SPORT Van Keulen is trainer van de week Grochal wint ZK 12 ZEELAND Wielrenner Wijnstra boekt derde zege bij TMZ Zijspancrossers voor het eerst op het podium Yerseke-spits is Zeeuws topscorer Terneuzen breidt selectie uit Zware nederlagen Eckel en Van Geyt Kerkhove om 10 uur Wedstrijd Roparun Oefenduel Cruzeiro Met vijf doelpunten op de slotdag tegen MZVC (6-2-overwinning) bekroont voetballer Arjen de Koeijer zijn inhaalrace met 41 doelpunten in totaal en de Zeeuwse schutterskroon. Arjen de Koeijer liet er zaterdag geen misverstand over bestaan wie de winnaar moest worden in het PZC-topscorersklassement. Door een zeer productieve eindsprint stokte de teller van de aanvaller van Yerseke pas bij 41 doelpunten. De Koeijer scoorde vijf keer in het slotduel met MZVC (6-2-ze- ge). Het was al de tweede keer dat hij dit seizoen vijf keer scoor de in één wedstrijd. Op de twee coëff. zat zat zon zon 31 I zat zat de speeldag nam hij de gehele productie tegen Veere voor zijn rekening. Yerseke won toen met 5-1- Kort na de winterstop leek de kans voor De Koeijer op de schut terskroon verkeken. Zijn concur rent Steve Schalkwijk (Walche ren) zette een stevige tussen- sprint in waarmee hij acht doel punten voorsprong nam op De Koeijer. Diens eindsprint met twaalf goals in de laatste vier duels was echter goud waard. In het PZC-klassement zijn de 61,5 punten van De Koeijer (elke goal in de derde klasse telt voor 1,5) ongeëvenaard. Zijn laatste concurrent Schalkwijk heeft acht goals (12 punten) minder. Ook in absolute aantallen is er geen Zeeuwse speler die aan 41 goals komt. Robin Provoost (ZSC'62) komt met 38 doelpunten nog het dichtst bij. Zijn goals krijgen van wege het niveau waarop ze ge maakt zijn (vierde klasse) echter een coëfficiënt 1 mee, waardoor hij in de eindstand vijfde is ge worden. Achter De Koeijer en Schalkwijk is Frank den Engels man (Noad'67) derde geworden, net voor Ramon Janson (MZC'11). De Koeijer krijgt de topscorers bokaal op een nader te bepalen moment uitgereikt. OOST-SOUBURG Joey Grochal heeft het Zeeuws kampioenschap schaken op zijn naam geschreven. De Goesenaar stond bij het toer nooi in Oost-Souburg slechts een half puntje af. Souburg-speler René Tiggelman was op papier de favoriet, maar in de praktijk geven Grochal en Tig gelman elkaar nauwelijks iets toe. De onderlinge confrontatie was al in de derde ronde. Grochal had daarin licht voordeel, maar de par tij eindigde in remise. Daarna ging het mis voor Tiggelman. Maarten van Haaften snoepte hem een half punt af. Grochal had het tegen dezelfde Van Haaften ook lastig, maar greep wel de winst. Nadat Tiggelman nogmaals een remise moest toestaan, tegen Louis Nieuwenhuijse, was het toernooi gespeeld. VLISSINGEN De jury van de Zeeuwse Voetbal Awards heeft Alexander van Keulen tot trainer van de week uitgeroepen. In zijn eerste seizoen bij MZC'11 greep hij zaterdag de titel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Een 4-0-zege op Klundert vol stond. winnaar van het PZC-topscorers klassement. De doelman van Bruse Boys Mark Giljam is de pechvogel van de week. Hij liet op een cruciaal moment in de wedstrijd tegen Zuidland een houdbare bal door zijn handen glippen. Na 31 jaar floot Rinus Bruijn- Zeeuwse Voetbal Awards Er waren nog meer prijzen voor MZC'11. De Zierikzeese ploeg werd na het kampioen schap ook tot club van de week gekozen. Arjen de Koeijer van Yerseke werd tot speler van de week ge kroond. De spits scoorde tegen MZVC vijfmaal en werd glorieus ooge zijn laatste wedstrijd: DFS-Noad'67. Na afloop benoem de de KNVB hem tot scheidsrech ter van verdienste. De jury van de Zeeuwse Voetbal Awards deed er een schepje bovenop. De arbi ter uit Wemldinge werd tot scheidsrechter van de week be noemd. woensdag 18 mei 2016 AXEL Jacob Wijnstra lijkt er een ge woonte van te gaan maken om de wedstrijden bij Trimbelan- gen Midden Zeeland te win nen. Nadat de wielrenner uit Kapelle in een eerder stadium TMZ-kampioen werd in zijn ei gen woonplaats en de Ronde van Noord-Beveland op