SPORT Tweede Zeeuwse triatlon deze zomer Pelikaan Joeri Versluijs duldt weinig tegenstand Vier nieuwelingen voor SSV'65 22 ZEELAND Zeeuws succes in eerste etappe Junioren Wesley Mol laat zich niet afleiden door val, Jarno Mobach niet door natuurkunde-examen. De revival van de triatlonsport in Zeeland krijgt voorzichtig vorm. Na drie jaar zonder triatlon staan er komende zomer plots twee op de agenda. Na de Top Triatlon Zee land in Middelburg ziet ook de Cios Goes-Koole Sport triatlon het levenslicht. Al decennialang organiseert het Cios in Goes jaarlijks een triatlon. „Maar die is voor de leerlingen, voor een cijfer", aldus Floris-Jan Koole, één van Zeelands vooraan staande triatleten. Koole heeft het nu voor elkaar gekregen om die triatlon een open karakter te ge ven, zodat iedereen kan meedoen. Het gaat Koole al jaren aan het hart dat Zeeland zijn triatloncul tuur heeft verloren. „Het blijft mijn sport", meent hij. „Maar ik ben niet zo'n organisatiedier. Door aan te sluiten bij het Cios heb je met relatief weinig moeite een mooie wedstrijd." De organisatie (onder impuls van mountainbiker Edzard van Ewijk) staat al op poten, inclusief de altijd bewerkelijke aanvragen van vergunningen. „We moeten er alleen nog wat meer bling-bling van maken om er een Joeri Versluijs pakte gisteravond in zijn woonplaats Middelburg de zege in de achtste editie van de Griffioenloop. Op de to kilometer had hij een kleine minuut voor sprong op Arjo Verhage. De snel ste vrouw was Evelien van Spar- rentak. Met meer dan 150 inschrijvin gen was de Griffioenloop uitste kend bezet. Na de eerste ronde van vijf kilometer had Versluijs al een kleine voorsprong op Verhage en Wim van Sparrentak. Edwin van Alphen en Sven Vermeulen waren toen al kansloos voor de overwinning. Met een tijd van 36 minuten en 5 seconden pakte ROC-docent en DJ Versluijs de bloemen die hij na afloop snel naar huis bracht. serieuze wedstrijd van te maken." De triatlon wordt op vrijdag 8 juli gehouden. De uitvalsbasis is Wilhelminadorp, van waaruit de drie onderdelen gestuurd worden. Het betreft een wedstrijd over 500 meter zwemmen, 22 kilometer We moeten er alleen nog meer bling-bling van maken fietsen en 5 kilometer lopen. De cios' ers starten om 11.00 uur, de 'echte' triatleten om 15.00 uur. Inschrijven kan via http://www.in- schrijvenzeeland.nl. Eerder werd al bekend dat een andere Zeeuwse topper ook een triatlon op de Zeeuwse kaart heeft gezet. Remy Vasseur organiseert op zaterdag 27 augustus in Midd- delburg de Top Triathlon Zeeland. Het aantal deelnemers is inmid dels ruimschoots over de honderd heen; er is ruimte voor tweehon derd triatleten. Arjo Verhage gaf driekwart mi nuut toe op de tweede plaats met Wim van Sparrentak op slechts zes seconden op de derde plaats. Edwin van Alphen viel op plek vier net buiten het podium, maar bleef wel tennisdocent Sven Ver meulen voor. Evelien van Sparrentak won de race bj de vrouwen met een klei ne minuut voorsprong op Valesca Lefeber, die wederom 'gehaasd' werd door haar hond. Jenny de Nooijer maakte het vrouwenpo dium vol op de derde stek. Tom van Beek won verrassend de vijf kilometer in een snelle 19 minuten en 30 seconden ruim voor Danny de Leeuw, Ajan Kra nenburg en Pieter Wisse die allen binnen de twintig minuten fi- niishten. Evelien Capello won bij de vrouwen in een tijd van 24 mi nuten en 18 seconden. De Zeeuwen Wesley Mol en Jar no Mobach hebben allebei een lei derstrui overgehouden aan de eer ste etappe van de Junioren Drie daagse. Mol was met een zeven de plaats de beste eerstejaars ju nior en kreeg daarvoor de witte jongerentrui. Mobach verzamel de op zijn beurt onderweg de meeste punten bij de kasseien sprints en ontving de grijze trui. De ritzege ging naar de Frans man Maël Guégan. Terwijl de meeste deelnemers zich in alle rust voorbereidden op de start van de SPIE Interna tionale Junioren Driedaagse, zat Jarno Mobach nog te