Simon is een grote naam in het ringrijden Opvang in de polder bij Yerseke 6 WALCHEREN RINGRIJDEN Eindelijk leven rond de Petrus- kerk in Vlissingen: 21 appartemen ten zijn klaar voor gebruik in het voormalige zalencentrum naast de pastorie achter de kerk. Twee ervan zijn inmiddels bezet, door tijdelijke docentes aan de Hoge school Zeeland. „En van de week zijn er diverse bezichtigingen", vertelt Sharon de Korte, de be heerster van het Woonhotel Pet ruskerk. Het nieuwste logiesbedrijf van Vlissingen is net in bedrijf. De Korte verzorgt de gasten en de ver huur vanuit de voormalige pasto rie aan de Doctor Ottestraat, waar ze woont met haar gezin. Het herontwikkelen van een kerk is een geduldwerkje, blijk baar. De karakteristieke kerk uit 1929 werd in 2004 verkocht aan ontwikkelaar Marsaki, ging vervol gens over naar ME Vastgoed en is nu alweer drie jaar in handen van Bram Maljaars, die ook Dok 41 ont wikkelde in de voormalige PZEM-gebouwen. Na de zomer begint de verbou wing van de kerk zelf. Dak en mu ren zijn al gerenoveerd, maar de kerk zelf is een lege huls - alle vloeren zijn er uit. Aan de buiten kant verandert weinig, behalve dat er meer glas in komt voor nieu we ramen. Maljaars heeft er 21 ap partementen in gepland. „En het 21ste appartement kan eventueel een ontbijtzaal worden, als daar behoefte aan is", vertelt hij. Het wordt een heel gedoe om de bouwwerken goed te laten verlo pen zonder de gasten die pal ach ter de kerk wonen dwars te zitten. „Daarom beginnen we de ver bouw aan de voorkant, aan de Paul Krugerstraat." De 42 volledig ingerichte appar tementen (kerk en zalencentrum) zijn bedoeld als tijdelijke woonge legenheid. „Voor mensen die even behoef te hebben aan een volledig inge richt huis. Bij een echtscheiding, een verbouwing, voor een tijdelij ke baan in Vlissingen, noem maar op", zegt Maljaars. De minimale verhuurtermijn is vier weken voor rond de 800 tot 900 euro, voor de appartementen op de be gane grond en verdieping in het oude zalengebouw. In de oude en tree is rond de oude trap een ap partement gebouwd van twee ver diepingen, dat circa 1200 euro per maand kost. „Hier kan een gezin wonen", wijst De Korte. De twee andere typen appartementen zijn bedoeld voor mensen alleen of pa ren. „Mensen kunnen naar wens diensten bijkopen, zoals schoon maak of de was. Het verblijf mag maximaal een jaar duren. Simon de Pagter wint in Koudekerke, Simon de Visser rijdt voor de veertigste keer derde pinksteren in Oostkapelle. Simon de Pagter en Simon de Visser zijn de hoofdrol spelers van de derde pink sterwedstrijden bij het ringrijden. De Pagter vanwege de prachtige prestatie in Koudekerke en De Vis ser vanwege zijn buitengewone staat van dienst in Oostkapelle. In Nieuwland werd voor de 192ste keer ring gereden op derde pinksterdag. 23 deelnemers stre den om het dagklassement dat uit eindelijk gewonnen werd door Ri chard Jacobs met 29 van de 30 rin gen. Hij bleef in een spannende kamp de uitstekend presterende Jullia Crucq voor. Richard Jacobs won ook de ie beker. In Koudekerke werd de wed strijd weer een prooi voor Simon de Pagter. Hij wist dit keer 29 rin gen te steken en liet daarmee alle andere 38 deelnemers achter zich. Daarnaast won hij ook de eerste beker de pollepel. Kevin Maljaars werd winnaar in Oostkapelle, hij stak 28 ringen. Hij won het dag klassement, maar moest zijn meer dere erkennen in de bekerkamp in Quinto Francke. Hij won op zeer jonge leeftijd de eerste beker. De pollepel werd gewonnen door Kim Boone. Het hoogtepunt van de dag was het jubileum van Si mon de Visser. De rijders van Souburg moch ten ook weer aantreden. Cor Janse was net als afgelopen zaterdag in Ritthem de grote man. Met 28 rin gen werd hij dagwinnaar en won hij de ie beker. Sjako de Visser won de pollepel en verrassing van de dag Naomi Koelhuis won de puntenkoers. YERSEKE Als het aan Reimers- waal ligt, wonen over een half jaar 150 vluchtelingen in de 01- zendepolder bij Yerseke. Dat heeft wethouder Jaap Sinke be kendgemaakt. Andries Jumelet (Christenunie) is woest over het besluit. Het