r r O <0 «§1 15 O O Y1-- Ontspannen viel ik na station Schiphol in een diepe slaap. Dat was dom Samen met een andere vrouw rende ik hijgend van lift naar lift om op 't nippertje in de juiste trein te belanden Heerlijk! Op een dag vrij reizen zou ik mij in de trein naar Vlissingen nestelen, Moeder vlekken, het nieuwe boek van Arnon Grun- berg, op schoot, op weg naar de presentatie van het andere nieuwe boek: Vuurland, de tweede roman van mijn oude baas Andreas Oosthoek. Hij was hoofdredacteur van de Provinciaal Zeeuwse Courant en begon na zijn pensionering aan een glan zende nieuwe loopbaan als romancier. Maar ook het vooruitzicht van het bordje platte oes ters, gevolgd door een portie mosselen na afloop van de presentatie, was genoeg om het genotgehalte van mijn verwachtingen voor deze dag hoog op te voeren, vuile opportunist die ik ben! Ik scheepte mij in op een trein, die volgens aanwijzin gen van een professioneel ogende conducteur mij recht streeks naar Vlissingen zou rijden... De kwart-Zeeuw van moederskant in mij gromde wellustig; eten en le zen, dat is leven! Ontspannen viel ik na station Schiphol in een diepe slaap. Dat was dom. Want toen ik ontwaakte, had die rechtstreekse trein naar Vlissingen bij Den Haag rechtsomkeer gemaakt. Er werd gewerkt aan het spoor! Nu helemaal wakker stapte ik in Leiden haastig uit. „U moet weer terug naar Schiphol," luidde het advies van de allerbehulpzaamste me vrouw van de inlichtingen. Ze schreef ook op hoe ik nu toch nog in Vlissingen kon komen... op zijn vroegst zou ik om 15.24 uur arriveren. Ik slikte dap per mijn relaxte dag door en zette mij schrap voor een aantal overstappen om in Zeeland te arriveren, belde mijn vriend om te zeggen dat ik er - hoe dan ook - aan kwam, en stortte mij weer in de volgende trein. In Rotterdam aangekomen moest ik van perron 3 naar perron 9, waar ik samen met een hijgende mevrouw van lift naar lift rende om op het nippertje in de eerste klasse van de definitieve intercity naar Vlissin gen te landen. Enthousiast hijgden wij tegen el kaar dat we het hadden geflikt. Zij moest al snel weer uitstappen. Daar was de conducteur... Ik stopte hem mijn ov-jaarkaart met zeven dagen vrij reizen in de eerste klasse toe. Hij keek zorgvuldig van mijn gezicht naar de foto op de kaart en sprak toen: „U mag hier helemaal niet zitten!" „O nee?" „Nee. U mag alleen maar tweede klasse met korting reizen! U moet naar de tweede klasse!" De conducteur besloot te bellen naar een kantoor. Dat duurde even. Ik onderdrukte mijn neiging de man heel hard in zijn hand te bijten. „Ja. U mag zeven maal eerste klas reizen met de vrije reisdagen. Maaaarrrr.... U heeft verzuimd uw kaartje op te halen! Dus u moet toch naar de tweede klasse!" Ik dacht nog even 'zielig oud vrouwtje' te spelen, maar mijn woede nam de overhand. Ik krijste nog nét niet, de spoorwegen spraken iets te luid. Ik leerde het wagon nummer '9589' uit mijn hoofd en ging de rest van de reis zitten mokken op het kleine tussenstukje bij de wc. Het leven is niét maakbaar! Raveparty GEHOORD.... IN EEN RESTAURANT HUMEUR Lisa van der Rhee (19) woensdag 18 mei 2016 \c.c e Mijn korte lontje ontvlamde.„Hoe komt u er bij!!" Waarom? „Ik maak vaak foto's. Net maakte ik er een van de gi gantische, nieuwe trappen op Rotterdam Centraal. Ik word vrolijk van een goed foto-mo ment. Wel ben ik een beetje moe." En morgen? „Morgen ben ik vrij, ik weet nog niet wat ik ga doen. Maar het wordt vast een prima dag! Ik verwacht dat ik mijn hu meur weer een 7,5 zal geven." JoskeGiesen De Brabantse keukenhulp Björn van het leer-werkbedrijf Brownies Downies in Asten heeft het dik voor elkaar: dankzij een foto op Facebook regelde hij binnen no-time een gratis etentje om met zijn vriendin Jo- linda te vieren dat ze een jaar verkering hebben. 'Bij 250 paginalikes krijg ik van mijn baas een romantisch eten tje van onze avondkaart ca deau', schreef de jongen met het syndroom van Down. Björn ging dik over dat aantal heen: meer dan 171.000 mensen klik ten op 'like' voor de romanticus. Björn en zijn baas Sander van Brussel hadden wel verwacht dat het hard zou gaan met de likes. „Maar zo veel berichten... Niet normaal," zegt Van Brussel. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Een bejaard echtpaar uit Polen belandde dit weekend per ongeluk op een raveparty in Londen. Het stel (waarvan de vrouw op krukken liep) had leuke recensies gelezen over de technoclub. Het personeel was zó verrast, dat ze hen tequila- shotjes aanbood. De voorkeur ging meer uit naar een kopje thee. Na wat (stijl)danspasjes ging het stel er toch vandoor. Maar mevrouw zegt dat ze het erg leuk hebben gehad. De meest besproken rubriek is de 'Any body' in de Viva. Hierin bespreekt al 25 jaar elke week iemand haar (of zijn) naakte lichaam. Mét foto. En we zijn nog steeds niet uitgesproken... vrouw. Bij het weg gaan krijgt hij van de man die aan het tafel tje achter hem zat, een briefje in de hand geduwd. 'Dag me- Een vader uit Hen gelo is aan het ont bijten in een restau rant in Amsterdam. Om hem heen een mooi gezelschap: zijn vrouw, zijn drie vol wassen dochters en de nicht van zijn I lb, «IttlH, (w o.- c, neer, u bent een ge zegend man met zo veel vrouwelijk schoon om u heen. En brains, denk ik. Hopelijk blijft dat nog heel lang zo. Een hele prettige zondag.' Met een grote glimlach, en als een trots man, verlaat de vader het restaurant. —Sophie Bernelot Moens Een trieste gebeurtenis in Flo rida: een vrouw verliet deze week de zee met een verpleeg- sterhaai aan haar arm. Het dier beet zich vast; de vrouw had de schuwe haai aan z'n staart ge trokken. Hij overleed op 't strand. - Geeft haar humeur het cijfer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15