Fletcher leeft voort 22 ECONOMIE D DNB waarschuwt voor ongekende ingreep in Als situatie verslechtert kunnen 10,3 miljoen mensen er volgend jaar op achteruitgaan. In de schijnwerper Oprichter Chris Luken verkocht deze week zijn aandeel in Fletcher Hotels. Hij gaat eens een tijdje lekker uitrusten. lil Geboren uit tot een jet- op 15 set-figuur, had maart kortstondig een 1966, opge- relatie met play- groeid in mate en actrice Tilburg. Tatjana Simic en Hij is de was een graag ge- 489 van ziene gast op ga de Quote lapartijtjes. „Ik 500 met had soms wel 42 miljoen. drie recepties op Fletcher een avond. Ik heeft in- heb ontzettend middels 73 veel plezier ge- hotels en had in die tijd, zet 125 mil- maar oppervlak- joen euro kige babbels inte- om. resseren me nu niet meer. Het is net als met appel taart. Wanneer je er te veel van eet, vind je het niet meer lekker." Zo is het ook met zijn hotelketen: het is tijd voor iets anders. Hoeveel Luken, die zijn carrière be gon als ober bij Van der Valk, aan de deal overhoudt is niet bekend. Hij zat er sowieso al warmpjes bij. Luken, uit vinder van de Hotelbon en - hoe kan het ook anders - de Hondenhotelbon, zegt nu een tijdje rustig te gaan naden ken over de toekomst. Dat doet hij in zijn mooie villa in La ren, een plek waar hijj zich thuisvoelt. „Er zijn genoeg bijzondere mensen in Laren; daartussen val ik niet op. Dat zou in Putten heel anders zijn." Het ge nieten moet helaas wel gebeuren zon der Fletcher, zijn trouwe kameraad. De jack russel overleed een paar jaar gele den. TomTom Richemont Value8 Volgend jaar dreigt het pensioen van 200.000 ouderen gekort te worden, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De kortingen kunnen nog veel hoger uitpakken als de rente ver der daalt. DNB waarschuwt dat mogelijk 10,3 miljoen mensen ge kort worden als de situatie verder verslechtert. Dat zou een ongeken de ingreep in de pensioenen bete kenen. Volgens de laatste stand van za ken zitten 27 pensioenfondsen in de gevarenzone. Als hun finan ciële situatie niet verbetert, moe ten ze volgend jaar gaan korten. Welke fondsen dat precies zijn, wordt niet bekend gemaakt door DNB. Duidelijk is dat het niet om de vijf grootste pensioenfondsen zo als ABP (ambtenaren, politie) en PFZW (zorg), PME (grootmetaal), PMT (fietsenmakers en automon teurs) en bpfBOUW (bouwnijver heid) gaat. Maatregelen Eerder dit jaar maakten de pen sioenfondsen van verloskundigen en kappers overigens al bekend dat ze zullen moeten korten.Voor al fondsen met relatief veel jonge deelnemers hebben het moeilijk, omdat ze nog meer te lijden heb ben onder de lage rente. In totaal dreigt een korting van gemiddeld 0,5 procent voor 1,8 mil joen werkenden en ouderen. Dat Doorstart Purdey en HoutBrox komt bij een modaal aanvullend pensioen van 1.100 euro per maand neer op 5,50 euro minder (bruto). Pas eind van dit jaar gaat duidelijk worden of de verminde ringen ook daadwerkelijk door gaan. Het kabinet ziet in de dreigende korting geen aanleiding om 'acuut' maatregelen te nemen, stelt staatssecretaris (etta Klijns- ma van Sociale Zaken. Ze wijst er ook op dat de cijfers over de maand april alweer wat positiever waren. Desondanks noemt Klijnsma het 'een pijnlijke boodschap' dat er kortingen in de lucht hangen. Grote webshops zijn machtig „Met name voor gepensioneerden, die hun situatie minder makkelijk kunnen aanpassen, is een verla ging van het pensioen direct voel baar." Ouderen Gepensioneerden zijn er in hun portemonnee de laatste jaren al meer op achteruitgegaan dan wer kenden. Fondsen hebben nauwe lijks geïndexeerd. De grote vraag is of ouderen gecompenseerd gaan worden door het kabinet. Dat moet deze zomer blijken, als de coalitie zich buigt over de voor spelde koopkracht voor volgend jaar. Huizenmarkt koelt iets af de vivre", zei Chris Luken ooit. Het is een understatement. Voor alle in het oog springende anekdotes die de Bra bander aan zijn kont heeft hangen, is deze kolom veel te klein. Laten we ons maar concentreren op zijn oude jack russell, Fletcher. Toen Luken in 1997 zocht naar een naam voor zijn hotelketen, was Fletcher toe vallig net in de buurt. De rest is ge schiedenis. De Fletcher-formu- le: slechtlopende familiehotels voor weinig geld overnemen, de zwakke plekken wegpoetsen en een Fletcher-bord aan de gevel han gen. Het bleek een gouden zet. De keten groeide en groeide, van één hotel op Texel tot de groot ste keten van Ne derland nu. Luken groeide Sander van Mersbergen zaterdag 21 mei 2016 Op een positief Damrak was na- vigatiebedrijf TomTom de grootste stijger. ASML profiteert ervan dat Sam sung zijn techno logie gaat gebrui ken. 4% De Zwitserse horlogemaker worstelt met de hoge koers van de frank. Zware dag voor fonds van P.P. de Vries, dat be lang in website IEX vergroot. O o o Korting dreigt bij Deborah Jongejan Peet Vogels Den Haag VENLO Voor modezaken HoutBrox en Purdey is een doorstart gere geld. Het Limburgse familiebe drijf Berden Mode Wonen neemt samen met het Belgische Shopinvest het failliete HoutBrox en Duthler over. Berden koopt Purdey, dat buiten het faillisse ment was gebleven, samen met de oprichters van het damesmo- debedrijf. HoutBrox was het zo veelste winkelbedrijf dat in de problemen kwam. Naar schatting blijven 350 tot 450 van de meer dan 500 banen behouden. Van de ruim twintig zaken van HoutBrox en Duthler blijven so wieso drie winkels open. DEN HAAG Een klein aantal grote webwinkels heeft veel macht op de Nederland se pakketmarkt. Zij dwingen daar mee veel lagere tarieven af bij Post- NL en DHL dan kleinere webshops. Dat constateert de Autoriteit Consu ment Markt (ACM). De grootste webshops, zoals Bol.com, betalen volgens de ACM vaak minder dan de helft van het standaard tarief. Daardoor kunnen ze adverteren met gratis verzending. „Er is geen monopolie, consumenten hebben genoeg keuze", zegt hoogleraar e-commerce Cor Molenaar. Dat het voor kleine shops lastig is te concur reren, noemt brancheorganisatie Thuiswinkel.org 'marktwerking'. DEN HAAG Bestaande koopwoningen wer den in april gemiddeld 4,2 pro cent duurder verkocht dan in de zelfde periode vorig jaar. Daar mee is de prijsstijging iets minder sterk dan in maart. Toen waren koophuizen nog gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eer der. Dat was de sterkste stijging in acht jaar tijd. De woningmarkt bereikte in juni 2013 het diepte punt van de crisis. Sindsdien is sprake van een stijgende trend. De prijzen zijn sinds de bodem van het dal met 8,7 procent her steld. Daarmee liggen ze nog al tijd 14,6 procent onder het topni veau dat van 2008 „Ik ben nu eenmaal een man met joie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22