Oude zaak Allen duikt weer op in Cannes K 20 VINCENT LUISTERT RADIO Column I ML aah, dit liedje is dus echt helemaal top, het gaat aaaabsoluuut goed komen met ^^^Aüouwe Bob in het holm van de stok! Dit wordt douououououze pwëëë!" Zo brulde Radio 2 Douwe Bob naar de elfde plaats van het Songfestival. De zender stuiterde door de ether als een ADHD'er na acht Red Buil. „Heeee, Bobke, keep calm en slow down", riep Rob, Robke, Stenders tegen Douwe Bob. „Als jij op je hotelka mer zit, wat gebeurt er dan in het kopke van Bob ke?" AB ZAGT Op het Filmfestival van Cannes, dat geopend werd met zijn nieuwe film Café Society, dook de kwestie weer op. Zelf hult Allen zich in stilzwijgen. De 8o-jarige regisseur heeft een dui delijk standpunt over zijn werk en le ven: wat over hem wordt geschreven en gepubliceerd leest hij niet. Met geen woord rept Allen in Can nes over de aantijgingen die vorige week werden geuit. In het vakblad The Hollywood Reporter mocht zijn zoon Ronan Farrow het veronderstel de misbruik van de geadopteerde dochter van de regisseur, Dylan die toen 7 was, weer oprakelen zonder dat er nieuwe bewijzen op tafel zijn gekomen. Actrice Susan Sarandon deed er in Cannes tijdens een panel discussie nog een schepje bovenop door op een vraag over een van de te rugkerende thema's in het werk van Allen (de verhouding tussen oudere mannen en jongere vrouwen), dit af te doen als een soort obsessie van hem. „Ik heb daar verder niets over te zeggen", zei Sarandon, die nooit met Allen aan een film heeft gewerkt. Na Woody Allen heeft een kind seksueel misbruikt en dat is naar mijn mening niet in orde enig aandringen zei de actrice dat zij van mening is dat Allen 'een kind seksueel heeft misbruikt en dat is naar mijn mening niet in orde'. Sa randon verzuimde te melden waarop zij haar opinie baseerde. Feit is dat de zoon van Allen en zijn ex Mia Far row in het artikel beweerde dat Hol- lywoodsterren zich niet durven uit te spreken over de kwestie die Allen al jaren achtervolgt. In zijn artikel somt Ronan Farrow enkele sappige details op. Zo be weert hij dat Allen in het bed van zijn zuster klauterde om haar op zijn duim te laten zuigen. „Ik geloof mijn zuster", aldus Ronan, die ook vast stelt dat zijn zuster, inmiddels 30, moeite heeft met het feit dat beken de sterren die zij bewondert klakke loos met haar vader willen werken. Woody Allen heeft slechts één keer in het openbaar op de kwestie gereageerd. In een open brief aan The New York Times reageerde hij twee jaar geleden op gedetailleerde aantijgingen van Dylan. Zij be schreef destijds hoe zij door de regis seur werd aangerand in het pand van haar adoptiemoeder Mia Farrow. Op zijn beurt liet Allen toen weten dat de aantijgingen 'onjuist en schanda lig' waren. De regisseur is nooit ver oordeeld voor het misbruik. Een insider in Hollywood zegt in Cannes dat het opvallend is dat als Allen groot in de belangstelling staat, zoals tijdens het filmfestival van Can nes, de oude beschuldigingen altijd weer opduiken. „Het lijkt op de jaloe zie van een afgewezen minnares." Rihanna deelt 13.000 dollar uit Rob Stenders. Mijn favoriete diskjockey. Hij is voor mij al een voorbeeld vanaf de tijd toen we al lebei nog bij piratenzenders werkten. Hij is een muziekgoochelaar, een vakman. Iemand die, net als bijvoorbeeld Felix Meurders dat kon, zijn stem en de muziek tot een eenheid kan maken. Hij heeft een waanzinnige kennis van de betere pop muziek. De precisie waarmee Stenders intro's van liedjes kan volpraten is fenomenaal. En nu zat hij in het holm van de stok. Stenders blies, samen met zijn collega's, het Songfestival op tot het event van het jaar. De winnaar, dat stond eigenlijk vanaf het begin van de tientallen uren die aan het drie minuten durende liedje ge wijd waren, de winnaar stond al vast. „Die knipoog!" Er werd een half uur over gespro ken. „Die tien seconden stilte in het nummer, wat een statement!" Ik stel bij deze voor om vol gend jaar de twee minuten stilte van 4 mei in te zenden. Mochten ze dan met zeroo pwëëë op de laatste plaats eindigen, dan heeft er niemand ver loren, dan is het slechts de stilte die het onderspit gedolven heeft. Wat is dat toch met Nederlanders. Met grote voetbaltoernooien gebeurt het ook altijd. Neder land hoeft maar twee goede wedstrijden te spe len, of'we' worden kampioen. We vergeten altijd, naarmate de hysterie toeneemt, dat er ook nog te genstanders zijn tegen wie we het moeten opne men. Met Max Verstappen zal het ook zo gaan. Hij heeft nu één Grand Prix gewonnen en meteen hoorde ik hem, jawel op Radio 2, in het rijtje Cruijff, Van Gogh en Rembrandt worden ge plaatst. Bij mijn weten heeft Rembrandt nooit een Grand Prix gewonnen. Dat is nou wat ik noem verdouwebobbisering. De radio staat er bol van, en niet alleen Radio 2. We rennen met zijn allen hijgend achter hypes en hy- pejes aan. QUOTE VAN DE Hoe spannend kan het zijn? Ik kende dat helemaal niet woensdag 18 mei 2016 OEKRAÏNE Bobke Jamala, de Oekraïense win nares van het Eurovisie Song festival is door president Petro Porosjenko uit geroepen tot Volkskunstena res van Oekraï ne. Haar lied 1944 zet de kwestie van de Krim weer op de kaart. A Torre Florim (m.) met zijn band De Staat, foto isabelle renate la poutre De affaire over verondersteld kin dermisbruik blijft Woody Allen ach tervolgen. ^0 @abzagt Cannes —Susan Sarandon Taeke Taekema noemt de aandacht voor zijn relatie met Wie is de iWo/?-collega Airen Mylene in tijdschrift Viva 'bizar' Rihanna heeft het Pinkster weekend flink gefeest in een stripclub in Hous ton, na afloop van een concert in die stad. Op een video is te zien hoe de zan geres al lachend en dansend rond loopt, terwijl ze ruim 13.000 dol lar uitdeelt. Reageren: vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20