0 üf feii iu i is miï m Ml i 4 5 ruesn 1 Iff r hip Hippo li v^ü Kleingeld zegt Laura. „Ik proef ook weinig vari atie." Marianne vindt het wel meeval len met de zoetheid, maar ook zij is niet zo positief. „Ik proef iets vanille- achtigs. Ik vind het zelfs een beetje muf smaken." Gijs heeft genoeg aan één woord: saai. Knapperig Tijd voor nummer twee, de krokante muesli van Golden Bridge, te koop bij Aldi. Gijs: „Deze is beter. De suiker overheerst niet, maar qua samenstel ling had deze muesli rijker gekund." Volgens Marianne is de muesli lekker krokant. „En de smaak valt me niet tegen." Nummer drie dan, de crunchy mu esli van de Albert Heijn. Gijs: „Kijk, zo hoort een krokante muesli in de basis te zijn. Je proeft de vezels, ver der zit deze muesli iets lager in de suikers." Marianne: „Deze lijkt min der kunstmatig dan de vorige twee. Hij is niet zo crunchy, maar dat vind ik niet erg. Het zou me niks verbazen als dit biologische muesli is." Dan komt de enige echte op tafel: cruesli van Quaker, de luchtige vari ant. Geen van drieën kijkt blij wan neer ze een hap hebben genomen. Marianne: „Zo zoet, m'n tanden val- Ik vind deze muesli zelfs een beetje muf smaken len er bijna uit." Ook Laura krijgt hier geen goed gevoel bij. „Ik proef karton, jullie ook?" Gijs knikt. „Zelfs als ik 's avonds laat trek heb in een snack, zou ik hier geen handje van willen eten." De test wordt afgesloten met de Crunchy Muesli van Crownfïeld, ver krijgbaar bij de Lidl. Naast rozijnen bestaat deze muesli ook uit onder meer gebakken bananenstukjes, ge droogde appelen en kokosnoot. Mari anne: „Deze is vast heel goedkoop. Veel te zoet, in elk geval." Laura heeft - na goed zoeken - een stukje banaan te pakken. „Het ziet er leuk uit, maar deze muesli is jammer genoeg niet knapperig. En dat bananenstukje lijkt wel gefrituurd." Het laatste woord is aan Gijs. „Ik heb m'n best gedaan om niet moeilijk te kijken, maar het lukt me niet: deze is gewoon heel zoet." De door Laura meegenomen Paleo- Appel-Crunchy van mymuesli is ook getest, maar kan niet worden vergele ken met de rest. Laura herkent 'haar' muesli uit duizenden, ook al hield ze wijselijk haar mond. Deze muesli wijkt qua samenstelling, smaak én prijs echter te sterk af van de rest. Ma rianne: „Dit ziet er uit als een verant woord en gezond ontbijt. En ik proef zaden en noten die ik niet in de an dere muesli's aantrof." Ook Gijs re ageert enthousiast op de deze crun chy muesli. „Deze is niet of nauwe lijks gezoet. Verantwoord, maar ook lekker." De prijs: 14,90 euro (500 gram). De crunchy muesli van AH Basic, huismerk van de Albert Heijn, komt met een 7,3 als beste uit de test. Sail lant detail: deze muesli is niet alleen de goedkoopste van allemaal, maar zit ook nog eens in de meest sobere verpakking. DE UITSLAG BOEK Leiders over de toekomst NOG EN KIG APP Snel even omrekenen BESPAREN Koken op lage temperatuur woensdag 18 mei 2016 nlatfL^ ia iiipöBBifclr* n —Marianne Baars Het panel nam vijf soorten krokante muesli uit de supermarkt onder de loep. 1. AH Basic (Albert Heijn), crunchy muesli (1000 gram) 'Zo hoort een kro kante muesli in de basis te zijn'. Prijs: €1,29 2. Golden Bridge (Aldi), krokante muesli rozijn (900 gram). 'Deze muesli is krokant en oogt ook nog eens prima'. Prijs: €2,09 3. Plus, krokante muesli rozijn (500 gram) 'Heel zoet en weinig variatie'. Prijs: €1,89 4. Crownfield (Lidl), crunchy mue sli with mixed fruit (600 gram). 'Goed kope smaak, boven dien niet knapperig genoeg'. Prijs: €1,55 5. Quaker: Cruesli, luchtig en naturel (375 gram). 'Veel en veel te zoet. Ik schat in dat deze van een bekend merk is.' Prijs: €2,49 ''i - Liirifüi fl*it CbiiijÉ Jw'ienbrril Zijn de leiders van nu wel vol doende bezig met later? In Nog lang en gelukkig van prinses Laurentien en Jeroen Smit krijgen topmannen en -vrouwen de kans om te laten zien dat zij werkelijk geven om de toekomst. (Pro metheus, €17,95) procent betalen single reizigers soms meer voor hun hotelka mer dan mensen die met z'n tweeën reizen. Als je in een bui tenlandse web winkel de aankoop naar euro's wil om rekenen, dan heb je geen behoefte aan toeters en bel len. Valuta+ is dan de ideale app. Deze presenteert zelfs het bedrag in een aantal op gegeven valuta tegelijkertijd. Slowcookers zijn ge wild. Logisch, want je kunt met zo'n apparaat op een lagere tempera tuur voedsel garen. Dat bespaart energie. Bo vendien kun je met zo'n apparaat goedkopere stukken vlees kopen die toch mals en zacht wor den. Een goed exem plaar (bijvoorbeeld Crock-Pot of een van Breville) kost nog geen €20. Lr om1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50