zwoegen op zijn natuurkunde-examen. De renners waren zich al aan het op stellen, toen Jarno Mobach arri veerde op de markt van Axel. De 17-jarige renner van APT-SPIE Douterloigne deed vlug zijn wedstrijdkleding aan en zette zich op de voorste rij. Niet veel later gaf de Terneuzen- se burgemeester Jan Lonink het startschot. Zo'n 190 renners be gonnen aan de 101,7 kilometer lange eerste etappe met zes kas seienstroken. Er volgde een hectische ope- GOES SSV'65 heeft de eerste se lectie aangevuld met vier spelers. Perry Bek (Patrijzen), Claude de Smit (JVOZ Ai) en de neven Quincy (jeugd Cercle Brugge) en Moreno van Aerde (Goes) komen de gelederen versterken. Beide Van Aerdes kwamen in de jeugd al uit voor SSV'65. Uit de huidige selectie kiest ningsfase met veel valpartijen. Ook de Zeeuw Wesley Mol bleef niet van onheil bespaard. Na één kilometer koers lag hij al tegen de vlakte. Tot overmaat van ramp scheurde het peloton op dat mo ment in verschillende groepen door de wind. Wesley Mol stond op het punt om vooraan terug te keren, toen de renner uit Kapelle opnieuw viel. „Ik moest daardoor lange tijd achtervolgen", verklaarde hij achteraf. „Ik gaf de moed echter Die grijze trui was vooraf geen doel op zich Martijn Simonse voor een ver volg van zijn carrière bij Nieuw- dorp, Jeroen Verschiere gaat in een lager elftal van Heinkens- zand spelen. Walter Matheijer en Redgey Visser hebben hun ver trek bij de club aangekondigd, maar hebben nog geen nieuwe club. SSV'65 speelt vandaag tegen Al- niet op en kon uiteindelijk weer mijn plaats in het peloton inne men." Meer nog, Mol ging in de aan val. „In het begin van de laatste ronde demarreerde ik. Ik heb toen zo'n twee kilometer alleen op kop gereden." Daarna kreeg hij gezelschap van zeven vlucht- genoten. Het achttal bouwde een mooie voorsprong op en bleef in de slotfase uit de greep van het ja gende peloton. Mooi resultaat Na al het achtervolgingswerk had Mol echter zijn kruit verscho ten. Hij moest dan ook uiteinde lijk genoegen nemen met de ze vende plaats. „Daar ben ik echter heel tevreden mee. Ik had niet verwacht dat ik nog zo'n mooi re sultaat uit de brand kon slepen." Aangezien de renner van Acrog Balen BC de beste eerstejaars ju nior was, mocht hij als kers op de taart de witte jongerentrui in ont vangst nemen. Tijdens de podiumceremonie werd Mol vergezeld door zijn pro- vinciegenoot Jarno Mobach. De inwoner van Philippine reed een alerte wedstrijd en zat telkens vooraan op de kasseienstroken. Hij wilde risico's vermijden en pakte daardoor onbewust veel punten voor het kasseienklasse ment. Mobach behaalde uiteindelijk zo de grijze trui. „Het was geen doel vooraf, maar nadat ik de eer ste kasseiensprint had gewon nen, heb ik geprobeerd om nog tena de eerste wedstrijd in de na- competitie voor een plaats in de eerste klasse. Zaterdag-vierdeklasser MZVC heeft zich versterkt met Jeroen Timmermans (Jong Ambon), Jethro Minheere, Jess Baumann en Daily de Nooijer (Zeelandia Middelburg) en Enrico Howeler (Zeeland Sport). «veft'^ÊamT Pelikaanbieding al vanaf €519p €579p TIP! Geniet nu ook van onze TAXI-service goede reis 3 Meer info! 088 735 45 25 DE MOOISTE REIS MAAKT U MET PELIKAAN Boek nu www.pelikaanreizen.nl/busreizen zaterdag 21 mei 2016 Zeeuwse truien op eerste avond Rudy Boogert WILHELMINADORP Sjaak Sinke MIDDELBURG —triatleet Floris-Jan Koole Inschrijven kan via https://www.in- schrijven.nl. Job de Feijter Axel —Jarno Mobach 10-daagse rondreis - shlio Vertrek 5&26 jul, 30 aug, 27 sep, 11 okt Eastbourne 18-daagse busreis eebos Vertrek 21 jun, 19 jul, 2,16 30 aug, 13 sep Rondreis Kroatië 112-daagse rondreis DAL12 Vertrek 15 jun, 20 jul, 31 aug, 21 sep, 12 okt Klassiek Italië 112-daagse rondreis ITA12 Vertrek 15 jun, 20 jul, 10&31 aug, 21 sep, 12 okt Comfortabel op weg en weer thuis Prijzen per persoon op basis van tweepersoonskamer. Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58