"ffI ,|gF,nÉJ'dïl 6 NI PAULINE BIJSTER Met de Max Verstappen-mania rijst de vraag of Formule 1 thuishoort op een abonneezender. Er zijn al Kamervragen in voorbereiding. VERSTAPPEN WERELDKAMPIOEN A Column Wie nooit Formule 1 zag maar zon dag toch graag Max Verstappen wil de volgen, kon maar beter klant zijn bij de juiste kabelaar. De Grand Prix was namelijk alleen te zien bij Ziggo Sport die over de live-uitzendrech ten beschikt. De zender, net een halfjaar in de lucht, is alleen beschikbaar voor Zig- go-abonnees. Ruim een miljoen mensen (van de 4,1 miljoen tv-abon- nees) zagen daar de historische zege. Klanten van bijvoorbeeld concurrent KPN konden de race alleen zien met een betaalabonnement op Ziggo Sport Totaal (het voormalige Sport 1). Ook kon de bewuste wedstrijd voor enkele euro's 'on demand' wor den gekocht. „Je kunt je afvragen of zoiets al leen bij Ziggo te zien moet zijn", zegt directeur Jan de Jong van de NOS. De omroep, die de Formule i-rechten vele jaren terug voor het laatst in handen had, mag nu vol gens contract vijf minuten per race laten zien. De Jong vindt het 'niet gek als zo'n evenement met een Ne derlandse deelname op een open zender te zien is'. Een voor iedereen toegankelijke en niet abonnements- afhankelijke zender dus. Dat kan de publieke omroep zijn, maar ook RTL of SBS. „Dan zou Formule 1 op de evenementenlijst moeten, net als bij voorbeeld schaatsen nu. Maar dat is een politieke kwestie." „Ik ben voor een open karakter Sport op open zender is in het voordeel van het publiek van sportwedstrijden die door een breed publiek interessant worden ge vonden", aldus PvdA-Kamerlid Mo hammed Mohandis (Media). De SP ziet zelfs aanleiding voor Kamervra gen. „Een terecht punt dit, ook om dat Ziggo maar een bepaald gebied van Nederland dekt", stelt Jasper van Dijk namens zijn partij. „Als de For mule 1 in populariteit stijgt en een gemeenschappelijk belang dient, moeten we de minister vragen om de sport op de evenementenlijst te zetten." Bij minder interesse zou de sport weer eenvoudig van de lijst kunnen worden geschrapt. Volgens VVD-Kamerlid Ton Elias is het uit zenden op een open net 'in het voor deel van de kijker'. Zelf geeft hij dan de voorkeur aan RTL of SBS. „Als het op de zogenaamde evenementenlijst komt, kan ook de NOS het binnenha len. Die gaat dan weer met belasting geld smijten om de commerciële par tijen te overbieden, zoals ze ook met het belachelijk hoge bedrag van 75 miljoen voor het voetbal hebben ge daan." D66 wil om soortgelijke rede nen geen plek voor Formule 1 op de evenementenlijst. Bij Ziggo zelf zijn ze blij dat de re latief nieuwe zender zo in de schijn werpers staat. „Flet zet ons ineens op de kaart", reageert vice-president Will Moerer van Ziggo Sport. Hij doet het standpunt van de NOS ver der af als 'opportunisme'. „Formule 1 bestaat al 68 jaar, er deden in totaal twaalf Nederlanders mee en omdat er nu een wint, moet het ineens op de evenementenlijst?" Een kind heb je zo, als je wilt. Ik ben ervaringsdeskundige wel), ik liet de baby komen. Sommige vrouwen hebben een baby niet zó. Ik ken het verhaal van een echte ongewenst kinderlo ze vrouw: na de begrafenis van een tweede doodgeboren baby'tje is ze met haar vriend het ivf-tra- ject ingegaan. Of het ze zal lukken om nog een keer zwanger te ra ken, weten ze niet. Het Ideale Plaatje willen we alle maal wel. Het gelukkige gezinne tje waarin alles goed is. Eén op de vier kinderen in Nederland krijgt in zijn leven te maken met de scheiding van zijn ouders. Steeds meer samengestelde en stiefgezin nen ontstaan hierdoor. Die kun nen prachtig en vol liefde zijn, maar zonder gedoe of een beetje pijn hier en daar zijn ze zelden. 'Het blijft pijn doen te beseffen dat het ons niet gelukt is', sms'te een vriendin me dit weekend, doe lend op haar scheiding waar vol gens mij iedereen alleen maar be ter van werd. Het blijft toch pijn doen. Een andere vriendin woont nu in Berlijn, ze wil geen kinderen maar wel een vriend. De man nen in de 30 die ze tegenkomt, willen zich om een of andere reden niet binden of zijn al gebonden. Het meest alleen is ze op zondag. Ze noemen dat daar, leerde ze me, het lone ly Sunday syndrome. Veel van ons zijn Ongewenst Zonder Ideaal Plaatje. De documentaire over Hali- na Reijn als OK-vrouw (Ongewenst Kinderlo- ze-vrouw) die maandag uitgezon den werd tijdens De Wereld Draait Door, deed veel stof opwaaien. Vooral op Twitter, waar in het kort samengevat de meeste man nen het aanstellerij vonden en de meeste vrouwen het mooi en eer lijk van haar. Volgens mij is Halina veel meer OM-vrouw dan een OK-vrouw: een Ongewenst Manloze-vrouw. Of zelfs een Ongewenst Zonder De Juiste Man-vrouw. Of: een On gewenst Zonder Het Ideale Plaatje Van Het Gezin-mens. Een kind heb je zo, als je wilt. Ik ben ervaringsdeskundige op dat gebied. En nee, ik had geen com pleet plaatje, bij de eerste baby was ik zelfs alleen. Ik studeerde nog, woonde in een gammel huur huis. Was veel 'te jong', had geen geld. De vader had er geen zin in. Of het nu slim was of niet (ik denk nu van 5 dagen Stedenreis Berlijn 5 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Istrië Opatija 10/12 dagen Kust van Dalmatië Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust woensdag 18 mei 2016 @PaulineBijster OM-vrouw Formule 1 op open tv? Gudo Tienhoven Den Haag VVD-Kamerlid Ton Elias v.a. slechts Vertrekdata: 30 mei13, 27 juni11, 25 juli 8, 22 aug 5,19 sept etc. Vertrekdata: 4,18juli/1,15, 29 aug/12 sept 1 Vertrekdata: 27 juni4,11,18, 25 juli 1, 8,15, 22, 29 aug/5,12 sept etc. Vertrekdata: 30 mei13,27 juni 11 juli 22 aug 19 sept etc Vertrekdata: 6, 20 juni 4,18 juli 15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6