Ik EUWS 11 Mark en Suzan wellicht in wietteelt wegens financiële nood De politie is het vermiste echtpaar uit Helden op het spoor. Veel wees op een ontvoering, maar nu lijkt het meer een vlucht voor de problemen. Ze zouden een lening van 30.000 euro hebben. Op elke rekening staan ze maximaal rood 'Ik hou zielsveel van jullie. Jullie zijn mijn lust en mijn leven. Vergeet dat nooit.' In het holst van de nacht tikt Su zan Bouten de woorden op haar mo biele telefoon, bedoeld voor haar twee zoontjes. Ze zijn niet thuis, maar bij hun vader. Gelukkig maar: ze heeft zich verschanst op de boven verdieping van haar huis, schrijft ze, en weet dat haar man Mark beneden in de problemen zit. 'Er zijn gemene mensen in ons huis en Mark is al naar beneden maar dat gaat niet zo goed. Voordat ze naar boven ko men, ze hebben Mark mee naar buiten nu.' Dit weekend zal ze spoorloos ver dwijnen. Terwijl iedereen die haar kent, weet: Suzan zou haar jongens nooit vrijwillig achterlaten. Eigenlijk is het Suzans beurt om voor de twee te zorgen, maar ze heeft hem gevraagd of hij de jongens wil opvangen. Vrijdagmiddag klop pen vriendjes van haar kinderen nog aan bij Suzan. Of haar jongens thuis zijn? Maar Suzan is zenuwachtig en ge jaagd. Ze vertelt niet waar haar kinde ren zijn. Gehaast stapt ze in de auto, waar Mark al achter het stuur zit. Ze rijden weg, naar nu blijkt richting Spanje. Het stel is opgedoken in de buurt van Granada, werd gisteren duidelijk. In Helden woont Suzan samen met de nieuwe liefde in haar leven: Mark Buitenhuis. Hem heeft ze ont moet op een datingsite, een jaar gele den zijn ze getrouwd. Op de foto die tijdens hun grote dag werd geno men, kijkt ze blij de camera in. Blau- we ogen achter een rode bril. Mark staat vlak achter haar, kijkt naar Su zan. Warrige haren. Lachende gezich ten. Mark en Suzan lijken gelukkig met elkaar, maar hun omgeving kent ook de problemen van het stel. Vooral fi nancieel gaat het belabberd. Op Marks loon is beslag gelegd en Suzan ontvangt sinds anderhalve maand niet langer een persoonsgebonden budget, dat bedoeld is om een buur man te verzorgen. Het lijkt erop dat ze de man in zijn aanleunwoning verwaarloost. Het verlies van de inkomsten maakt haar wanhopig. Bekenden zien dat Suzan de weken voor haar verdwijning gejaagd is. Zij en Mark zitten voor duizenden euro's in de schulden. Een monsterbedrag van 30.000 euro zou geleend zijn van Marks zus. Op elke rekening die Su zan en Mark hebben, staan ze maxi maal rood. Gewaagd Telkens weer kloppen deurwaarders aan bij het huis aan de Molenstraat. Meestal wordt er niet opengedaan. Suzan houdt de witte gordijnen van haar huis potdicht. Suzan zoekt een oplossing, een uit weg. Getuigen vertellen de politie hoe ze een gewaagd plan opvat: ze overweegt een hennepkwekerij te be ginnen. Bij een kennis van wie ze weet dat hij softdrugs gebruikt, wint ze informatie in. Hoeveel winst kun je met die handel maken? Met Mark zoekt Suzan naar men sen die verstand hebben van de teelt en kunnen vertellen hoe ze aan de slag kunnen. 'Mijn lieve jongens, kijk elke avond om 20.00 uur naar de lucht en denk aan ons. Dan zeg ik elke avond dat ik van jullie hou en dat ik trots op jullie ben.' Als de ex van Suzan zijn twee kin deren op zaterdag rond 15.30 uur naar hun moeder brengt, weet hij niet wat hij ziet. Het huis is een gro te puinhoop. Alle deuren staan open, de grond is bezaaid met kleding. Stoelen liggen op hun kant, lades staan open. De hond waar Suzan zo gek op is, staat gemuilkorfd in de gang, de katten zijn nog in huis. Maar Suzan en Mark zijn nergens te vinden, hun auto is verdwenen. Suzans zoon haalt zijn telefoon te voorschijn en laat het bericht van zijn moeder zien, dat vannacht bin nenkwam. De vader leest het af scheid, een vaarwel. En belt de poli tie. Zijn zoontjes ruimen het huis wat op, zetten omgevallen stoelen overeind. Als de agenten komen, begint het onderzoek. Forensische speurders treffen geen bewijs aan van een wor steling, maar ze vinden wel bloedspo ren. Dagen later, bij een doorzoe king, blijken lege sledes van vuurwa pens in de keuken te liggen. Waar zijn Suzan en Mark in ver zeild geraakt? Er is nog geen antwoord, wel een voorzichtige conclusie van de recher cheur. Die schrijft in het proces-ver baal hoe het echtpaar voorbereidin gen leek te treffen om weg te gaan. Zo sloegen ze voor hun verdwijning nog boodschappen in. Vooral spullen die lang houdbaar zijn, en die niet werden teruggevonden in het huis. Suzan wipte die vrijdagavond, tus sen het winkelen door, ook nog even aan bij haar ex. Anders doet ze dat nooit, nu knuffelt ze haar zoons, zegt dat ze van ze houdt. Maar, zo schrijft de rechercheur, er zijn ook die andere, zwaarwegende aanwijzingen, die erop duiden dat het stel niet vrijwillig wegging uit Helden. De schulden, de plannen voor hennepteelt, de sledes van vuur wapens. Blijkbaar waren er contac ten met het criminele circuit. Mysterieus „Bovenstaande bevindingen zorgen voor een redelijk vermoeden dat Su zan Bouten en Mark Buitenhuis zich thans in een situatie bevinden waar in ze zich niet meer vrij kunnen be wegen", aldus het proces-verbaal. In ieder geval is nu duidelijk dat ze in Spanje zijn, maar dat zegt nog niets over hun motieven en mate van vrij willigheid. Het maakt haar laatste bericht aan de kinderen nog mysterieuzer: 'Ik hou van jullie en zeg papa dat hij niet opgeeft met ons zoeken. Mark en ik zullen er alles voor doen om weer thuis bij jullie te komen. Xxxxx' zaterdag 21 mei 2016 'Er zijn gemene mensen in huis. Ik hou van jullie' Carla van der Wal Helden Mark Buitenhuis en Suzan Bouten op hun trouwdag. Ze waren gelukkig maar hadden fincanciële proble men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11