3-daagse minicruise Londen De zeven prioriteiten voor Oranje op weg naar het WK van 2018 in Rusland Het Nederlands elftal begint morgen aan zijn zomertoer van veertien dagen. Doel: het WK 2018. Wat moet er nu al gebeuren? 32 Hoe langer lid, hoe meer voordeel ^nujb Vanaf slechts ranje keert dit weekeinde voor tien dagen terug naar Lagos. Terug naar het hotel en de trainingsvel den aan de Portu gese Zuidkust, waar in 2014 de basis werd gelegd voor een glorieus WK in Brazilië. Nu moet Lagos het ver trekpunt zijn voor een succesvolle kwalificatie voor het volgende WK in Rusland. Zeven punten waarmee bondscoach Danny Blind en zijn team alvast aan de slag kunnen gaan. Of het nou Bert van Marwijk was. Of Louis van Gaal. Of Dick Advo caat. Allemaal formuleerden ze met een een gemeenschappelijk doel bij het begin van een nieuwe campagne met Oranje. Van Marwijk zei in 2008 direct tegen de internationals: 'In 2010 wil ik wereldkampioen wor den'. Van Gaal trapte in 2012 af met een indringend kringgesprek in Huis ter Duin. Laat Blind in Lagos ook meteen met een boodschap ko men. Plaats het WK als stip aan de horizon en creëer nu al een sfeer van: het land is negatief over Oranje, maar we gaan er verdomme alles aan doen om in Rusland te komen. Ver zin een slogan die de komende twee jaar bij die ambitie past. 'De Mars op Moskou', of iets in die trant. De pijn van een gemist EK, die gaan de spelers opnieuw voelen als het toernooi straks begint. Maar elk nadeel heeft zijn voordeel: alles kan nu al gericht zijn op 6 septem ber en de eerste WK-kwalificatie-in- terland tegen Zweden. De Zweden zelf bijvoorbeeld gaan op het EK eerst nog een tijdperk afsluiten. In het spoor van sterspeler Ibrahimo- vic zullen meer oudgedienden stop pen en ze krijgen straks na zeven jaar een nieuwe bondscoach. In die nieuwe setting hebben zij straks maar één week om klaar te zijn voor de slag. In het verlengde van punt twee is het prikkelend om naar Spanje en Duitsland te kijken. De laatste twee wereldkampioenen heb ben iets wezenlijks gemeen. Ze bouwden hun succes beide op een kern van zeven, acht spelers van één club. Bij Spanje was dat het Barcelo na van trainer Pep Guardiola, bij Duitsland het Bayern van dezelfde Catalaanse coach. Bij Oranje heeft Blind nu ook acht spelers van één club (PSV) geselecteerd. Laat hij op zijn minst nadenken wat je daarmee kunt op 'ons' ni veau. Juist nu Oranje niet meer de beste spelers heeft, wordt het nóg belangrijker om een zo goed moge lijk team te zijn. Door een groep spe lers te selecteren die bij hun club el ke dag met elkaar trainen, leent een bondscoach gratis de automatismen en de (non-verbale) communicatie die zijn ontwikkeld bij de club. Nog een voorbeeld van hoe het kan wer ken: Mexico dreigde het vorige WK te missen. Als laatste redmiddel werd de trainer van een clubteam (kampioen Club América) tussen tijds bondscoach gemaakt. De basis- ploeg van Club América ging het ge raamte van de nationale ploeg vor men en het WK werd alsnog ge haald. Drie oefenduels speelt Oran je de komende twee weken. De eerste opdracht tegen Ierland, Po len en Oostenrijk moet zijn: einde lijk eens de nul houden. Sinds het WK is dat hét grote manco, steeds moet Nederland terugknokken van een 1-0 achterstand. „Tegenstanders hebben op zo'n manier totaal geen angst meer voor ons", zegt aanvoer der Arjen Robben. „Of we nou 4-3-3 spelen of 5-3-2, om het ontzag voor zaterdag 21 mei 2016 Mars naar Moskou begint Maarten Wijffels Zeist 1 Plaats het WK van 2018 meteen als stip aan de horizon 2 Benut je voorsprong, juist nu het EK is gemist Er gaan 3 spelers mee op trainings kamp die hun debuut kunnen maken in Oranje: Bart Ramse- laar, Tonny Vilhena en Jürgen Locadia. 3 Acht PSV'ers in de groep, gebruik hun automatismen 4 Eerst de nul, dan de rest ANWB Ledenreizen nodigt je uit voor een unieke beleving naar Londen! Ca mee op verkenning langs de vele bezienswaardigheden. Van de Tower tot Buckingham Palace en van winkelen bij Harrods tot thee met scones op een terras in Covent Garden. Deze minicruise is inclusief 2 overnachtingen in een hut aan boord van Stena Line, een hele dag in Londen én gecertificeerde ANWB-reisbegeleiding! Goud alle bovenstaande extra's stadstour Londen met gids Platina alle bovenstaande extra's diner aan boord (heenreis) Inbegrepen Retourovertocht met Stena Line ANWB-reisbegeleiding 2 nachten in een 2-pers. binnenhut Bustransfer Harwich-Londen v.v. Gratis parkeren in Hoek van Holland Blauw alle bovenstaande extra's ontbijt aan boord (terugreis) Brons alle bovenstaande extra's koffie of thee met pasty Zilver alle bovenstaande extra's ontbijt aan boord (heenreis) Ga je mee? Boek nu deze reis van Pharos Reizen, autovakanties van ANWB op anwb.nl/londen of bel ANWB Ledenreizen op 088-269 O 269, keuzenr. 9 (lokaal tarief). Reisperiode: 27 mei t/m 22 december 2016 Vanaf 149,- p.p. o.b.v. 2 personen in een 2-persoons binnenhut met vertrek op 3 juli, 18 en 26 oktober 2016. Toeslag 2-pers. buiten hut: 15,- p.p., toeslag 2-pers. comfort class hut: 49,50 p.p. en toeslag 1-pers. hut vanaf 32,50 p.p. Exclusief: bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 en reserveringskosten €15,- per boeking Bekijk deze reis op anwb.nl/londen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32