Cafetariahouder in het nauw door 'wietbeleid' Middelburg verdeelt gymzalen Bedrijf Seroos bijna legaal Feest van verbinding 10 WALCHEF De Middelburgse bestuursrech ter J. Sinack had gistermiddag te doen met de Vlissingse cafetaria houder. Wijst hij als oppassend burger de politie op een wietkwe- kerij, loopt hij daardoor vijf mille aan huur mis. Het Damoclesbeleid lijkt het echtpaar Terwiel de das om te doen. Sinds aanvang dit jaar huurt het paar cafetaria 't Smikkelhoekje aan de Badhuisstraat. De bovenwo ning aan de om de hoek liggende Glacisstraat huren ze er bij. De heer Terwiel laat de politie na een paar dagen weten dat hij ver moedt dat er een hennepkwekerij in de bovenwoning is ingericht. Na een week, op 8 januari, weet hij het zeker, waarna de politie het pand binnenvalt. De burge meester van Vlissingen besluit ver volgens eind maart dat de woning tot 28 juni wordt gesloten. De burgemeester volgt de wet, die zegt dat het inrichten van een hennepkwekerij de openbare orde verstoort. Dat in dit geval de buurt geen overlast van handel, rondhangende gebruikers en la- Gaat de gemeente in beroep dan is er kans dat woning toch nog 'n maand dicht moet waai heeft gehad, doet daar for meel niets aan af. Dat de Terwiels niets te maken hadden met de in richting van de kwekerij ook niet. Een termijn van drie maanden om de rechtsorde te herstellen, is juridisch gebruikelijk, legde de rechter uit. Sinack vroeg zich wel af waar om het horecapaar zo lang ge wacht heeft om een voorlopige voorziening aan te vragen. Te meer daar het stel nu aangeeft dat hun bedrijf in gevaar is door het verlies aan huurinkomsten. Terwiel voerde aan dat hij dacht dat de maanden februari en maart ook al zouden meetellen, omdat hij de bovenwoning ook toen niet kon verhuren. Op de vraag van de bestuursrechter of hij de ene maand huurderving die nog res teert niet kan missen, antwoordde de cafetariahouder dat 'elke vijftig euro van belang is', omdat hij al in de schuldsanering zit. Of de frituurexploitant met in gang van juni de bovenwoning al weer mag verhuren, is nog niet duidelijk. De bestuursrechter neemt tot dinsdag bedenktijd alvo rens uitspraak te doen. Als zijn oordeel in het voordeel van de ca fetariahouder is, kan de gemeente Vlissingen nog in beroep, waar schuwde Sinack. Scholieren in het noorden van Middelburg moeten in andere gymzalen gaan sporten. De ge meente is bezig met een nieuwe verdeling van gymlokalen. Dat komt doordat de CSW ver trekt uit het grote schoolgebouw aan de Churchilllaan. Dat komt weer in handen van de gemeente. Die heeft er daardoor ineens drie gymlokalen bij. Dat komt goed van pas, ook om dat basisschool De Uilenburch aan de Nederstraat dichtgaat en de gymzaal aan de Rotterdamse- kaai niet meer zal gebruiken. Die zaal was al verouderd en te klein voor goede gymlessen. De ge meente sluit die zaal. De Acacia hof aan de Zuidsingel kan er dus ook niet meer terecht. Eén van de gymzalen van het oude CSW-pand wordt toegewe zen aan de basisscholen; de ande re twee voor het voortgezet onder wijs. Na schooltijd zijn alledrie de zalen te huur voor verenigingen. De Acaciahof in de binnenstad en de vijf basisscholen in Klaren- beek kunnen nu gaan sporten in de zalen aan het Molenwater, de Churchilllaan en de Hakewill Smithlaan. De overbuurman van Serooskerk- se bedrijf Om 't Uus aan de Wil- genhoekweg delft het onderspit als het aan de gemeente Veere ligt. Veere wil het bedrijf toch le galiseren. De gemeenteraad buigt zich daar donderdag over. Buurman Aad Everaers vecht al jaren tegen de komst van het be- stratingsbedrijf van René de Vis ser tegenover zijn huis. 'In strijd met het bestemmingsplan, dus il legaal' voert hij aan. Bomenkap, grote reclameborden en uitstal ling van bestratingsmateriaal zijn hem een doorn in het oog. Bezwa renprocedures en rechtszaken volgden. Het conflict liep zo hoog op dat Everaers zijn buurman be tichtte van huisvredebreuk, be dreiging en mishandeling. De Vis ser verweet Everaers op zijn beurt dat die probeert zijn bedrijf kapot te maken omdat Everaers zelf ook met de gemeente in de clinch ligt. B en W probeerden twee jaar ge leden de oplossing te vinden voor legalisering door het te bestempe len tot 'Nieuwe Economische Dra ger'. Everaers verzocht begin dit jaar ook de provincie op te treden te gen de 'illegale praktijken'. Maar uit een brief van de provincie blijkt dat die akkoord gaat met de vestiging van het hoveniers-stra- tenmakersbedrijf. De gemeente duidt De Visser echter steeds aan als hovenier. Veere verklaart dat het gaat om een 'combi'; zowel ho veniers- als stratenmakersbedrijf. De gemeente moet bij Om 't Uus nog wel een dwangsom (9000 euro) innen, besliste de Raad van State maart dit jaar. Die dwangsom werd in 2014 door de gemeente opgelegd omdat her plant van bomen en het weghalen van een gemetselde muur niet bij tijds gebeurde. Veere