PvdA'er Wilma Flipse vertrekt uit gemeenteraad Kapelle Dertien mille voor Thools feestjaar BEVELANDEN EN THOLEN 7 Gemeente wil minimaal drie miljoen euro bezuinigen Hier wil de bevolking van Goes op bezuinigen Discussieavond voor inwoners levert niet heel veel ideeën voor besparingen op. „Cultuur is het cement van de samenleving. Daar moet je niet op bezuinigen.' Goes Drie miljoen euro moet de ge meente Goes bezuinigen. Mini maal. Maar een discussiebijeen komst in theater De Mythe lever de gisteravond nog weinig concre te besparingsvoorstellen op. De gemeente wil de inwoners betrekken bij het op orde krijgen van de financiële huishouding. Zo'n ingreep is hard nodig, bena drukte wethouder Loes Meeuwis- se (financiën) gisteren. „Je wil als gemeente structureel gezond zijn en niet elk jaar een tekort hebben. Ik kan verklappen dat de jaarreke ning dit jaar een tekort laat zien." Zo'n achthonderd inwoners heb ben een enquête ingevuld waarin ze mochten aangeven op welke terreinen volgens hen kan worden bespaard. Gisteravond werden de resultaten gepresenteerd. Met na me de ambtenarij en kunst en cul tuur werden vaak genoemd. In vijf groepen, met elk een ei gen thema, discussieerden de aan wezigen gisteren over mogelijke bezuinigingen. Aan het eind van de avond lagen er echter weinig concrete voorstellen. Zo kwam de groep 'kunst en cultuur' tot de conclusie dat er eigenlijk niet kan worden bezuinigd op dit onder werp. De inwoners die het 'sociale domein' bespraken, kwamen tot ongeveer dezelfde conclusie. Andere groepen hadden wel een paar ideeën. „Laat boa's meer en hogere boetes uitdelen", werd geopperd door de woordvoerder van de groep veiligheid en handha ving. „En de gemeente zou geen vuurwerk meer moeten oprui men. Laat mensen dat zelf doen." Vanuit een andere groep kwam een idee om juist geld te verdie nen. „Goes moet een nieuwe ge meentelijke taak uitvinden, die geld genereert. Iets met energie misschien." Daar werd wethouder Meeuwisse niet enthousiast van. „De gemeente als ondernemer, daar moeten we voorzichtig mee zijn. Dat gaat niet altijd goed." De gemeente gaat nu een zoge heten keuzeboek maken met con- Tot nu toe hebben we bezuinigd zonder echte keuzes te maken. Vermoedelijk lukt dat nu niet meer crete bezuinigingsmogelijkheden. Daaruit zullen later dit jaar zaken gekozen moeten worden. Het is de bedoeling dat inwoners er ook nog hun zegje over kunnen doen. Burgemeester René Verhulst waar schuwde alvast dat het niet leuk zal worden. „Tot nu toe hebben we kunnen bezuinigen zonder echte keuzes te hoeven maken. We hanteerden de kaasschaaf. Dat lukt nu vermoedelijk niet meer." Wilma Flipse treedt per t juni 2016 terug als raadslid van de Ka- pelse gemeenteraad. De Wemel- dingse neemt daar momenteel één van twee PvdA-raadszetels voor haar rekening. De andere is voor fractievoorzitter Joyce Bom- mer. Flipse geeft haar drukke werk zaamheden als reden voor haar tussentijdse vertrek. Zij werkt als zelfstandig civiel- en schuldenbe windvoerder. Door de toegeno men drukte binnen haar eigen be drijf is het voor haar niet meer mogelijk om dat te combineren met het raadswerk. „Het is natuurlijk jammer dat ze stopt", reageert PvdA-fractie- voorzitter Bommer. „Want haar Oudgediende Cees van Ruiten keert terug in Kapelse politiek hart lag wel bij het raadswerk. Maar ze heeft het nu gewoon te druk." Als opvolger komt nu waar schijnlijk een oudgediende terug. Cees van Ruiten was tot juni 2014 fractievoorzitter van de Ka pelse PvdA. Hij legde zijn functie neer na de voor hem teleurstel lend verlopen coalitieonderhan delingen na de verkiezingen. Van Ruiten kon toentertijd niet leven met het resultaat en stapte uit de gemeentepolitiek. „Hij stond nu bovenaan de lijst en wilde het graag. Het verleden heeft hij nu wel achter zich kun nen laten", aldus Bommer. „Ove rigens moet de Commissie Ge loofsbrieven de voordracht van Van Ruiten eerst nog bekijken voordat hij, hopelijk nog in juni, geïnstalleerd kan worden." Goed nieuws voor de penning meester van de stichting Tholen 650 jaar. De gemeente Tholen stelt een subsidie van 13.000 euro beschikbaar voor allerlei activitei ten die dit jaar worden gehouden. Het college heeft de subsidie toe gekend op advies van het Cultuur plein Tholen, een soort culturele raad. De stichting moet achteraf verantwoording afleggen over wat ze met het geld heeft gedaan. Het is dit jaar 650 jaar geleden dat Tholen stadsrechten kreeg. Dat wordt het hele jaar door ge vierd met allerlei evenementen. Onder meer een Foute Bingo en een ouderenmiddag met Willeke Alberti zijn al gehouden. Ook wer ken schoolkinderen en ouderen sa men aan wat de langste slinger ooit in Nederland moet worden. De drie topevenementen moeten allemaal nog plaatsvinden. Dat zijn de Havendag op 4 juni, de Zeelandparade op 16 juli en de his torische dag op 10 september. De volgende activiteit die op de kalender staat is Mooi Tholen. Dit beauty- en lifestyle-evenement vindt komende zaterdag plaats. Met deze dag hoopt de organisatie weer wat levendigheid in de bin nenstad te krijgen. Het is tevens bedoeld om te vieren dat de Een- drachtsweg een fraai nieuw uiter lijk heeft gekregen. In de binnenstad vinden de he le middag onder meer demonstra ties, modeshows en muzikale op tredens plaats. woensdag 18 mei 2016 De kaasschaaf wordt niet meer gehanteerd in Goes Rob Paardekam Willem Adriaansens Kapelle Rob Paardekam THOLEN www.tholen650jaar.nl Overig 11 Gemeentelijke organisatie 24% Percentage van de Goese bevolking dat wil bezuinigen op een bepaalde sector Samenwerking met buurgemeenten 3% Meer burgerparticipatie 3% Parkeerbeleid 4% Asielzoekers 4% Groenonderhoud 5% Evenementen 5% Subsidies op kunst en cultuur 21 Grote, dure, prestigieuze projecten 5% Afvalbeleid (beter scheiden) Infrastructuur 6%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69