r ALLEDAG 21 Marga Bult enSioukie Kijken naar het Songfestival, tussen de wilde beesten in Friesland. Bochel waren niet echt bang, ze wilden Sandra Reemer opofferen Premier Rutte bij de Toppers! Het was waar schijnlijk een spontaan idee omdat Neder land voorzitter is van de EU. Gekkie Plas- terk opperde een Europees topoverleg in combinatie met een bezoek aan de Toppers! Maar Engeland, Italië, Duitsland, Frankrijk en Spanje zegden direct af en om alleen met Estland, Finland en Kroatië naar het olijke drietal in de Arena te gaan, ging Plasterk ook te ver. Maar Rutte zei: „Hebben we de kaart jes al betaald? Dan gaan we!" Met Halbe zool zagen we hem uitgelaten staan op de tribune. voor het Eurovisie Songfestival. Het drietal mocht niet door naar de finale. Wij hopen al sinds Ding a Dong op een overwinning. En nu hadden we Douwe Bob, maar hij slow downde slechts tot de nde plek. Dit jaar won Oekraïne met een zangeres die een tra gisch lied zong over een historische gebeurte nis in 1944. Iets dramatisch met Krim-Tata- ren. Volgend jaar Blof afvaardigen die een hysterisch lied zingt over de watersnood ramp van 1953? Inclusief zuidwesters en kaplaarzen. We hebben het festival bekeken in een zo merhuisje in Friesland met oud-songfesti valdeelnemers. Precies in de buurt waar die tijgers waren uitgebroken. Een politieman belde aan en zei dat we binnen moesten blijven. Nou, in het Fries dan.... 'Wy moatte binnen sitte en de ramen sluten.' Sieneke wilde on middellijk de beesten gaan aaien. Het blijft toch Sieneke. Ze wa ren uit een dieren- de tijgers voeren. Alleen Ben Cramer was bang, hij hoopte dat de tijgers het voornemen hadden om een Elf stedentocht te klunen en dat ze bij het bruggetje van Bartlehiem zouden worden neergeschoten. Ik probeerde iedereen gerust te stellen. We hadden de hoop dat de Friese politie ons zou beschermen. Maar dat zagen we verkeerd: 'Wier net! Wy sillejün mei üspartnersfansels nei Amster damfoar it konsertfan üs libben De toppers. In jier sünder toppers is as in frikadel sünder may, uitjes en ketchup.' En een uur later zagen we een politiebusje langskomen met 16 man in disco- en tijgerprintoutfits. 'Binnen bliuwepunt sipel' Ik moest onze oud-Songfestivaldeelnemers ontspan ning bieden en vroeg hun hoe ze het bezoek aan het Linda-Festival vonden. Trijntje kwam niet verder dan Wai-Ai-Ai-Ai. Justine Pelmelay, die volgend jaar overi gens graag 1947 Indonesia-ai ai ai wil zingen in Kiev, was lichtelijk teleurgesteld. De workshop biologisch aftrek ken door seksshop Mail&Female was een beetje tegen gevallen. Haar man was niet erg enthousiast toen ze het bij hem voordeed. Vooral het weer opdweilen van de munt/korian- derolie ging hem te ver. Hij had gezegd: 'Volgende keer weer op de Margriet manier, tijger!' opvangcentrum weggelopen nadat ze het hek hadden laten openstaan! de woorden van de agent op te maken: 'Wy hiene byfersin it hikke iepen litte stean en dy rare bis ten wiene opeeensferdwün.' Marga Bult en Sjoukje Bochel waren niet echt bang. Ze wilden Sandra Reemer opofferen en aan Humeur Griezelen GEHOORD.... IN WADDINXVEEN zaterdag 21 mei 2016 ae Zes jaar geleden waren de Toppers onze inzending En ze gilden ons toe: Dat dachten we uit Evie Yusuf - geeft haar humeur het cij fer... Waarom? Ik heb net iemand voor het eerst in het echt ontmoet die ik via Facebook heb leren kennen. Via ge meenschappelijke vrienden zijn we met elkaar in contact gekomen. Ze komt uit Malei sië en is met haar man mee op zakenreis in Nederland. Doordat de ontmoeting erg gezellig was heb ik een goed humeur. Ik geef het een 9. En morgen: Eigenlijk is mijn humeur al tijd wel goed. Ik moet wer ken maar dat vind ik leuk, daar heb ik geen problemen mee: een 8,5 Omdat mannen minder emo tioneel betrokken zijn bij tv- series of films kunnen ze beter inschatten wie 'het ge daan heeft' bij een thriller of detectiveserie. Dat stelt psycholoog David Lewis. Vrouwen zouden ook eerder wegkijken bij enge stukjes en daardoor de clou missen. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Kinderboeken schrijver Paul van Loon (Dolfje Weer wolf je, Griezelbusis al 32 keer genomi neerd voor de Kin derjury. Een record! gezicht gespuugd. Eerst was ik boos, nu niet meer." „Ik zou zo graag mezelf willen wassen maar ik heb maar 4 minuten keertijd. Ik voel me zo vies maar ik wil de reizigers niet duperen." Een reiziger tipt hem om even naar de 'AH to go' te gaan. „Dank u," zegt de conducteur. „Ik ga ge lijk mijn collega's bellen." —Sanne van der Kolk Witwanggibbon Mizzi is 50 geworden! De bewoonster van Safaripark Beekse Bergen is de oudste bewoner van het die renpark - en tevens de oudste witwanggibbon van Europa. Deze week opende in Brussel Belgomarkt, de eerste supermarkt die uitsluitend Belgische producten verkoopt. Een concept dat blijkbaar aanslaat, want na amper 1 dag waren alle rekken leeggekocht. Een wat dikke jongen, een jaar of 19, staat op het perron Waddinx- veen-Noord en vraagt de conducteur of hij bij hem een kaartje kan kopen. „Dat kan. Heeft u een legitimatie bij u?" Dat heeft de in het zwart geklede man niet. Hij spuugt de conducteur daarop ineens vol in het gezicht en rent weg. De conducteur, eerst ver bouwereerd en daarna boos, pakt zijn telefoon en maakt nog snel een foto. Eenmaal weer in de trein veegt hij het spuug van zijn voorhoofd. Dan belt hij zijn werkge ver. „Ik ben zojuist in m'n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21