Nacompetitie nieuwe ervaring voor Pinas 23 Driedaagse als beste eerstejaars en kasseienkoning meer punten te verzamelen. Dat is goed gelukt", zei hij daarover. Bovendien houdt Mobach even als Mol zicht op een goede eind klassering, aangezien de tijdsver schillen na de eerste etappe klein zijn. Wielrenner Marco Minnaard handhaafde zich gisteren bij de besten in de koninginnenrit in de Ronde van Noorwegen. De cou reur uit Wemeldinge kwam solo als tiende aan in de zware etappe over 168 kilometer met de aan komst bergop in Geilo. Hij moest 42 seconden toegeven op de Deense ritwinnaar Mads Peder- sen. In het algemeen klassement klom Minnaard van de negende naar de zevende plaats. Hij staat op ruim een minuut van klasse mentsleider Pieter Weening. De Ronde van Noorwegen duurt tot en met morgen. De Nooijer haalt papiertje Coach Betaald Voetbal ROOSENDAAL Clinge speelt in stadion RBC De Bruin top in Grand Prix Met de thuiswedstrijd te gen SV Meerssen (aftrap 14.00 uur) begint VC Vlis singen morgenmiddag aan de na- competitie. De Walcherse club moet zes duels overleven om een langer verblijf in de hoofdklasse veilig te stellen. Voor Regilio Pi nas wordt het een nieuwe erva ring. „Ik heb in mijn hele carrière nog nooit nacompetitie gespeeld", zegt de man die sinds kort als rechtsback speelt. Het is een positie waar hij bij Hoek ook al eens speelde. „Daarna heb ik in België bij Lochristi voor al als linksbuiten gespeeld", ver telt Pinas. „Dat ik nu rechtsback sta, vind ik niet erg, ik vind het best een leuke positie. Zeker als je veel op kunt komen." Dat was afgelopen zondag tegen Halsteren niet zo vaak het geval als eigenlijk de bedoeling was. Pi nas: „Dat kwam doordat ik een di recte tegenstander had. Ik heb be grepen dat Meerssen ook met een echte linksbuiten speelt. Het moet een fysiek sterke ploeg zijn, met sterke aanvallers. Meerssen is sterk bij standaardsituaties en dat is niet echt een specialiteit van ons. We hebben dit seizoen nogal wat doelpunten tegen gekregen uit vrije trappen of corners." SV Meerssen eindigde in de eer ste klasse D als tweede, twaalf punten achter kampioen Chevre- mont. De ploeg wordt getraind door oud-prof Tini Ruijs (59), die bij NEC en Fortuna Sittard speel de en later jarenlang trainer was in de Verenigde Arabische Emira ten. Ruijs keerde in 2011 als jeugd trainer terug naar Fortuna, werd later hoofdtrainer en maakte in 2013 de overstap naar MVV. Daar nam hij in december ontslag, na dat zijn vrouw en hij bedreigd wa ren door fans na de bekeruitscha keling door de amateurs van JVC Cuijk. Bij die laatste club had de trai ner komend seizoen aan de slag kunnen gaan, maar Ruijs had zijn jawoord al aan Meerssen gegeven. Met die club hoopt hij nu naar de Meerssen is sterk bij standaardsituaties. Dat is niet echt een specialiteit van ons. hoofdklasse te promoveren, onder meer ten koste van VC Vlissingen. Pinas hoopt dat de Limburgers de eerste van drie ploegen zijn die door Vlissingen worden uitgescha keld. „Dat wordt niet makkelijk, in zes wedstrijden kan veel gebeu ren", weet de ervaren voetballer. „We hebben zondag eindelijk weer eens gewonnen. Hopelijk zorgt dat voor wat vertrouwen." Trainer Ruud Pennings kan in de nacompetitie geen beroep meer doen op Etienne Mallie. De middenvelder heeft een punt ach ter zijn seizoen gezet omdat hij te veel hinder ondervindt van een hernia. Milton Roemeratoe en Roysel James kampten deze week met blessures. Pennings moet daardoor wellicht een beroep doen op Perry Bierkens, die tegen Halsteren op eigen verzoek geen deel uitmaakte van de selectie. Regilio Pinas (links) in actie voor VC Vlissingen. foto lex de meester zaterdag 21 mei 2016 #JV0Z-keepster Anouk van der Klooster uit Arnemuiden is opnieuw opgenomen in het Nederlands meisjeselftal onder 15 jaar. JVOZ-keepster Anouk van der Klooster uit Ondanks een val op de kasseien werd wiel renner Davy Gunst uit Yerseke gisteren tien de in de eerste etappe van Parijs-Arras. De Fransman Maël Guégan won gisteravond de eerste etappe in de Junioren Driedaagse fotocamileschelstraete Eerste etappe: 1. Maël Guégan (Fra) 2.25.21, 2. Reece Wood (GBr) zt, 3. Marius Wold (Noo) zt, 4. Arne Birkemose (Den) zt, 5. Flavio Peli (Ita) zt, 6. Mathias Mortensen (Den) zt, 7. Wesley Mol (Kapelle) op 0.02, 8. Niels Boele (Ned) op 0.04, 9. Stefan Bissegger (Zwi) op 0.25,10. Davide Ferrari (Ita) op 0.27,30. Jarno Mobach (Philippi ne) zt. ZEIST Gérard de Nooijer is geslaagd voor de cursus Coach Betaald Voetbal. De Souburgse trainer had donderdag zijn eindge sprek en kreeg gistermiddag per mail te horen dat hij ge slaagd was. Met dat diploma mag hij in feite alle teams ter wereld trainen. „En dat is wel lekker", vindt hij. Volgend sei zoen is hij hoofdtrainer van FC Dordrecht. Clinge speelt het nacompetitie- duel met RBC zondag 'ge woon' in het Plerstaco stadion. Tegenstander RBC mocht van wege een betalingsachter stand na 15 mei het stadion niet meer in. Twee bemidde laars moesten eraan te pas ko men om stadioneigenaar Paul Hermsen en RBC dichter bij el kaar te brengen. Dat lukte. „En voor volgend jaar zijn we posi tief gestemd", zegt Hermsen. ROSMALEN Rrichard de Bruin uit Wemel dinge stal in de tweede Grand Prix driebanden van dit kalen derjaar de show. Hij bleef on geslagen in de tweede ronde en noteerde 1.428 gemiddeld. De Bruin won tegen Ivar de Hek en Aldo Mastomatteo in 11 en 17 beurten. Joey de Kok uit Lewedorp ging ook verder met een zege en een gelijkspel. Barry van der Hooft Vlissingen Regilio Pinas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59