I POV-lid vrijgesproken van mishandeling 4 ZEELAND Nieuwe technieken geven politie en justitie beter beeld Foto's uit een helikopter en een drone helpen de politie bij reconstructie van misdaden en verkeersongevallen. Als informatie vanuit de lucht in een 3D-filmpje is verwerkt, verduidelijkt dat vaak omstandigheden op de plaats delict. De politie is altijd op zoek naar nieuwe opsporingstechnieken, waardoor bewijslast voor het ont staan van een groot verkeersonge val of een misdaad kan worden ge vonden. Landelijk experimenteert de sterke arm bijvoorbeeld al met 3D-camera's en 'total-sta- tions',waarmee respectievelijk 3D- en panoramascans kunnen worden gemaakt. Als rechercheurs de data die die apparaten opleveren, kunnen aan vullen met situatiefoto's uit de lucht is soms beter inzicht te ver krijgen in de toedracht van een misdaad of een ongeluk. „Een 3D-film kan zodoende een rol spe len in een rechtszaak. Zonder op de plaats delict te zijn geweest, kunnen rechters en officieren van justitie zich een beeld vormen van wat er is gebeurd", aldus Wil- co Ketelaar, operationeel chef fo rensische opsporing van het dis trict Zeeland/West-Brabant. De politie werkt landelijk al met 3D-camera's. Maar teams die die specialistische apparaten be dienen, zijn - net als helikopters en drones - niet in het Zeeuws-Brabantse korps te vin den. Maar specialisten uit onder meer Rotterdam en Driebergen namen gisteren graag deel aan een speciale oefening. Ze werken vaak ieder op een eigen eiland en zien meerwaarde in het afstem men van door hen in kaart ge brachte gegevens. Ze beschouw den het als een uitdaging om sa men het verloop van een hypothe tische zeer gewelddadige overval te reconstrueren op de - makke lijk af te zetten - kop van de Piet Heinkade, rondom het Vlissingse onderkomen van de waterpolitie. In het scenario was een man in zijn huis (de post van de waterpo litie) overvallen en gemarteld om te achterhalen waar hij zijn kost baarheden verborg. De - intussen overleden - man zat toen de poli tie hem vond, vastgebonden met tiewraps op een stoel. Vanuit het huis over het aangrenzende trot toir liep een bloedspoor naar een auto. De portieren van de perso nenwagen stonden open, terwijl aan de bestuurderskant een dode man uit de auto hing. Op het pad naar de auto toe lagen een openge broken kluisje, een handschoen en een knuppel. Politiewoordvoerder Alwin Don: „We gaan ervan uit dat er twee overvallers waren. Die heb ben twee kluisjes opengebroken, waarvan er dus één opengebroken op de stoep ligt. De daders kregen Met een drone, die lager kan vliegen dan de helikopter, worden fo to's van de omgeving van de plaats delict gemaakt, foto lex de meester ruzie, tijdens welke de bijrijder de chauffeur doodschoot. Die bijrij der raakte zelf gewond en vlucht te vervolgens. De sporen van de plaats delict visualiseren we door opnames met een drone en een helikopter te maken. Ook fotogra feren we op de grond en zetten we een 3D-camera en een to tal-station in, waardoor we van al le kanten beelden en meetgege vens over het plaats delict heb ben." Omdat de zon zich 's middags uitbundig laat zien in Vlissingen kunnen de helikopter en de drone een tweede keer de lucht in om zo optimaal mogelijk materiaal te verzamelen. Bediener Paul Lucas van de 3D-scan uit Rotterdam vindt het fantastisch. „Of het werkt, weten we natuurlijk niet. Maar het is goed om ideeën uit te testen. Het kan alleen maar leiden tot bijvoorbeeld een vollediger beeld in de rechtszaal." in .W •ffffjfk'ri De helikopter vliegt eerst achteruit naar de plaats delict en maakt vervolgens nog diverse 'fotorond jes' rond de 'woning van de overvallene' en de auto, waaruit