inde dat geld nooit. Hoewel de Raad van State erkent dat het bedrijf dit jaar waar schijnlijk gelegaliseerd wordt, was dat niet het geval toen de dwang som werd opgelegd. MIDDELBURG In de Middel burgse wijk Dauwendaele vindt op zaterdag 4 juni voor de tweede keer een groot wijk- feest plaats. Dat is een onder deel van inspanningen van de wijk en de gemeente om de leefbaarheid en samenhang te verbeteren. Vorig jaar vond voor het eerst zo'n wijkfeest plaats. Dat was volgens de gemeente een groot succes. Dit jaar wordt het nog groter. Het duurt van 12.00 uur tot middernacht en is op sport park De Kruitmolen. Het the ma is: Sprankelend Dauwendae le, samen kleurrijk. De dag draait om sport, spel, work shops, activiteiten en eten. Het doel is de vele wijkbewoners sa men te brengen. De organisatie is in handen van Wijkteam Dauwendaele, FC Dauwendaele, Stichting de Wijk Dauwendaele, Stichting Welzijn Middelburg en ge meente Middelburg. Kijk voor informatie en opge ven voor één van de activitei ten op wijkdauwendae- le.nl/wijkfeest-dauwendaele/ IN DE REGIO NOLLEPLEIN HELEMAAL AF MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 21 mei 2016 René Hoonhorst Middelburg J. Sinack, bestuursrechter Maurits Sep Middelburg Annemarie Zevenbergen Serooskerke OOST-SOUBURG Concert Nationale Jeugd Brassband Leger des Heils De Nationale Jeugd Brassband van het Leger des Heils geeft vanavond in de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg een concert. De band speelt tij dens het concert muziek met een christelijke bood schap. Om 19.00 uur start het con cert. De toegang is gratis, 's Middags geeft dezelfde band een openluchtcon cert aan het Schel- deplein in Vlissin gen. Bij slecht weer vindt het aan de Lan ge Zelke plaats. Dit concert start om 14.30 uur. VLISSINGEN Open dag dierena siel Walcheren Dierenasiel Walche ren viert vandaag het vijfjarig bestaan van de nieuwe loca tie aan de Maanweg in Vlissingen met een open dag. Tijdens de open dag is er een voor- jaarsfair met ca deauartikelen, siera den en dierenbeno digdheden. Bezoe kers zijn welkom tus sen 11.00 en 15.00 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN Van een rommelig plein naar een mooie entree van de Vlissingse boulevard. Zo beschreef wethouder Josep hine Elliott de metamorfose die het Nolleplein heeft onder gaan. Gisteren werd het plein officieel geopend. Samen met gedeputeerde Carla Schönknecht (I) en campingeigenaar Leendert van Nieuwenhuijzen (met gieter) plaatste Elliott (r) het laatste plantje helmgras in de plantenbak. Nu is het pro ject helemaal af. foto lex de meester Zaterdag BIGGEKERKE Kerkplein, 08.00-17.30 uur- Ringrijden GRIJPSKERKE Loods op de hoek van Baaijenhovense- weg en Loodhols- weg, 09.00 uur- Start rondrit van oude tractoren KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur- Openstelling 'De Houtenhandsche hof'; MIDDELBURG Markt, 09.00-17.00 uur - Snuffelmarkt; De Klepperhoeve, 10.00-16.00 uur- Schaapscheerfeest; Abdij, overdag - Ab dij Bier Festival; De Vergulde Baars, 14.00 uur-Muziek quiz; Middelburgs mini theater, 20.00 uur - Eenakters op herhaling; De Spot, 21.30 uur-Concert Mandrake's Mon ster en Monsun NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, 20.30 uur- Voorstelling Aron Elstak 'Met de moed der wanhoop' OOST-SOUBURG Historische Kerk, 19.00 uur-Concert Nationale Jeugd Brassband van het Leger des Heils; Wijkcentrum De Zwaan, 19.00-22.00 uur - Stuiverconcert Vlijt en Volharding SEROOSKERKE Noordweg 54, 10.00-16.00 uur- Tuinfair; Oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur- Expositie over 'de goudschat van 1966' en brandweer activiteit voor de jeugd VEERE Haven en kaai, over dag - Evenement in het teken van eer ste stoomschip dat in Nederland 200 jaar geleden aan land kwam VLISSINGEN Danszaal 't Bolwerk, 09.00-13.00 uur- Rommelmarkt; St. Jacobskerk, 09.30 uur - Mode Lifes tyle evenement 'Happy Days'; Nieuwendijk 13, 12.00-21.30 uur- 'Amuse Me'; Schel- deplein, 14.30 uur - Concert Nationale Jeugd Brassband Leger des Heils; CCXL Theater, 20.15 uur-Optre den Tribute to the Cats Band Zondag MIDDELBURG Woonboulevard de Mortiere, 09.00 uur -Start Tour de Mor- ty; Kinderdijk 56, 14.00 -17.00 uur- Tentoonstelling 'At this moment' van Martin Mc Namara; Koudekerkseweg 139,14.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Nieuwe Kerk, 15.00 uur - Verhalenvertel ler Kees Posthumus en accordeonist Juul Beerda breng en de voorstelling 'List&Bedrog' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 09.00-12.00 uur- Vogelfietstocht SEROOSKERKE Petruskerk, 10.00 uur - Musicaluitvoe ring 'Met de groeten van Paulus' VEERE Grote Kerk, 15.30 uur - Concert Serafi- no Trio VLISSINGEN Nieuwendijk 13, 12.00-21.30 uur- 'Amuse Me'; Strand paviljoen Panta Rhei, 17.30 uur - Op treden Rockcover- band 'Monte Moro'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46