Maaskant kiest voor droombaan in China II ZEELAND 21 tegenstander in de nacompetitie BARRY VAN DER HOOFT i We weten wel van eikaars team waar de kwaliteiten liggen Column Veel bestuurders van Zeeuw se voetbalclubs kijken uit naar de datum 16 juni. Pas op die donderdag, als de over schrijvingstermijn in het amateur voetbal is gesloten, kunnen ze echt de balans opmaken. Wie op dit moment denkt dat de selectie voor komend seizoen al rond is, moet nog maar even niet juichen. Want een jawoord blijkt tegen woordig niet meer zo heel veel waard te zijn. U zult nu wellicht meteen aan Josimar Pattinama denken, maar dat is eigenlijk een slecht voor beeld. VC Vlissingen kon de eer der gemaakte afspraken met de topscorer niet meer nakomen, waarop Pattinama zich ook niet meer verplicht voelde om bij de club te blijven. Hij keert terug naar Hoek. Daar is Brian Meulmeester ko mend seizoen één van zijn ploeg genoten. De jonge doelman zou naar Goes gaan, maar kwam daar deze week op terug. Zijn eerder ge nomen besluit zat hem niet lek ker, het voelde niet goed en van de mensen in Hoek hoefde hij he lemaal niet weg. Dus Meulmees ter blijft bij Hoek. Al zal voor het contract dat hij eerder bij Goes heeft ondertekend waarschijnlijk nog een (financiële) oplossing ge vonden moeten worden. Meulmeester trekt zijn over schrijving dus in en is niet de eni ge die dat deze maanden doet. Het blijft bijzonder, zoals het ook ie- We vissen in Zeeland in een klein vijvertje. der jaar bijzonder is om weer te zien hoeveel spelers bij meerdere clubs op gesprek gaan. Hoe ze hun jawoord geven en dat vervolgens vaak weer intrekken. Het komt ook doordat we in Zeeland met z'n allen in een klein vijvertje vis sen. Voor het aantal goede spelers in deze provincie zijn er te veel clubs die op niveau willen spelen. Het zorgt ervoor dat veel van die clubs allemaal dezelfde spelers be naderen. Veel van die jongens lij ken het op een gegeven moment echt niet meer te weten. Ze ma ken een keuze waar ze later weer op terugkomen; bestuurders en be leidsbepalers blijven verontwaar digd en verbaasd achter. Voor al die twijfelkonten een tip voor volgend jaar: denk eerst eens rustig na over je voetbaltoe komst. Praat erover met mensen die je vertrouwt en die verstand van zaken hebben. Laat eerst je ge voel spreken en gebruik daarna pas je mond. En als je uiteindelijk toch besluit om overschrijving aan te vragen, ga dan ook echt naar die club. Het is beter voor je imago en komt je geloofwaar digheid ten goe de. Michel Maaskant gaat zijn droom achterna. De voetballer van Bruse Boys gaat in het najaar drie maanden trainingen geven in China. Hij neemt daardoor een hap uit zijn eigen actieve spelers carrière. „Maar ik kies nu een keer voor mezelf', zegt hij. „Dit is wat ik altijd gewild heb, mijn droom." Maaskant gaat van zijn hobby zijn werk maken. De Nederlandse organisatie Sport Networking zag zijn cv (HBO sportmarketing en -management, Cios en TC2 en TC3) en wilde hem zelfs een jaar stallen in China. Mede gezien zijn thuissituatie (deze zomer gaat hij trouwen) vond hij dat nu te lang. „Maar je weet nooit wat eruit voort vloeit. Ik ga op scholen trai ningen geven aan kinderen van 4 tot 16 jaar." Dat is niet helemaal nieuw voor Maaskant. Drie jaar geleden gaf hij voor een andere organisatie in de zomermaanden enkele weken voetbaltrainingen in Amerika, de Kaaiman Eilanden en Jamaica. Nu gaat hij naar het land waar ook de Zeeuwse oud-international Jan Poortvliet trainingen geeft. In zijn voorlopig laatste periode als speler probeert Maaskant van af vandaag met Bruse Boys lijfsbe houd in de eerste klasse zeker te stellen. De eerste tegenstander is om 14.30 uur Dauwendaele. Een beetje kloten