een dode dader hangt, foto lex de meester Oud-bestuurslid van Progressief Ondernemend Vlissingen (POV) Bart Eckhardt is niet langer ver dacht van de mishandeling van Vlissings raadslid Geoffrey Sips. De politierechter heeft hem vrijge sproken. Bart Eckhardt werd er begin augus tus van beschuldigd Sips in het ge zicht te hebben geslagen. De mis handeling werd gerelateerd aan Sips' overstap van de POV naar Lo kale Partij Vlissingen (LPV); hij zou nog een schuld van duizen den euro's hebben openstaan bij het oude bestuur van de POV. „Ik heb Sips niet aangeraakt", zei Eck hardt destijds al tegen deze krant. Volgens zijn advocaat Mark Duns- bergen heeft het Openbaar Minis terie hem nog de keuze gegeven tussen een geldboete, of voorko men bij de rechtbank. Eckhardt koos voor het laatste, omdat hij overtuigd was van zijn onschuld. Dunsbergen: „Hij is vrijgesproken omdat er te weinig bewijs was. De getuige die Sips had aangedragen zei niets bijzonders te hebben ge zien." De uitspraak is volgens de advocaat onherroepelijk, omdat de beroepstermijn al is verlopen. De rechter was gisteren niet be reikbaar om dit te bevestigen. Fractievoorzitter Pim Kraan van de POV is in elk geval blij met het oordeel. „Bij de aangifte is gezegd dat de mishandeling een politieke reden had. Daarbij werd steeds naar onze partij verwezen. Dat heeft het imago van de POV en de hele gemeentepolitiek bescha digd", aldus Kraan. „We hebben burgemeester Van den Tillaar daar om verzocht een passende maatre gel te nemen tegen Sips." Sips heeft nooit commentaar ge geven, omdat hij het onderzoek van justitie wilde afwachten. Gis teren zei hij eerst de argumenten van de rechtbank te willen weten, voor hij reageert op de uitspraak. 112 NIEUWS Belgische vrouw wandelt met drugs over A58 Jongen bij school opgepakt Man mishandelt huisgenoot woensdag 18 mei 2016 Foto's uit de lucht dragen bij aan oplossing misdaden René Hoonhorst VLISSINGEN .CL Elodie Kint Vlissingen Een 39-jarige Belgische vrouw is in de nacht van maan dag op dinsdag aangehouden omdat ze over de A58 liep. Agenten zagen de vrouw om 00.40 uur lopen op de afrit van de A58 bij Kapelle. Toen ze haar aanspraken, gaf ze aan op weg te zijn naar Ant werpen. Omdat ze zich niet kon legitimeren werd de vrouw meegenomen naar het politiebureau. Daar bleek dat ze een wit poeder, vermoede lijk drugs, bij zich had. Waar om de vrouw over de A58 liep is niet bekend. VLISSINGEN De politie heeft gistermiddag een minderjarige jongen aan gehouden bij een middelbare school in Vlissingen. De politie was getipt dat een aantal jon geren zich verzamelde bij de uitgang van de school om een leerling op te wachten. Bij aan komst van de agenten, gingen een paar jongeren ervandoor. In het groepje dat wel bleef staan, was een jongen die eer der die dag zonder toestem ming de school was binnenge drongen. Hij kon zich niet legi timeren en is aangehouden. Een werknemer van de school heeft aangifte gedaan. Na verhoor mocht de jongen in het bijzijn van zijn vader, het politiebureau verlaten. De ver dachte is doorverwezen naar bureau Halt. VLISSINGEN Een bewoner van de Nicolaes Honinghstraat in Vlissingen is maandagavond aangehouden omdat hij een huisgenoot had mishandeld. Nadat bij de poli tie een melding was binnenge komen, gingen agenten rond 19.30 uur naar het huis toe. Ze troffen twee mannen aan in de woning, van wie er één een bebloed gezicht en pijn aan zijn lichaam had. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. De andere man werd aange houden voor mishandeling. De aanwezige hond is door de dierenambulance meege nomen. De recherche onder zoekt de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33