TE KOOP 0111-64 41 45 Hoeveel huizen de provincie nu precies telt, is onduidelijk Muziekpodium vangt bot Ode aan Bob Dylan 3 Kooijman Het afgelopen jaar ontvingen 975 eigenaren de sleutel van een nieuwbouwwoning in Zeeland. Mede daardoor nam het totaalaan tal huizen in de provincie wederom toe, per saldo met 941, zo maakte het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) gisteren be kend. De woningvoorraad groeide daarmee sneller dan in de provincies Limburg, Dren the en Friesland. Het aantal woningen in de provincie stijgt harder dan het aantal huishoudens. Volgens het CBS kwamen de afgelopen drie jaar zelfs twee keer zoveel huizen als huishou dens bij. Dat betekent dat er ook steeds meer woningen leeg komen te staan. De provincie heeft al enkele jaren een subsi dieregeling (Provinciale Impuls Wonen) om te stimuleren dat verouderde huizen worden gesloopt, vervangen of samenge voegd. Dat biedt beperkt soelaas. „Als we het huidige slooptempo in Zeeland door trekken naar de toekomst moeten wonin gen gemiddeld rooo jaar meegaan", staat in het verslag over 2015. Toch zet de provincie vraagtekens bij de CBS-cijfers van de toename van het aantal huizen. In 2013 was daarin een opmerkelij ke piek. Het vermoeden dat dit vooral een toename op papier is, was al eerder reden om alle gemeenten te vragen hun cijfers na te kijken. Vier jaar geleden werd overge stapt op een nieuw registratiesysteem, wat leidde tot verwarring. Het is een beetje een chaos, was de conclusie in het provincie huis. Wat er gebouwd of gesloopt is, vormt geen punt van discussie. Maar de ene ge meente telde recreatie- en tweede wonin gen mee of registreerde afzonderlijke ka mers in een verzorgingstehuis als woning. Er blijken gemeenten te zijn die zelfs gara geboxen, althans op papier, tot hun woningvoorraad te rekenen. Binnen enkele weken hoopt de provincie de ge schoonde cijfers van de gemeen ten te heb ben ont vangen. In de conceptcultuurnota van de provincie wordt voorgesteld de jaarlijkse subsidie van ruim 300.000 euro aan MPZ te halve ren. De organisatie zou dan meer concerten (jazz en klassiek) bui ten Walcheren moeten organise ren. Daarvoor moet samenwer king worden gezocht met ge meenten als Goes en Terneuzen. Die zouden dan een deel van de provinciale subsidie kunnen over nemen. Als MPZ hier niet in slaagt, wil De Reu de subsidie in vier jaar afbouwen naar nul. MPZ voelde zich overvallen door het voornemen in de cul tuurnota, die vrijdag op de agen da staat van de Statencommissie economie. Gisteren overlegde de organisatie met De Reu. Dat was een stevig gesprek, zegt ook MPZ-voorzitter Maarten Steenbeek. „We kregen te horen dat we verder dan Walcheren moeten kijken en dat we dat wel wat eerder al hadden kunnen doen. Met die spreiding van con certen zijn we het eens." Maar volgens Steenbeek is het 'niet realistisch' dat Zeeuwse ge meenten het verlies van 150.000 euro aan provinciale subsidie gaan compenseren. Hij vindt het Als MPZ de Staten kan overtuigen dat het voorstel te kort door de bocht is: ook niet terecht dat wordt ge dreigd de subsidie helemaal af te bouwen. „We hebben op Walche ren een publiek opgebouwd, we hebben tekorten uit het verleden weggewerkt. Er is door MPZ wel wat gepresteerd." Hij vreest dat het structurele aanbod aan hoog waardige concerten in gevaar komt en dat de provincie daar mee het vestigingsklimaat in Zee land niet bevordert. De Reu wijkt vooralsnog geen centimeter. „We hebben hier goed over nagedacht. Als MPZ de Staten kan overtuigen dat het voorstel te kort door de bocht is, wens ik ze veel succes. Dan ga ik uitvoeren wat de Staten willen." MPZ heeft spreektijd aange vraagd tijdens de commissieverga dering vrijdag over de cultuurno ta. MIDDELBURG Verschillende mu zikanten van binnen en buiten Zee land brengen vandaag en morgen in De Spot een ode aan Bob Dylan, die binnenkort zijn 75e verjaardag viert. Onder de noemer 'Songs From The Heart' spelen muzikan ten van allerlei pluimage regelma tig samen americana-muziek. Vas te waarde is iedere keer Champag ne Charlie. Vaak draait het tijdens zo'n avond om een thema of een grootheid binnen het genre. Dit keer is dat Bob Dylan, die dus met twee optredens wordt geëerd. Naast Champagne Charlie treden zo'n twintig bands of artiesten op. Het concert begint vandaag om 20.30 uur en morgen om 21.30 uur. woensdag 18 mei 2016 makelaardij zal meer moeten slopen Dick van der Wouw: ,„Als we betere woningen bouwen, moeten we aan de achterkant van de markt ook de zaak opruimen, anders bouw je voor leegstand." foto dirk-jan gjeltema ix/\/m in/i a mIV7IAI^PLAARDIJ.NL Muziekpodium Zeeland (MPZ) heeft gisteren een 'stevig ge sprek' gevoerd met gedeputeer de Ben de Reu (PvdA, cultuur) over de bezuinigingsvoorstellen van het provinciebestuur. Ernst Jan Rozendaal Middelburg SUCCeS —Ben de Reu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32