Twente moet nu sportief reageren Slapen bij boei op laag pitje v Zoekt u boeken, munten? De PZC helpt J Anouk heeft zes slangen in huis: 'Ze geven me rust' 2 ZEELAND Berichtje BIJZONDERE HUISDIEREN A Commentaar De strafdegradatie van FC Twente uit de eredivisie naar de eerste divisie van het betaald voetbal kan sportliefhebbers onmogelijk schokken. KNVB-baas Bert van Oostveen heeft er recent zeer duidelijk voor ge waarschuwd. Hij betwijfelde zelfs of er nog wel betaald voetbal moge lijk zou zijn. Uiteindelijk komt de licentiecommissie van de KNVB tot de conclusie dat de handel en wandel van het clubbestuur frauduleus en intimiderend is geweest. Zelfs tot eind vorig jaar toe zijn er grote fou ten gemaakt, dus ook tijdens de curatele. De voetbalbond kan dus moei lijk anders dan zwaar straffen. Daarbij is terecht meegewogen dat Twen te zich de laatste maanden beter gedraagt en dat de voetbalclub van gro te maatschappelijke waarde is voor de regio. Al met al is dit een afgewo gen oordeel. Zoals de meeste fans van Twente het wanbeleid bij de club niet heb ben kunnen doorgronden, laat staan verhinderen, hebben ze nu ook geen begrip voor de harde ingreep van de bond. Ze wijzen op eerdere dubieuze financiële 'oplossingen' bij andere clubs in de eredivisie. Die acties zijn toch ook onsportief? Daarmee gaan ze voorbij aan de aard van de malversaties bij hun Twente. Nergens zijn fans en sportieve concurrenten zo ernstig en zo onfris misleid. Als clubs als Feyenoord en PSV wellicht wel eens een gele kaart hebben verdiend voor hun financieel beheer, dan heeft het be stuur van Twente overtredingen gemaakt in de categorie donkerrood. De ooit zo glorieuze geschiedenis van FC Twente hoeft hier niet te eindigen. In plaats van te protesteren kunnen de tienduizenden fans van de club beter een seizoenkaart voor 2016-2017 kopen. Dan kan Twente zich sportief herpakken. Zij het op een ander podium. Het duidelijke en voortdurende wanbeleid bij FC Twente rechtvaardigt donkerrood Wat is er mooier dan te over nachten op je boot aan een boei langs de boorden van de Ooster- schelde? Zes jaar lang is, volgens be stuurslid Peter Mater van de Vere niging Regio Deltawateren, door recreanten druk gebruikgemaakt van deze mogelijkheid. „Rijkswa terstaat zag in dat gratis te gebrui ken moorings iets toevoegen aan het recreatieve product Ooster- schelde", vertelt Mater. „Op ver schillende plaatsen; bij de Schelp- hoek, tegenover Yerseke, bij de Bergse Diepsluis, bij de Zilverput nabij de Oesterdam en in de Krab- benkreek werden in totaal acht tien meerboeien gelegd." Maar inmiddels is het tij gekeerd. Rijks waterstaat beschouwt het uitleg gen en onderhouden van de meer boeien niet langer als kerntaak. Bo vendien heeft de dienst flink moe ten bezuinigen. Na overleg met Regio Deltawate ren heeft Rijkswaterstaat de moorings nog één keer gelegd. Geen achttien, maar negen. Want de helft is versleten. De Regio Del tawateren mag de negen nog bruikbare boeien gratis overne men en wil er nog een aantal bij laten maken. Regio Deltawateren moet daarna jaarlijks de boeien plaatsen, verwijderen en onder houden. Mater: „Voor de financie ring doen we een beroep op de wa tersportverenigingen en de bij de Hiswa aangesloten bedrijven aan de Oosterschelde. Die hebben alle maal een brief van ons gehad. We zijn benieuwd naar de reacties." ALMANAK Op haar bureau licht de verge ten smartphone van de Middel burgse op. Haar collega werpt er een blik op. Hij schrikt. Een Whatsappje van de dochter van de Middelburgse: 'Ik word ach tervolgd'. Meer kan hij niet