftig het is, als je het zelf meemaakt", vertelt de bergbeklim- X X '4? mer. „Het was ontzettend afzien, maar ik ben zo trots dat ik de Mount Everest heb bedwongen." Dat hij af en toe weinig gevoel in zijn voeten had, nam hij op de koop toe. Het leverde geen gevaar op voor zijn ultieme doel. Ook Arnold bereikte de 8.850 meter hoge top. Tijdens zijn expe ditie verloor de Rotterdammer maar liefst 10 kilo aan lichaamsge wicht. Hij was al eerder heel dicht in de buurt van het hoogste punt, maar moest in 2012 op slechts 250 meter onder de top omkeren met bevriezingen aan vingers en ogen. Hij zei daar eerder over: „Ik kan veel niet beïnvloeden, maar ik weet dat ik er alles aan heb gedaan om het best voorbereid naar bo ven te gaan. Ook als het een beet je tegenzit, moet het lukken. Ik voel me fit en ben er klaar voor." Fit genoeg, zo is nu gebleken. Er wordt al flink geboden op de stenen, die per stuk verkocht wor den. Het hoogste bod vrijdagmid dag was 350 euro. „Die biedingen nemen we niet erg serieus", zegt Rozendaals zwager Patrick Degen hart (46), die ook mee was naar Barcelona. „Als we er echt geld voor krijgen, geven we het wel aan een goed doel." Mathijs Rozendaal was samen met zijn broer David (38) en zijn zwager Degenhart bij de voor Ne derland historische race aanwezig. Ter plekke besloten ze als souve nir een paar stenen mee te ne men. „Toen we terug waren in Ne derland, besloten we ze voor de grap op Marktplaats te zetten", zegt Degenhart. „Wat moet je nou met zo'n steen." Om zo goed mo gelijk te bewijzen dat het om ech te stenen van het circuit gaat, zet te het drietal behalve een foto van een steen ook een plaatje van het entreebewijs voor de wedstrijd bij de advertentie. Ook staat er een fo to bij waarop te zien is hoe ie mand een steen opraapt uit een bak grind. Volgens de verkoper komt de steen uit de grindbak in de laatste bocht voor de finish van het Circuit de Catalunya. Max Verstappen was zondag de eerste Nederlander ooit en de jongste coureur ooit die een For mule t-race won. Vader Jos werd ooit 'Josje Grindbak' genoemd, omdat hij daar zo vaak strandde. BEATLE CAMERON zaterdag 21 mei 2016 UTRECHT WASHINGTON Vlakbij de presidentiële woning van Barack Obama zijn gister avond (Nederlandse tijd) schoten gelost. Dat meldt de politie van Washington. Gisteravond is het Witte Huis in 'lockdown' gegaan nadat op am per 30 meter van de presiden tiële woning een schietpartij plaatsvond. Een gewapende man zou neergeschoten zijn door een bewakingsagent van het Witte Huis nadat hij richting het weste lijke check point wandelde. President Barack Obama bevindt zich momenteel niet in zijn ambts woning. Hij is aan het golfen op luchtmachtbasis St Andrews. Het bericht werd gisteren ge meld door NBC. Nadere details zijn nog niet bekend. Nils Muiznieks Raad van Europa naar aanlei ding van de staking cipiers. De Britse premier David Cameron en politica Tessa Jowell (Labour) recreëren de beroemde hoes van het Beatles-al bum Abbey Road, op de gelijknamige weg bij een bezoek aan de Abbey Road studio in Liverpool, fotojeremyselwyn/afp Het havo-examen En gels van donderdag heeft een recordaantal klachten opgeleverd. Vrij dagavond rond 20.30 uur stond de teller van LAKS al boven de 24.600. 'Zo trots dat ik op de Everest sta' Twee Nederlanders hebben gis teren de top van de Mount Ever est bereikt. Eric Arnold kwam na vier eerdere pogingen eindelijk op de top aan. Eerder zat een doorgesneden hamstring, een la wine en vorig jaar de aardbeving in Nepal de klimmer dwars. Renske Baars Kala Patthar Eric Arnold (links) en Niels van Buren tijdens hun trainingen voor het beklimmen van de Mount Everest. Matthijs Rozendaal (33) uit de Utrechtse wijk Leidsche Rijn heeft drie kleine stenen te koop gezet op Marktplaats. Hij zegt dat ze afkomstig zijn uit een grindbak van het racecircuit in Barcelona, waar Max Verstap pen zondag de Formule 1-wed- strijd won. Ivar Penris Utrecht A David (links) en Matthijs rapen een paar stenen uit de grindbak van het circuit waar Max Verstappen racehistorie schreef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5