I Auto gaat steeds langer mee: roestig wrak wordt zeldzaam brHur /J J O 15 A ""A President Nigeria belooft 'de beste zorg' rV^KnnpiFiiEAL uC\ aanbiedingen alleen l JftUUrJbUbAI-.NI.J dit weekend geldig ^JL. Vanaf slechts 99,95 50% Nu slechts €49,95 Nu slechts 79,95 56% O t 80% Nu slechts €19,95 Nu slechts €189,95 S 83% Nu slechts €4,95 Arme Amina. In plaats van thuis te mogen bijkomen na alle traumatische er varingen moet ze op tournee. Het Nigeriaanse school meisje dat dinsdag als eerste kon ontsnappen aan de islamitische extremisten van Boko Haram staat plots centraal in dubieuze regeringspropaganda. De gouverneur van de provin cie Borno, de Nigeriaanse minis ter van Defensie, de nationale vei ligheidsadviseur, de chef-staf van het Nigeriaanse leger en natuur lijk president Muhammadu Buha- ri. Iedereen heeft inmiddels gepo seerd met de inmiddels 19-jarige Amina en haar vier maanden oude dochter Safiya. „Weerzinwekkend", reageert Mausi Segun, onderzoekster van de mensenrechtenorganisatie Hu- man Right Watch in de Britse krant The Times. In plaats pr te bedrijven over de rug van Amina had president Buhari beter iets kunnen zeggen ter ondersteu ning van honderden andere Nige riaanse meisjes - weliswaar niet afkomstig van de school in Chi- bok - die ook zijn ontvoerd en verkracht door Boko Haram. Deze meisjes worden door de bevolking verketterd en geme den omdat ze potentiële zelf moordterroristen zouden zijn en een 'kind van de duivel' hebben gebaard. Twee ontvoerde meisjes zouden zich vorig jaar hebben op geblazen op een drukke markt, waarbij tientallen doden vielen. Een speciale opvang voor Boko Haram-slachtoffers werd onlangs gesloten door de regering die de jonge moeders nu dumpt in op vangkampen. „Amina krijgt de beste zorg die de Nigeriaanse re gering kan bieden. We garande ren dat ze de beste medische, emotionele en wat voor zorg dan ook zal krijgen om te herstellen en volledig te integreren in de sa menleving", zei Buhari. Volgens Amina werd de vader van haar baby door Boko Haram gedwongen te vechten Ondertussen is er ook ruzie over wie Amina nu eigenlijk heeft be vrijd. Leden van een lokale mili tie herkenden Amina tussen een groep vrouwen. Later probeerde het leger de bevrijdingsoperatie te claimen. De Nigeriaanse autori teiten hunkeren naar succes sinds de schoolmeisjes internatio nale bekendheid hebben gekre gen. Het ministerie van Defensie claimde onlangs exact 11.595 gegij zelden te hebben gered uit de klauwen van Boko Haram, maar niemand gelooft dat. Donderdagavond meldde het Nigeriaanse leger dat een tweede schoolmeisje uit Chibok was ge red. Helaas bleek 'meisje 157' op de lijst volgens een lokale notabe le geen deel uit te maken van de groep van 219 schoolmeisjes die twee jaar geleden werd ontvoerd. De geredde Amina heeft nog een probleem. De man met wie ze werd aangetroffen - de vader van haar dochter - is in sommige Nigeriaanse media al opgevoerd als gevaarlijke terrorist en zelfs kopstuk van Boko Haram. Een goede vangst dus. Amina zelf ont hulde dat het gaat om een jongen die door de terroristen werd ge dwongen met hen te vechten. Zij wil bij haar echtgenoot blijven. Ruim de helft van alle auto's is negen jaar of ouder, terwijl dat tien jaar geleden nog maar 37 pro cent was. Een op de vijf auto's is zelfs ouder dan vijftien jaar. Dat is een verdubbeling vergeleken met tien jaar geleden. Pas als een auto achttien jaar is, maakt ie zijn laatste rit naar de sloop. Niet alle auto's worden uiteinde lijk gedemonteerd. Jaarlijks wordt een kwart miljoen auto's geëxporteerd, vooral diesels zijn in trek in het buitenland. Meer dan de helft van de geëxporteer de auto's waren diesels en deze waren gemiddeld jonger dan tien jaar. Geëxporteerde benzineau to's waren in 2015 gemiddeld zes tien jaar oud. Elektrische auto's Volgens autobrancheorganisatie Bovag zet de trend dat auto's steeds langer meegaan nog wel even door. „Auto's zijn kwalita tief beter geworden. Doorgeroes te wrakken kom je bijna niet meer tegen", zo zegt een woord voerder. „De gemiddelde leeftijd van au to's gaat waarschijnlijk ook ver der toenemen omdat het aandeel van elektrische auto's zal stijgen. Een elektrische auto heeft min der delen die kunnen slijten en hoeft minder vaak naar de gara ge. Alleen de accu zal slijten en dat is meteen ook het duurste on derdeel." De Bovag verwacht dat dit 'een nieuwe dynamiek in de markt geeft'. „Het is nog koffiedik kij ken of autobezitters lang in dure nieuwe accu's zullen investeren." zaterdag 21 mei 2016 Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Nooit meer last van de wind in de tuin Ideaal op een terras balkon voor meer privacy Voorzien van automatische roll-back functie Beschikbaar in zwart en crème en in 2 maten Adviesprijs Korting U bespaart: 299,95 67% 200,- korting korting Orange Line Neksteun Hoofdkussen Vermindert nek- en rugklachten aanzienlijk Rijk gevuld met holle microvezels Tijk van 100% zacht katoen Geschikt voor zij- en rugslapers Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 50% €50,- Braun Silk Epil 7 Epilator Geschikt voor nat en droog epileren Verwijdert zelfs de kleinste haartjes tot aan de wortel Zie niks over het hoofd dankzij de smartlight Incl. gratis Bikini Styler ter waarde van €29,95! Adviesprijs Korting U I €179,95 56% 100,- .korting E V 1 korting iPad/Samsung tablet case met toetsenbord Maak van je tablet een complete laptop! Beschermhoes, standaard en toetsenbord in één Gemaakt van luxe kunstleder Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 80% €80,- Lederen Design Bureaustoelen voor thuis of kantoor Subliem ontwerp, luxe en moderne uitstraling Aluminium verchroomd frame, leuningen en voet Zitting van top-grain leer, in hoogte verstelbaar Adviesprijs Korting U I 399,95 53% 210,- korting t I Orthopedische Memory Foam Inlegzolen Helpt tegen: Voetproblemen, Rugklachten, Gewrichtsklachten, Hiel blessures, Kramp, Likdoorns, Blaren en nog veel meer! 1 paar 1 paar GRATIS .korting Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 83% 25,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (7^ NIET TEVREDEN? GELD TERUG! Abuja De Nigeriaanse president Buhari (rechts) en gouverneur Shetti- ma ontmoeten Amina en haar baby in Abuja. foto era De gemiddelde personenauto in Nederland is 10,2 jaar oud, dat is bijna twee jaar ouder dan het gemiddelde in 2006. Dat meldt het CBS vandaag. Ton Voermans Den Haag Iedereen wil op de foto met Amina Het aan Boko Haram ontsnapte schoolmeisje wordt geëxploi teerd in pr-campagne van de Ni geriaanse regering. Bob van Huët

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15