17 Zakenman legt beslag Walcheren Maarten is klaar voor de VS Vliegramp: ongeluk of aanslag? Zeeuwse zanger en acteur speelt in webserie Zakenman Benno Wiersma heeft voor bijna honderd miljoen euro beslag gelegd op onderdelen van Delta. Het voortbestaan van het energiebedrijf is daardoor in gevaar. Delta probeert maandag in een kort geding het beslag op te hef fen dat voormalig zakenpartner Benno Wiersma heeft laten leg gen. Dat is het laatste hoofdstuk in het langslepende conflict over de prijs die Delta betaalde voor Wiersma's aandelen in het zonne- panelenbedrijf Sunenergy. Wiers ma heeft onder meer beslag laten leggen op het netwerkbedrijf van Delta, waterbedrijf Evides en on roerend goed. Een woordvoerster van Delta noemt de stap van de zakenman in een korte reactie 'onnodig'. De voorzieningenrechter gaf een maand geleden verlof voor het leggen van beslag voor een vor dering van 93 miljoen euro. De za kenman ziet de claim als een noodzakelijke stap om zijn belan gen veilig te stellen. In een al ja ren lopende rechtszaak eist hij ruim 300 miljoen van Delta, en hij vreest dat hij daar zonder deze maatregel naar kan fluiten. Delta verkeert al in grote proble men door een giftige cocktail van lage energieprijzen, de kerncentra le die een blok aan het been is én de naderende gedwongen split sing van het bedrijf. Onlangs werd het afstoten van bedrijfson derdelen aangekondigd. Dat is vol gens de bedrijfstop de enige ma nier om overeind te blijven. Het beslag van Wiersma zou voor de onderneming de drup pel kunnen betekenen. „De be slagen zouden Delta in zeer gro te liquiditeitsproblemen kun nen brengen met aanzienlijke risico's voor de continuïteit", schrijven de advocaten van het bedrijf in de dagvaarding voor het kort geding. Het conflict tussen Delta en de Rotterdamse ondernemer draait om Sunergy, een joint venture die zij ruim tien jaar ge leden samen opzetten. Dat be drijf moest de wereld verove ren met een revolutionaire tech niek voor zonnepanelen, maar beleefde in 2010 haar einde. Uitgekocht Twee jaar eerder had Delta za kenpartner Wiersma uitge kocht. Die kreeg 32 miljoen eu ro voor zijn aandelen, maar stelt achteraf dat die vergoe ding veel te laag was. Wiersma, die iets minder dan de helft van de aandelen in Sunergy be zat, zou het akkoord met Delta met het mes op de keel hebben gesloten. Hij claimt recht te hebben op het tienvoudige be drag. Hij wijst op taxaties van de Scandinavische zakenbank Enskilda en adviesbureau Boer& Croon. Die zouden de waarde van het bedrijf in 2008 geschat hebben op 750 tot 820 miljoen euro. Vlucht MS804 van Parijs naar Caïro stort neer I Zoektocht naar brokstukken in Middellandse Zee 66 mensen aan boord van Airbus EgyptAir O LS. Deze flitspaal, tussen Oostburg en Draaibrug, is de productiefste van Zee land. Zijn jaaropbrengst aan boetes: dik anderhalf miljoen euro. Het verhaal achter het groene kastje* Delta vecht tegen megaclaim Sander van Mersbergen Rotterdam P4 vrijdag 20 mei 2016 Bewolkt met lichte regen JA pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 117 7 11688 5 5 5 5 30 Mi FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1