Gosta stip 21 Twee weken toert De Staat met Muse door Europa De band had lager ingezet. Muse Zij deden het ook Tot extra korting*. We wilden al heel lang zo'n tour doen anger Torre Florim (30) van De Staat hoorde pas deze week hoe rockband Muse, een van de groot- I ste livebands ter wereld, bij zijn band uitkwam voor het Euro pees voorprogramma. Dat gebeurde tijdens een ontspannen ontmoeting backstage. „Het verzoek kwam via een manager, maar het idee was echt van de groep zelf', vertelt hij. „Mor gan Nichols, de toetsenist bij concer ten, kwam ons tegen op YouTube. Hij tipte de bandleden, die vervol gens rond een laptop kroop om onze video's te bekijken." Die sessie leidde aanvankelijk tot een eenmalige uitnodiging voor een voorprogramma in München op 31 maart. Maar sinds 3 mei reist de Nij meegse rockgroep een maand lang mee met circus Muse dat voor zijn laatste concertreeks een spektakel met rondvliegende drones en een ronddraaiend podium in het midden van de arena heeft bedacht. Concerten in Portugal en Spanje zijn inmiddels achter de rug. Elke Muse-show, in zalen met een capaci teit van 12.000 tot 18.000 man, is uit verkocht. Dat gegeven maakt de plek als publieksopwarmer vanzelfspre kend aantrekkelijk voor De Staat, dat nooit een geheim heeft gemaakt van zijn internationale ambities. „We wilden al heel lang graag zo'n support tour doen. Het is niet makke lijk om als Nederlands bandje over de grens te raken. Onze eerste eigen shows in Duitsland trokken gemid deld dertig man", vertelt Florim. „Toen de uitnodiging van Muse kwam, was dat natuurlijk het best denkbare nieuws. We hadden eerlijk gezegd wat lager ingezet." Volgens de zanger betalen de mini- concerten, die steevast een uur voor het aantreden van Muse zelf begin nen, zich nu al uit. Er is interesse van verschillende boekers om De Staat voor eigen concerten terug te halen. En ook het publiek, dat voor programma's niet zelden beschouwt als een hinderlijk obstakel richting de podiumentree van hun idool, rea geert enthousiast. „Juist doordat Mu se zo populair is, verkeert iedereen in goede stemming. Sommige concer ten waren binnen een kwartier uit verkocht. Mensen voelen zich bevoor recht erbij te zijn." Mag De Staat zich nu ook voor even onderdompelen in het 18-ka- raats rocksterrenleven van de man nen van Muse? Helaas, Florim co slapen niet in dezelfde luxe hotels en reizen evenmin per limousine. „We gaan na de optredens met de metro terug naar ons appartement. Soms komen we in de stroom vertrekken de concertbezoekers terecht. Dan ben je zomaar een half uur bezig met foto's maken. Een compleet nieuwe wereld." VOORPROGRAMMA V actie t/m 22 mei 23.59u 8-daagse Najaarscruise Middellandse Zee 8 daagse Cruisestunt Middellandse Zee cru ses 3&S0 8-daagse Cruise Italië, Griekenland Kroatië 12-daagse Cruise Zuid-West Europa ot bel 088 - 70 70 600 reizen «nl, woensdag 18 mei 2016 gaat op pad met Muse Stefan Raatgever —Torre Florim Er zijn meer Nederlandse muzi kanten die weten hoe het voelt om voorproefje van een wereld- act te zijn. Zo stond Eva Simons in het Nederlandse voorprogram ma van Beyoncé en vergezelde Esmée Denters Justin Timberla- ke op Hollandse bodem. Kane ging met Maroon 5 naar Londen en de band Chef'Special reist de ze zomer door de Verenigde Sta ten met 21 Pilots. Dotan rondt momenteel zijn tour door Amerika af. Hij staat in het voorprogramma van Ben Folds. „Het was gaaf om weer helemaal onder aan de ladder te begin nen", zegt hij. Monique Klemann tourde in 1990 met haar zus Su zanne als Lots Lane mee met Prin ce. Zes weken lang tourden ze met hem door Europa. „Bij die gro te Amerikaanse acts heerst veel meer hiërarchie, terwijl het er in Nederland achter de schermen juist heel vriendschappelijk aan toe gaaf', zegt ze. Stip wint weer. 10% Enkele voorbeelden uit het ruime Costa aanbod Van 555 nu v.a. 499 Van 677 nu v.a. 609 Marsei e Marseille ^?*\vona ■ÜHli La Corsica Barcelona TROTSE WINNAAR! Onlangs heeft Stip Reizen tijdens een feestelijk gala aan boord van de Costa Favolosa de prestigieuze cruise-prijs 'OVER THE TOP AWARD' gewonnen. Deze unieke award is de allerhoogste Europese onderscheiding die verkregen kan worden bij Costa Cruises en is een beloning voor de geweldige prestaties en samenwerking van en met Stip Reizen. Stip Reizen heeft deze award, na 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 en nu voor 2015 dus voor de 68 keer op rij gewonnen! Om dit unieke en heugelijke feit te vieren ontvangt u t/m 22 mei a.s. op vrijwel alle Costa Cruises maar liefst 10% korting! Feest mee met ons, profiteer van dit geweldige aanbod en ontdek de wereld van Costa Cruises I zie stipreizen.nl/crcpzb Van 879 nu v.a. 791 zie stipreizen.nl/crcwzb Van 1199 nu v.a. 1079 issabon Cadiz Alicante/ zie stipreizen.nl/crcazb zie stipreizen.nl/crcbwb stipreizen.nl/costa (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Niet van toepassing op Cruise-only.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21