Rechter spreekt man vrij Stadsschouwburg ruim halfjaar dicht voor opknapbeurt ffïl Wie wint de Gouden Venus van Milo? DELTA ZEELAND 9 Ho' s to? MIDDELBURG De 27-jarige Vlissinger D. L. die ervan werd verdacht in de nacht van 25 ok tober vorig jaar in Vlissingen op een automobilist en zijn au to te hebben geschoten is giste ren vrijgesproken. De recht bank in Middelburg oordeelde zo wegens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. Tegen L. was vier jaar cel geëist. Het slachtoffer zat in zijn au to op zijn vriend te wachten toen plotseling iemand in een lange, zwarte jas naast de auto stond en hem met een vuurwa pen bedreigde. Hij vertrok en kwam kort daarna op de fiets terug. De automobilist rook on raad en reed weg. Daarop be gon de man te schieten, waar bij de kogels voornamelijk de auto raakten. Enkele uren later deed de au tomobilist aangifte bij de poli tie. Om de politie wat te hel pen had hij een facebookfoto van L. meegenomen, die vol gens hen de dader moest zijn geweest. Volgens Mark Duns- bergen, de raadsman van L. was de verdenking tegen zijn cliënt vrijwel volledig gebaseerd op speculaties, was geen onder zoek gedaan naar mogelijke vij anden van de automobilist en evenmin of L. een motief had om te schieten. COR DE JONGE Dat is het gevolg van de overeen stemming die de gemeente Mid delburg gistermiddag heeft be reikt met theaterexploitant Frans Lievens over huur, exploi tatie en renovatie van de schouw burg. Hij had de renovatie graag uitgevoerd in drie zomerperio des, waarin geen voorstellingen zijn geprogrammeerd. „Maar het heeft onze voorkeur om het hele werk in één keer te voltooien", zegt wethouder Chris Simons. „Dan kan het in combinatie met de herinrichting van het Molenwaterpark gebeu ren. De overlast voor de omge ving is dan het kleinst." De Vere niging Stadspark Molenwater gaat deze zomer Middelburgers vragen naar hun wensen voor het park. Het ontwerp dat een ar chitect daarna maakt, kan medio volgend jaar klaar zijn, waarna het park aangepakt kan worden. Lievens is het eens met deze aanpak. „Er is een duidelijke sa menhang tussen de schouw burg, het park en het parkeren. Dan kun je beter alles tegelijk doen." Lievens heeft meermalen gevraagd om extra parkeerplaat sen en dat heeft deels gevolgen voor de inrichting van het park. Contract Lievens mag de schouwburg voor tien jaar huren en exploite ren. Hij krijgt geld van de ge meente voor het programmeren van voorstelling, omdat de ge meente een 'cultureel profiel' na streeft. Na vijfjaar volgt een eva luatie van het contract en wor den de ervaringen wederzijds be oordeeld. De renovatie wordt uit gevoerd in opdracht van de ge meente. Lievens mag daarover wel meepraten en zijn wensen indienen. Frans Lievens zegt 'blij' te zijn dat de overeenstemming er nu eindelijk is. „Blij voor mezelf, voor de medewerkers, voor de ar tiesten en voor het publiek. Er is de laatste jaren veel gebeurd met de schouwburg, maar we kun nen het verleden nu eindelijk gaan vergeten." Eerste award voor mensen met een beperking goededoelenfonds ÓL\P frMEN LIP R06ES/N I \w£ee eens ©en <boeo ?lam ££jss-r EETACeN zaterdag 21 mei 2016 De stadsschouwburg in Middel burg gaat vrijwel zeker ruim een halfjaar dicht voor een gro te opknapbeurt, van mei 2017 tot januari 2018. Maurits Sep Middelburg ADVERTENTIE Acteurs hebben de Oscars, televisiepresentatoren de Gouden Televizier-Ring. Vanaf dit jaar is er ook een award voor mensen met een beperking die anderen inspireren: de Gouden Venus van Milo. De Gouden Venus van Milo Deze award is in het leven geroepen door het goededoelen-fonds van coöperatie DELA. Via www.toplOOonbeperkt.nl kan iedereen tot en met zondag 22 mei zijn stem uitbrengen. Op 27 mei maakt Edzo Doeve, algemeen directeur van DELA, de winnaar bekend tijdens de Supportbeurs in Utrecht. De winnaar ontvangt naast de award ook 10.000 euro om te besteden aan een goed doel waar hij of zij persoonlijk bij betrokken is. Erkenning waardevolle rol Mare de Hond, ambassadeur van het DELA goede- doelenfonds, licht toe: 'Er zijn veel goede voor beelden in Nederland van mensen met een be perking die van enorme waarde zijn voor anderen en de maatschappij. Dat wordt nog onvoldoende erkend. Wij willen hen met deze award graag in het zonnetje zetten.' Mare heeft zelf sinds zijn 25e een gedeeltelijke dwarslaesie, maar hij kijkt vooral naar wat hij nog wél kan. Hij is radio- en tv-presen- tator, theatermaker en hij heeft in het Nederlands rolstoelbasketbalteam gespeeld. DELA goededoelenfonds pitch Heb jij een fysieke, verstandelijke of psychische beperking en kun je financiële hulp gebruiken voor Mare de Hond, ambassadeur DELA goededoelenfonds jouw vrijwilligerswerk? Tijdens de Supportbeurs van 25 tot en met 28 mei in de Jaarbeurs Utrecht kun je je vrijwilligersproject voorleggen aan een vakjury, onder leiding van Henkjan Smits. Je maakt zo kans op steun van 1.000 euro. Onbeperkt! Met het thema 'Onbeperkt!' nodigt het DELA goe dedoelenfonds mensen met een beperking uit om als vrijwilliger iets goeds te doen voor een ander. Het is de bedoeling dat mensen met een beperking het project uitvoeren. Los van de Supportbeurs kunnen mensen met een beperking een aanvraag indienen via: www.delafonds.nl coöperatie coöperatie DELA goedendoelenfonds Oude Stadsgracht 1 5611 DD Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45