M €30 €80 €50 m 8 WAT MAG'T KOSTEN? PZ €30 Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we de collectie gezelschapsspellen van Eddie Konijnenberg (59) uit Kortgene. Een spelletjesfanaat, zo laat Ed die zich graag omschrijven. „En ik ben dol op verzame len," vult hij aan. Hij is geen fan van hedendaagse spellen, maar juist van de traditionele, zoals Ganzenbord of Yahtzee. Eddie: „Tegenwoordig spe len jongeren games. Dat zijn in mijn ogen geen echte spelletjes. Ik ben een voorstander van bordspellen en kaartspelen. Gezellig rond de tafel." Als student bracht Eddie al veel tijd door met kwartetkaarten of dobbel stenen. „Als tiener had ik lange spel- avonden met vrienden. We deden bijvoorbeeld Mens-erger-je-niet, Stratego of mijn persoonlijke favoriet Monopoly." Ze waren volgens Eddie bloedfanatiek en altijd werden de of ficiële regels toegepast. „Soms geven mensen de straatjes bij Monopoly in het begin weg, omdat het anders te lang duurt. Dat zouden wij nooit doen. Was er aan het eind van de avond geen winnaar, dan bleef het DE CONCURRENTIE bord tot een volgende keer staan." Eddie is bovenal een verzamelaar. „Vanaf eind jaren '70 bezocht ik in het hele land beurzen en markten om zo goedkoop mogelijk spelletjes te versieren." De drie dochters van Eddie profiteerden daar optimaal van. „Mijn kinderen vonden dat in hun eerste jaren geweldig. Ik kwam vaak thuis met een stapel nieuwe spellen. Die probeerden we meteen uit. Werden ze goedgekeurd, dan be landden ze op een slaapkamer of in de garage. De rest verkocht ik door."Zo werd de verzameling groter en groter. Eddie: „Ik heb ze nooit ge- Mijn kinderen vonden het geweldig dat ik spellen verzamelde teld, maar op het hoogtepunt bezat ik duizenden spellen." Internet De opkomst van internet veroorzaakte een ommezwaai. „Zeker sinds de komst van Marktplaats worden spelle tjes voor een prikkie aangeboden. Daarmee is de lol van markten afstrui nen verdwenen. Tegenwoordig moet je geld meebrengen om op een rom melmarkt te staan en soms betaal je zelfs als bezoeker al een startbedrag. Dat vind ik erg zonde." Nu de kick van het verzamelen is verdwenen, heeft Eddie een aantal dozen met ruim 60 spellen gevuld om te verkopen. „Daar zit van alles tussen. Veel kwartet, maar ook spel len als Surpriso en Up&Down. Voor elk wat wils." De Noord-Bevelander verkoopt de spellen niet los. „Laatst kreeg ik een telefoontje van een ver zamelaar die specifiek aanvullingen voor zijn collectie zocht. Daar begin ik niet aan. Ik wil nu van een groot aantal tegelijk afstand doen." Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een concertkaartje. woensdag 18 mei 2016 Jos den En gelsman (20) uit Zierikzee: „Ik ga af en toe met een vriendenclub naar een con cert. We hou den van housemuziek. Een van mijn vrienden zoekt altijd uit wat er waar te doen is en kijkt naar de prijzen. Ik vind 30 euro het maximum. Reken daar nog 50 euro aan drankjes bij en je snapt waarom. Een vriendin wilde graag naar Adèle. Dat lijkt me leuk, maar daar betaal je zo 100 euro voor. Dat is eenmalig, maar ik moet er goed over nadenken." Lisa Thee- naart (18) uit Goes: „Als ik naar een con cert wil koop ik een kaartje, ongeacht het bedrag. Elk jaar ga ik naar Marco Borsato en gemiddeld kosten die tickets 80 euro. Ooit gaf ik 120 euro uit aan zijn con cert, in het Sportpaleis in Antwerpen. Veel andere concerten dan Borsato heb ik niet bezocht. Dit jaar stond het dancefesti- val Flying Dutch op de planning, maar dan kan ik niet. Dus voorlopig geen concer ten voor mij." Sarah van der Vliet (18) uit Oosterland: „Ik bezoek re gelmatig hard core en hard- style concer ten. Laatst nog scoorde ik voor 12 euro twee kaarten voor Hardcore XL via een vei lingsite. Ook check ik soms seatwave.nl, waar tweede hands tickets worden aange boden. Het streefbedrag is 50 euro. Wanneer het ticket duurder is, kijk ik ook naar de con sumpties. Zijn die ook duur, dan is thuisblij ven het beste." 4 Eddie Konijnen berg is vooral fan van traditio nele spellen. FOTO MECHTELD JANSEN Object Ruim 60 spellen Verkoper Eddie Ko nijnenberg (59) uit Kortgene Prijs Gezien op Prikbord De lol is eraf voor spellenverzamelaar Hans Puik Eddie Konijnenberg 4 Grote sta pel spelle tjes, waaron der twister, woordmix en monopoly junior, €30 totaalprijs, Gorinchem, (Markt plaats) 4 Verza meling klassieke spellen, bieden, Voorburg, (Markt plaats) 36 oude spellen, €9, Waspik, (Markt plaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53