LIEFDEVOLLE HERINNERING t 19 Alles draaide om haar kinderen. Toen de vader van Lenny Welbers overleed, bleef zijn moeder achter met haar kinderen van 4, 6 en 9 jaar oud. Lenny Welbers uit Kam perland is geen emotio neel type, maar een paar weken voor zijn moeder Wil Wel- bers-Lokhoff een jaar of twintig geleden op 68-jarige leeftijd over leed heeft hij één keer echt zitten huilen. „Ze zei tegen de arts: 'Het is goed zo. Mijn taak zit er op'. Al les draaide voor haar om haar kin deren. Heel haar leven, na het overlijden van mijn vader, heeft in het teken gestaan van ons." Een ontroerend berichtje op Facebook op Moederdag, geschre ven door Lenny. 'Lieve Mama, het is alweer bijna 20 jaar geleden dat je naar Papa ging, er gaat geen dag voorbij dat er niet iets is waardoor ik aan je moet denken. Veel liefs en een dikke X van je zoon.' Lenny (49 jaar) en zijn zussen Liesbeth (55) en Mar jon (51) groei den praktisch zonder vader op. An ton Welbers overleed in 2970. „Hij Ik vind het zo oneerlijk. Mijn moeder heeft haar hele leven gegeven aan het opvoeden van drie kinderen. Dan is ze 64 en wordt ze ziek en vier jaar later is ze dood was 40, zij 42 jaar. Dan ben je toch nog in de bloei van je leven? Ze had best een keer een oppas kunnen regelen en even lekker de stad in kunnen gaan. Maar dat heeft ze, voor zover ik weet ten minste, nooit gedaan." Het gezin Welbers woonde in Apeldoorn toen vader onver wachts overleed. Moeder, een ras-Amsterdamse, verhuisde met haar drie kinderen (toen 4, 6 en 9 jaar oud) halsoverkop terug naar de stad waar ze vandaan kwam en nog familie had wonen. „Ik heb al les voor het eerst in Amsterdam gedaan. Kattenkwaad uitgehaald, mijn eerste fiets gejat. Wel pas toen eerst mijn fiets was gejat trouwens, waarvoor ik drie jaar lang had gewerkt." Want breed had het gezin het niet. Voor schooltijd maakte Len ny schoon bij Albert Heijn en na schooltijd bracht hij folders rond om zich de hebbedingetjes uit die tijd te kunnen veroorloven. Moe der voedde haar kroost op en had 'haar serietje op tv en haar puz zel'. „Ik ben rooms-katholiek opge voed, maar sinds zij overleden is geloof ik nergens meer in. Ik vind het zo oneerlijk. Mijn moeder heeft haar hele leven gegeven aan het opvoeden van drie kinderen. Dan is ze 64 en wordt ze ziek en vier jaar later is ze dood." Lenny zelf was ondertussen in Zeeland beland. Daar draaide hij voor het eerst als dj in de Renes- ser discotheek Pigalle met Pinkste ren 1989. „Ouders van een vriend van mij stonden daar op de cam ping en hij zei steeds: 'je moet eens meegaan'. Maar ik wilde dat helemaal niet. Ik ging altijd naar Terschelling. Tot ik wel een keer meeging. Toen was ik verkocht." Lenny keerde vanaf dat moment elke zomer naar Renesse terug, maar bleef tot 1994 bij zijn moe der in Amsterdam wonen. Het moet zo'n beetje rond 1991 zijn ge weest, dat hij na een weekend Renesse thuis kwam en daar zijn moeder liggend in de gang van het huis aantrof. „Geen idee hoe lang ze daar gelegen had. Ze bleek suikerziekte te hebben en een hy po te hebben gehad." Vanaf dat moment diende de ene na de an dere aandoening zich aan en Len ny bleef bij zijn moeder wonen om een beetje voor haar te zorgen. Pas toen zij in 1994 naar een aan leunwoning verhuisde, vertrok Lenny definitief naar Zeeland. Behalve als dj werkte hij in die En dan vraag ik me altijd af: wat zou mijn moeder ervan vinden? Ze hoeft de muziek die ik draai als dj niet mooi te vinden, maar ergens zoek je toch altijd erkenning tijd als koerier en zo zag hij kans zijn moeder regelmatig te bezoe ken. Zo ook op de maandagmid dag voor haar overlijden. Lenny was koud terug in het Zeeuwse toen zijn zwager hem belde dat hij maar beter terug kon komen. „Hoe ik dat heb gedaan, geen idee. Ik heb laag gevlogen ofzo. In an derhalf uur tijd stond ik weer voor de deur." Met zijn beide zus sen was hij bij zijn moeder thuis toen ze overleed. Herinneringen aan zijn vader heeft hij niet of nauwelijks. Het verhaal gaat dat Lenny altijd moei teloos de routes wist te reconstrue ren van autoritjes die hij zittend naast zijn vader maakte. „Daarom ben ik later natuurlijk koerier ge worden." En hij vertelt over de ochtend in het weekend dat hij met zijn zussen geheel volgens tra ditie de slaapkamer van zijn ouders wilde bestormen om daar op bed te springen. Tot die och tend dat ze opeens gedrieën in de deuropening bleven staan, moe der wakker werd en merkte dat haar man naast haar was overle den. „Maar heb ik dat nou zelfbe wust meegemaakt of weet ik dit soort dingen door films, foto's en verhalen?" Zijn vader was een 'familie man', kreeg hij later in ieder geval van anderen te horen. Gek op zijn kinderen en altijd bezig met foto's en film. Hoewel Lenny voor zijn gevoel nooit een vader heeft ge had, heeft ook hij iets met beel den. Zijn bedrijf iBeatz, dat hij naast zijn werk in loondienst runt, verzorgt onder meer gra fisch werk. Zijn moeder draagt hij nog dage lijks in zijn hart mee. „Hoe was het nu geweest als ze nog leefde? Was ze trots op me geweest? Trots op wat ik geworden ben, ook al is lang niet alles goed gegaan. Maar ik doe wel nog steeds gewoon mijn ding. Draaien vind ik leuk en dat grafische vind ik leuk. Soms ben ik dan best wel trots op wat ik gemaakt heb of trots als ik een lekker feest heb gedraaid. En dan vraag ik me altijd af: wat zou mijn moeder ervan vinden? Ze hoeft de muziek die ik draai als dj niet mooi te vinden, maar ergens zoek je toch altijd erkenning." En met een grijns: „Misschien ben ik wel een beetje een moederskind." zaterdag 21 mei 2016 Wil Welbers- Lokhoff 19 september 1928 19 november 1996 Anton Welbers 19 mei 1930 27 juli 1970 Lenny draagt zijn moeder altijd mee Esme Soesman ■A JJ*. !1' VA- ZN A Een foto van het jonge gezin Welbers, gemaakt in de schiettent toen pa Welbers raak schoot. De kinderen, van groot naar klein: Liesbeth, Marjon en Lenny. Hebt u ook mooie herinneringen aan een dierbare, die is overleden? En is er een datum die daarom spe ciaal voor u is? U kunt uw verhaal doen in onze ru briek 'In liefdevolle herinnering'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55