over en weer. Soms wel tot diep in de nacht." Dijkstra: „Eigenlijk is dat al wel langer aan de gang. Het zat er al een tijd aan te komen dat we te gen elkaar zouden moeten spe len. Jacques begint meestal, hij geeft de voorzetten. Ik maak het dan af." Maar van spanning voor de wedstrijd is bij de twee nog niets te merken. Ze hebben er allebei vooral erg veel zin in. Dijkstra geeft aan dat hij ook niet ver wacht dat er tijdens de duels vij andelijkheid zal zijn. „Ik zie mijn tegenstanders sowieso nooit als vijanden. Na de wedstrijd drink ik graag een biertje met ze." Blij- levens: „Er zullen vast dingen ge zegd worden. In het heetst van de strijd, of met een knipoog. Maar na afloop gaan we gewoon samen aan de bar een biertje drinken. Ongeacht het resultaat." Bovendien is het niet de eerste keer dat de ploegen van beide oe- fenmeesters het tegen elkaar op nemen. Sinds Dijkstra trainer is van het eerste zaterdagelftal van Vlissingen staat er in de voorbe reiding op het seizoen steevast een oefenduel tussen Domburg en Vlissingen op het programma. „De uitslagen hoeft hij niet te we ten hè, Jacques." Dijkstra ver klapt al dat hij er nog nooit in is geslaagd zijn kameraad te ver slaan. Geheimen hebben ze, als het om hun teams gaat, niet echt voor elkaar. Mede door die vriendschappelijke wedstrijden, maar ook doordat ze gewoon veel met elkaar over voetbal praten. „We weten wel van eikaars team waar de kwaliteiten liegen. En we weten ook van elkaar hoe we over voetbal denken en op welke manier we vaak spelen", aldus Dijkstra. Blijlevens staart even voor zich uit, maar zegt dan met een ondeugende glimlach op zijn gezicht: „Toch ben ik er wel al een paar dagen over aan het na denken hoe ik Renato tóch op een bepaalde manier kan verras sen." Niet alleen de dubbele confron tatie in de nacompetitie tussen beide trainers komt ter spraken. Ook vertelt het tweetal vol over tuiging over hun gezamenlijke voetbalgeschiedenis. In de C-ju- nioren speelden ze al wel eens met elkaar, in het Vlissingse jeugdelftal of bij Ritthem. Later maakten ze schouder aan schou der naam bij Veere en Vlissingen en ook nu nog spelen ze zij aan zij bij die laatste club, in het tweede zondagelftal. „Ik vind het geweldig om sa men met Jacques te voetballen. We hebben bij Vlissingen 2 ook echt een gezellige ploeg. 'Dello Dos' wordt het ook wel ge noemd. Laatst, toen hij niks te doen had, deed Roy Hendriksen nog een halfjaar met ons mee. Puur omdat de sfeer zo goed is", vertelt Dijkstra. Blijlevens: „Maar dat was vroeger al zo. Neem bij voorbeeld Veere. Wij bleven tot uren na de wedstrijd hangen, ze gaven ons bij wijze van spreken de sleutels van het clubhuis. De sfeer vonden wij altijd al het be langrijkste, maar dat waren die mensen daar helemaal niet ge wend." „Heb je trouwens al gekeken of je speelgerechtigd bent?", vraagt Blijlevens dan ineens. Dijkstra stelt zichzelf wel eens op, dat mag in de vierde klasse. Tijdens de laatste competitiewedstrijd, te gen Kwadendamme, scoorde hij nog. „Ik zou bij Domburg ook nog wel mee kunnen. Maar in de derde klasse mag de trainer niet meedoen en bovendien ben ik lid bij Vlissingen", gaat Blijle vens verder. Dijkstra lijkt even in gedachten verzon ken, maar schiet dan ineens in de lach. „Ja, Jacques. Ik mag jou wél opstellen. En ik ben en blijf de hoofd trainer. Dus als ik je no dig heb..." zaterdag 21 mei 2016 Is vier keer scheepsrecht voor HW'24? In navolging van Remy Vasseur maakt Lees erover op het weblog RudeStats ook Floris-Jan Koole zich sterk voor de via www.pzc.nl/rudestats triatlonsport in Zeeland. P22 wi te konten Rudy Boogert BRUINISSE Vlissingen-trainer Renato Dijkstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57