<ftRAVDON 31 maal niets met voetbal te maken. Favo rieten bestaan niet in een nacompeti- tiefinale. Een slecht seizoen heeft geen enkele invloed, een 'flow' in de laatste maanden evenmin. Het is God zegene de greep, vrouwen en kinderen eerst, dood of de gladiolen - en meer van dat soort verrukkelijke clichés. Vaak zijn het wedstrijden zonder tac tiek. Iedereen doet maar wat. De trai ner staat te schreeuwen aan de zijlijn, zijn spelers quasi tot rust manend, maar bij hemzelf klotst het zweet te gen de oksels van zijn overhemd. Aad de Mos die als een dolle het veld in ren de, in de veronderstelling dat Sparta het had gered. U weet het vast nog: prompt maakte Guyon Fernandez een onmogelijke goal. Maar haast elk jaar zit er wel een pa reltje tussen. Kijk de beelden nog eens terug van SC Cambuur - Roda JC uit 2009, een wedstrijd waarin het voort bestaan van de Limburgse club zo'n beetje letterlijk op het spel stond. De gradatie was volgens toenmalig tech nisch directeur Martin van Geel dom weg fataal geweest, maar op het veld in Leeuwarden voltrok zich een onnavolg baar straatgevecht. Bij elke bal in de buurt van het straf schopgebied: gegil en geschreeuw van af de tribunes. Goals in de slotminu- Volop emo- ten (2-2 na verlenging) en een zenuw- tie tijdens en slopende penaltyreeks als slotstuk, na de finales met Bram Castro als held van de van de play- avond. offs de afgelo pen jaren, met Hartritmestroornis vreugde dan Noem bij Sparta-supporters de naam wel verdriet, van Mark-Jan Fledderus en ze krijgen fotüs pro shots, vi spontaan een hartritmestoornis, bij images, carla vos wijze van spreken dan, terugdenkend aan dat venijnige boogschot in 2013. 89 minuten en 34 seconden waren er ge speeld in Kerkrade, bij deze tussen stand van 1-1 was Sparta terug in de eredivisie, maar de vrije trap van Fled derus maakte het verschil tussen spor tief leven en dood. Morgenmiddag volgt er onherroepe lijk wéér zo'n verhaal. Willem II - NAC is het meest fascinerende affiche, heel West-Brabant zal stijf staan van de spanning, maar vlak ook De Graaf schap - Go Ahead Eagles niet uit. Let op die heerlijke golven van geluid van af de tribunes, inclusief de beklemmen de stiltes. Kijk recht in de ogen van de gestres te trainer. Beef en bibber mee met elke lange bal. Voor alle direct betrokkenen wordt het huilen van de stress, voor de rest is het gegarandeerd smullen. Wembley. Maar ook op de pers conferentie van gisteren zat niet per se de Van Gaal zoals we die kennen, of die zo vol bravoure be gon aan zijn dienstverband bij United. „Het gaat niet om mijn carrière", zei de manager. „Het gaat in de eerste plaats om de club." En: „We hebben nog niks. Een finale is onmogelijk te voor spellen. Ik las dat United voor het laatst een FA Cup heeft gewon nen in 2004, dus het zal nog moei lijk genoeg worden." Memphis buiten selectie Memphis Depay, zijn belangrijk ste aankoop, maakt vandaag niet eens deel uit van de wedstrijdse lectie. Pijnlijk bovenal voor de voetballer, maar óók voor Van Gaal zelf. Het seizoen van de oud-PSV'er was al mislukt, maar zijn lot lijkt nu definitief bezegeld door de trainer die hem hoogstper soonlijk haalde. „Ik moest lastige keuzes maken", zei Van Gaal daar kort over. Niemand twijfelt er nog aan dat het zijn laatste persconferentie was als manager van United. Maandenlang overwon Van Gaal alle denkbare stormen van de ta bloids, die hem zo'n beetje weke lijks naar huis schreven, door gaans zonder enige feitelijke on derbouwing. Steeds hield de club leiding de Nederlander overeind. Maar nóg een seizoen in de storm zou pure zelfkastijding zijn. Je hoeft niet gestudeerd te hebben om te zien dat het krediet van Van Gaal wel zo'n beetje op is bij de achterban, dat massaal mort en klaagt. The Sun speculeerde gisteren op een creatieve oplossing, waar bij Van Gaal technisch directeur zou worden op Old Trafford, en zijn vriend José Mourinho de ma nager. Dat klinkt misschien niet eens zo onlogisch, maar United gaf eerder al aan dat een dergelijke functie overbodig is in de huidige bedrijfsstructuur. Doekje De FA Cup-finale wordt in het beste geval een fluwelen doekje voor een seizoen lang bloeden. De vijfde plaats in de Premier League is domweg te weinig en minstens zo erg: het voetbal was te vaak niet om aan te zien. Misschien wel zijn beste wedstrijd speelde United nota bene op Wembley, in de halve finale van het bekertoer nooi, tegen Everton. „Dat vasthou den van die beker", aldus Van Gaal. „Dat is een heel speciaal mo ment voor elke voetballer. We gaan er alles aan doen om die droom waar te maken." BEKERFINALES - Sevilla Ik moest lastige keuzes maken zaterdag 21 mei 2016 en totale chaos verzekerd De twee finales morgen kunnen rekenen op een uitverkocht huis, maar dat zal geen toeschouwersre cord opleveren voor de nacompeti- tie. Dat dateert van 1983, toen FC Den Bosch - MVV liefst 24.875 men sen naar De Vliert lokte. Louis van Gaal foto pro shots B Schotland Vandaag, 16.00 uur: Rangers FC - Hibernian B Engeland Vandaag, 18.30 uur: Crystal Palace - Manchester United B Duitsland Vandaag, 20.00 uur: Bayern München - Bor. Dortmund B Italië Vandaag, 20.45 uur: AC Milan - Juventus B Frankrijk Vandaag, 21.00 uur: Olympi- que Marseille - Paris SG B Portugal Morgen, 18.15 uur: FC Porto - Sporting Braga B Spanje Morgen, 21.30 uur: Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31