zijn naam schreef, won hij gistera vond het kermiscriterium van Axel. Wijnstra probeerde meer maals weg te rijden uit het pe loton. Pas toen hij steun kreeg OSS van Jelle Jumelet uit Bruinis- se, lukte het hem. De twee re den samen naar de finish, waar de Bevelander sneller was in de sprint. Ook in de overige categorieën waren er sterke winnaars. Bij de 40+ zegevierde de Bel gische oud-prof Franky Wee- maes. Bij de D-categorie was andermaal Patrick van Boven uit Schore de sterkste. De S/P-klasse leverde een zege op voor Emiel Elzinga uit Zaamslag. Zijspanracer Wout Vermeule uit Oudelande en zijn bakke nist Erwin Rijk uit 's-Heer Hen drikskinderen zijn verrassend derde geworden bij een wegra ce in Oss. Ze konden hun ge luk niet op voor het eerst in hun carrière op het podium bij een wedstrijd voor het Open Nederlands kampioenschap. TERNEUZEN Terneuzen heeft gisteren weer twee nieuwe spelers aan de se lectie toegevoegd. Jarno Wae- beke (Zaamslag) en Marthijn van Ham (RIA W.) keren vol gend voetbalseizoen terug op het oude nest. Eerder legde de zondag-derdeklasser ook al Derek de Booij, Jordi Verstra- eten, Ben Ongenae (allen Bier vliet), Mare Verwei (Zaamslag), Remy de Die, Sjoerd de Graaf (Terneuzense Boys) en Jeffrey Buijze (HVV'24) vast. Philippine heeft Marik Water man (Jong Ambon) en Colin van de Hout (Terneuzense Boys A1) aangetrokken. „Dit is een supergevoel. De eerste keer op het podium, ge weldig", reageerde Vermeule. Wegracer Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek had pech. Zo wel tijdens de twee wedstrij den voor het ONK/BeNecup en de twee races voor de Inter national Road Racing Cup werd hij vierde. Al na hun eerste optreden in de kwalificaties van het wereldbe kertoernooi in Ho Chi Minh-stad zijn de Hansweertse drieban- ders Sylvia Eckel en Ronald van Geyt uitgeschakeld. Eckel trof het niet met tegen standers als de Vietnamees Quang Phat Nguyen, die 1.153 noteerde, en de Koreaan Wan Young Choi, die goed bleek voor 1.666 gemiddeld. Eckel bleef ste ken op 0.431. Van Geyt trof twee Vietnamezen. Zowel Chi Thanh Tran als Ngoc Tri Nguyen was in 26 beurten klaar- met de Bevelander. De eindstan den waren 27-30 en 11-30. PARIJS Tennisster Lesley Kerkhove moet van daag vroeg de baan op voor de eerste voorronde van Ro land Garros. De Zie- rikzeese treft de Servische Ivana Jo- rovic, van wie ze al eens won, om 10.00 uur op baan 13. Ze heeft drie ze ges nodig om in Pa rijs door te gaan naar het hoofdtoer nooi. VLISSINGEN Voor de vierde keer wordt zondag door het Roparunteam Worstel en kom bo ven de Worstel en kom boven loop ge houden. Er kan geko zen worden uit af standen van 3,3, 6,6 of 9,9 kilometer. De start is om 14.00 uur op camping De Veer- hoeve in Wolphaarts- dijk. Om 13.15 uur is er een kidsrun van 1500 meter. BRESKENS De A-jeugd van Ra cing Genk en het Braziliaanse Cruzei ro spelen vandaag in Breskens een oefen duel. De wedstrijd begint om 17.30 uur. Donderdag komt een Zeeuws-Vlaam- se voetbalselectie tot 23 jaar in actie te gen Atletico Para- naense uit Brazilië. De aanvang van de ze ontmoeting is 19.30 uur. Arjen de Koeijer sluit af in stijl Rudy Boogert Vlissingen X klasse goals totaal 1 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 41 1,5 61,5 2 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 33 1,5 49,5 3 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 28 1,5 42 4 Ramon Janson MZ Cl 1 2E zat 26 1,5 39 5 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 38 1 38 6 Yordi Nijland RCS 4A zat 37 1 37 Stephan de Leeuw R illandia 4B 37 1 37 8 AronWattel Serooskerke 3A zat 24 1,5 36 9 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E 23 1,5 34,5 10 Bart van den Hemel G roede 5A 34 1 34 11 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 21 1,5 31,5 12 Andrew Wesbeek Schoondijke 4A 31 1 13 Marinus Baas Arnemuiden 3A 20 1,5 30 14 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E 19 1,5 28,5 Arvin de Witte WHS 3B zat 19 1,5 28,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76