le zen van het bericht. Daarvoor heb je een code nodig en die heeft hij niet. Hij belt de Middel burgse op haar huisadres. Zij belt op haar beurt ongerust naar haar dochter. Die klinkt erg relaxed: „Heb je die foto bij mijn berichtje gezien? Die kat liep de hele tijd achter mij aan." Omrijden voor werk aan weg 'In juli beleid asielopvang' Derde werk beeldenpark Toen ze dertien was, kreeg ze haar eerste python. En nu heeft Anouk Nieuwdorp (23) uit Goes zes boa constrictors in haar slaapkamer. De rep tielen leven in grote zelfgebouwde terra riums. „Als ik ze zelf maak, weet ik zeker dat ze goed zijn." De grootste slang, Morgan, is bijna twee meter lang. „Ik kijk graag naar ze. Ze geven me rust", zegt Anouk. „Ik vind het heel mooi om te zien hoe ze verkleuren, hoe ze groeien, dat ze steeds meer teke ning krijgen, of een roze gloed. Daar doe je 't voor." Anouk merkt dat veel men sen haar slangen eng vinden. Zij noemt ze lief. „Ze bijten nooit, mits je ze goed op voedt. Je moet ze aan dacht geven en aan je laten wennen. Dan krijg je echt wat terug van ze." donderdag 19 mei 2016 SI Ton van den Nouweland Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG In Middelburg is begonnen met het woonrijp maken van de Anton de Komstraat. Daarvoor wordt een pla teau gelegd op de kruising met de Churchilllaan. Dat duurt twee weken. Hierna begint op 30 mei de herin richting van de Koos Vor- rinkstraat. Dat duurt tot de zomervakantie. Na de va kantie komt op de kruising van de Vorrinkstraat en de Churchilllaan ook een pla teau. De straten horen bij nieuwbouw naast de CSW aan de Churchilllaan. MIDDELBURG De gemeenteraad van Mid delburg kan het beleid voor de opvang van asielzoekers nog voor de zomer tege moet zien. De SP herinnder- de het college eraan dat het beleid er op 1 mei had moeten zijn. Het college van B en W laat weten dat het in aantocht is. Daarbij zit dan ook een voorstel voor een nevenvestiging van het bestaande azc. VLISSINGEN Vlissingers kunnen stem men welk derde beeld in het beeldenpark bij rondom de watergang bij Paauwen- burg komt. De verkiezing is zaterdag 28 mei tussen 14.00 en 17.00 uur bij Kip- Vis, hoek Sloeweg - Ger- brandystraat. De ontwer pen zijn van Arno Arts; Jor ge Bakker; Peter Bastiaans- sen; Klaas Gubbels; Bas Lugthart en Maree Blok. De Middelburgse jongleur Ezra n Middelburg heeft 2,2 mil joen euro nodig om ach terstallig onderhoud aan straten weg te werken. Slangen Anouk Nieuwdorp met één van haar slangen, marcelle davidse Op zoek naar die bijzondere munt? Dozen vol oude boeken op zolder? Nieuwe clubleden nodig? Iemand blij maken met een afge dankt servies of met een oude wasmachine? Is uw kat zoek? Stuur dan uw wens of uw oproep in voor de rubriek Lezers helpen lezers. E-mail een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg) naar lezershelpenlezers@pzc.nl Voor al le duidelijkheid: we plaatsen geen commerciële boodschappen en spullen moeten gratis worden aangeboden. De redactie begint daarnaast met de pagina Mijn PZC. Ge maakt door en voor lezers. Mijn PZC kan over van alles gaan. Bent uw trots op uw prestatie, omdat u voor het eerst parachute hebt gesprongen? Laat het ons weten. Wilt u iemand bedanken? Stuur ons maar een berichtje. Hebt u een mooie foto ge maakt, die u wilt delen met onze lezers? Lever zelf uw tekst aan - inclusief contactgegevens en (eventueel een foto in jpg) - en wij geven uw verhaal, uw foto, uw herinnering, uw gedicht een mooi plekje. Mail naar mijnpzc@pzc.nl onder vermelding van Mijn PZC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34