f-'- neemt toe bij lijdende Dumoulin Nieuw contract voor Verstappen 25 SALARIS i Nu hij bij Red Buil zit, is het contract van Max Verstappen aangepast. „Dat klopt", beaamt teambaas Christian Horner. „Maar ik zeg niet hoe." Qua basissa laris maakt het niet uit: „Dat is voor alle Red Bull-coureurs het zelfde." Volgens (onbe trouwbare) internet- lijstjes gaat het daarbij om tonnen, niet mil joenen. Resultaat wordt echter beloond middels een prestatie contract, verklapte teamgenoot Daniel Ricciardo. Hoe dat bij Max wordt berekend, is onduidelijk. Een voorbeeld van hoe teams dat kunnen doen: Lotus beloofde de Fin Kimi Raikkönen in 20t3 50.000 euro per punt. Hij scoorde er 283, goed voor 9.150.000 euro, bovenop zijn ba sissalaris van acht mil joen euro. Daar zal Verstappen nog niet aan zitten. Hij staat nu ver genoeg van de klassementsrenners en de nieuwe roze truidrager Bob Jungels - bijna 12 minuten - om voor ritwinst te gaan. De vraag is echter vooral hoe lang Dumoulin, die kampt met een hardnekkige blessure aan zijn zitvlak, het volhoudt deze Gi ro. Zijn ploeg Giant-Alpecin gaat er vooralsnog van uit dat hij van daag in Modena opstapt voor etap pe 11. Dumoulin hoopte dat de proble men na een rustdag minder zou den worden in etappe 10. Het bleek ijdele hoop. Direct na de fi nish wilde hij nog geen beslissing nemen. „Vandaag verliep niet zo als ik had gehoopt. Ik voel me nu niet erg goed. Ik moet zien of ik nog door ga." Naar huis Een dag eerder vertelde Dumou lin al dat de irritatie en ontsteking aan zijn zitvlak hem zorgen baar de. Verbetering was noodzakelijk, anders zou doorrijden onmogelijk zijn. „Verbetert het niet, dan wordt het een lastig verhaal en ga ik eerder naar huis." De proble men zijn na de bergrit van giste ren niet minder geworden. Als Dumoulin afstapt, wordt zijn zijn programma voor dit sei zoen - afgestemd op de Olympi sche Spelen - in de war geschopt. Na de Giro zou een korte periode van rust volgen. Daarna een hoog testage, de Ronde van Polen en mogelijk opnieuw een hoogtesta ge in aanloop naar de tijdrit in Rio de Janeiro. De wedstrijdkilome ters die Dumoulin de komende twee weken zou missen, moet hij op een ander moment goedma ken. Saillant detail: de organisatie van de Ronde van Polen stuurde juist gisteren een bericht de deur uit dat Dumoulin op t2 juli aan de start staat. Favorieten Steven Kruijswijk kreeg weinig mee van de sores van zijn landge noot. De kopman van Lotto-Jum bo zag concurrent Mikel Landa (Sky) ziek afstappen in het begin van de etappe en handhaafde zich in de groep met favorieten. „Zo blijven doorgaan. Consolideren, je plek behouden en toeslaan wan neer het kan", stelde Kruijswijk te vreden vast. „Vandaag was nog geen dag om toe te slaan. Ik hoop dat ik komende week een keer die kans krijg." woensdag 18 mei 2016 van Max Verstappen is nu al enorm. FOTO ANP CruijfF worden' nieuwe De populariteit Het tijdsverlies waar hij op aas de, kreeg hij. Tom Dumoulin kwam gisteren op 13 minuten van de Italiaanse winnaar Giulio Ciccone (Bardani) over de streep. Daan Hakkenberg Sestola •*Tom Dumoulin. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26