Verkerk en Ferrero gaan op herhaling Caldas gaat met 22 hockeyers verder richting de Spelen in Rio •t 27 Atlete trekt veel bekijks bij persconferentie voor FBK Games Sinds haar wereldtitel is Dafne Schippers hot. Een uurtje in het spoor van de sprintster, tijdens een persmoment. dan adviseren? Wat is je droomscena- rio voor Rio? Vorig jaar vertelde je al hoeveel je werd gecontroleerd op do ping. Is dat na de wereldkampioen schappen in Peking nog veel erger ge worden? En wordt dat makkelijker? Voelt het soms alsof je een product of bedrijf bent? Hoe is het om een BN'er te zijn? De Utrechtse luistert geduldig naar alle vragen en beantwoordt ze vaak met een lach. Over haar zelfver zekerdheid: „Ik voel mij fit en heb in Florida goed aan mijn basis kunnen werken." Over Visser: „Ik zou haar adviseren om voorlopig lekker te blij ven meerkampen. Ik ben er van over tuigd dat dat voor mijn ontwikke ling ook belangrijk is geweest." Over Rio: „Twee medailles. Of nee, drie als ik de estafette meetel." Over do ping: „Vorige week heb ik op een ochtend nog de internationale en de nationale dopingautoriteit over de vloer gehad. Het went. Alleen is het soms irritant als je net in bad wilt stappen, maar dat hoort er bij." En of ze zich een product voelt: „Soms wel, maar in algemene zin voel ik me toch vooral een atleet die negen keer per week traint." Hoe het is om een BN'er te zijn: „In het begin wa ren al die prikkels pittig. Nu loop ik over straat en heb ik het vaak niet eens door. Dan zeggen mijn vrien dinnen later: nou, het was wel weer de Dafne Schippers-show he?" Terwijl ze praat, zoomen verslagge vers met hun mobieltjes op haar in voor een foto. Achterin de zaal stapt Het went, zo'n persmoment. En in het Nederlands is het toch makkelijker een fotograaf op een stoel. Oh ja: Schippers wil zelf ook nog even een selfie maken. Makkelijker Of het went, zo'n persmoment, met al die mensen die iets van jou wil len? „Zeker, en vandaag kan het lek ker in het Nederlands. Dat maakt het toch een stukje makkelijker." Nog een half minuutje, wordt er gecommuniceerd. Tijd voor de laat ste vraag. Daarna wandelt Schippers naar buiten. De fotograaf wil haar nog vastleggen op de trap. De ra dioverslaggever gaat met haar zitten op een rood bankje. De camera's wor den al klaargezet met enkele bomen op de achtergrond. En Schippers blijft maar praten. Ontspannen loopt Dafne Schippers vergaderzaal 2 op het sportcomplex van Papendal binnen. Ze schuift aan naast Hans Kloosterman, de directeur van de FBK Games. De blikken van de in totaal zesentwintig aanwezigen in de zaal zijn allemaal op haar gericht. Vorige week was de officiële pers bijeenkomst van de FBK Games. Maar dat paste niet in het drukke pro gramma van de specialiste op de too en 200 meter. Deze dinsdagmiddag wel. En dus is de vaderlandse pers weer naar Papendal gereden. Het schema is strak. Van half drie tot drie uur mogen verslaggevers van landelijke dagbladen de meest uit eenlopende vragen stellen. Daarna zijn tot tien over half vier de radio- en televisiestations aan de beurt. Zelfverzekerd Het gesprek schiet alle kanten op. El ke journalist heeft een andere invals hoek in gedachten. Zomaar een aan tal vragen: Je ziet er zelfverzekerd uit, is dat ook zo? Stel dat jij de trai ner was van meerkampster Nadine Visser, die ontzettend goed is op de too meter horden, wat zou je haar APELDOORN Martin Verkerk en de Spanjaard Juan Carlos Ferrero gaan eind november hun finale van Roland Garros 2003 overdoen. Ze zijn door toernooidirecteur Jacco El- tingh uitgenodigd voor de vijf tiende editie van de AFAS Ten nis Classics in Apeldoorn. Verkerk (37) speelt voor het eerst op het seniorentoernooi, dat met Ferrero (36) de tradi tie in stand houdt om elk jaar een voormalig nummer één van de wereld in het deelne mersveld op te nemen. In Pa rijs verloor de verrassende fi nalist Verkerk in drie sets van Ferrero (1-6 3-6 2-6). De andere vier deelnemers aan het enkelspel van de Ten nis Classics zijn Goran Ivanise vic, Tim Henman, Paul Haar huis en de winnaar van vorig jaar: Sjeng Schalken. Eltingh maakte gisteren be kend te overwegen volgend jaar een editie van het toer nooi op Curasao te houden, onder meer om de Antilliaan se dubbelspecialist Jean-Julien Rojer te eren. Caldas meldde gisteren dat Lars Balk, Thierry Brinkman, Niek van der Schoot en doelman Sam van der Ven geen deel meer uitmaken van de olympische trainingsgroep. Daarnaast heeft de bondscoach Jaap Stockmann aangewezen als eerste keeper. „Natuurlijk is het heel verve lend jongens te moeten teleurstel len", lichtte Caldas toe. „Met 26 man hebben we de afgelopen pe riode goed getraind, iedereen heeft veel geïnvesteerd. Maar ik kan straks niet meer dan zestien spelers en twee reserves meene men naar Rio. Nu de play-offs en EHL voorbij zijn, vond ik dit het moment om de eerste beslissin gen te nemen." Voor Balk en Brinkman volgt dit jaar nog een WK met Jong Oranje in India. „Een hele goede en belangrijke ervaring voor hen", aldus Caldas. „Voor beide spelers geldt dat ze daar een bepalende rol in Jong Oranje moeten én ook kunnen pakken." Middenvelder Van der Schoot en keeper Van der Ven hadden te maken met sterke concurrentie. Caldas wees Stockman aan als eer ste doelman, Pirmin Blaak als stand-in. „Jaap en Pirmin zijn aan elkaar gewaagd, maar ik heb beslo ten dat Jaap in Rio onze eerste keeper zal zijn. Pirmin neemt één van de twee reserveplekken in, buiten het olympisch dorp. Maar tijdens de voorbereidingsperiode zullen beide keepers gewoon hun wedstrijden blijven spelen, zodat ze allebei in wedstrijdvorm naar Rio gaan." Van der Ven blijft op verzoek van Caldas meetrainen. woensdag 18 mei 2016 Als Dafne Schippers praat, is elke minuut van belang Dafne Schippers werd gisteren be stookt met vragen. FOTO ERIC BRINKHORST —Dafne Schippers Papendal Bondscoach Max Caldas heeft de groep waarmee hij zich voor bereidt op de Olympische Spe len in Rio de Janeiro terugge bracht naar 22 hockeyers. ANP Nieuwegein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28