college van B en W biedt het meest zuidelijke deel van het toekomstige bedrijventer rein aan bij commissaris van de koning Han Polman. Hij ver langde dat elke gemeente voor 15 mei met een locatie kwam. Zeeland moet 2500 opvang plaatsen aanbieden van het Rijk. Gelet op het inwonertal van Reimerswaal, neemt de ge meente met 150 vluchtelingen een evenredig deel op zich, meent Sinke. Raadslid Andries Jumelet (Christenunie) voerde samen met zijn vrouw Anneke actie om het bejaardenhuis Vre- delust aan te bieden. „Dat er geen draagvlak zou zijn is pure quatsch, gewoon gelul. Raadsle den die dat zeggen, noem ik angsthazen." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD JUBILARIS woensdag 18 mei 2016 Woonhotel bij de Petruskerk Claudia Sondervan Vlissingen Sharon de Korte: „De appartementen zijn bedoeld voor mensen die even behoefte hebben aan een volledig ingericht huis." foto ruben OREEL www.woonhotelpetruskerk.nl VLISSINGEN Achtste editie Amu se Me In Vlissingen vindt zaterdag en zondag de achtste editie plaats van Amuse Me. Tijdens dit festival leveren de tien deel nemende restau rants in de Vlissing- se binnenstad hun culinaire visitekaart je af in vorm van drie gepresenteer de amuses. De be zoekers van het event kunnen gedu rende dit weekend tussen 12.00 en 21.30 uur een culi naire wandeltocht maken en genieten van kleine gerecht jes. De deelnemen de bedrijven zijn: Brasserie de Mon- nick, De Gecroonde Liefde, Restaurant de Belgische Lood- sensociëteit, Bras serie Jong, Restau rant Pier 52, Stads- café de Dighter, Brasserie Speyk, Tri- pel Blond, Café Res taurant Soif en Bi- strobar Vleeschven- tje. Voor drie amu ses betalen liefheb bers 9,95 euro. Hier bij zit een glaasje wijn inbegrepen. VLISSINGEN Tentoonstelling over quilt De Vlissingse quilt- groep De Paraplu houdt een over zichtstentoonstel ling in Vlissingen. De tentoonstelling is te bezoeken in het Theo van Does burgcentrum aan Brouwenaarstraat 2 in Vlissingen. Bin nenlopen kan van daag, morgen en vrij dag van 10.30 uur tot 17.00 uur. OOSTKAPELLE Ringrijder Simon de Visser (52) reed giste ren voor de veertigste keer mee bij de wedstrijden op derde pinksteren in Oostkapelle. 's Ochtends werd hij in de baan geroepen, waar hij 'te kijk stond' voor de andere rijders. „Hij mag zich tot de fanatiekere rijders rekenen, hoewel hij dat goed kan verbergen", zegt Adrie Brand, die dik twintig jaar met De Visser samenreed. „Koste wat het kost wil hij er iede re keer bij zijn." foto lex de meester GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00-11.00 uur - Koffieochtend senio ren; 14.00-17.00 uur - Koersbal en biljar ten DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling sie raden en objecten van Ineke Otte KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MIDDELBURG Porthos, 13.30- 15.30 uur - Informa tiemiddag over de rolstoel; Gymzaal Palet, 13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen; Kou- dekerkseweg 139, 14.00 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Zeeuwse Biblio theek, 19.00-21.30 uur - Start cursus over Zeeuwse boer derijen OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-16.00 uur- Activiteit bij Terra Maris, (W)onderwa- terwereld; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur- Wandelactiviteit voor senioren; Sportpark Duin helm, 15.00-19.00 uur-Voetbalmid dag voor meiden van de basisscholen OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur- Kleutergym voor kleuters van 4 en 5 jaar SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur-Expositie over de goudschat SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Eéndaagse Aquarel workshop door Ida Nauta VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recrea tieve wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Van Hogen- dorpweg 58A, 09.30-11.30 uur- Naai-atelier, iedere woensdagmorgen kleding laten verstel len; Arsenaalthea ter, 19.30 uur-Voor- stelling Schelde- mond Toneel 'it's a kind of magic' ZOUTELANDE De Tienden, 13.30 uur-Soos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35