1 10 NI De veelvuldig onderscheiden Jordaanse fotograaf Muhammed Muheisen van internationaal persbu reau Associated Press (AP) was deze maand in Ne derland voor een reportage over de opvang van mi granten in gevangenissen. Vluchtelingen kampen in het Midden-Oosten, Pakistan en Af ghanistan. Dat is normaal het werkterrein van fotograaf Mu- hammed Muheisen. Maar deze maand was hij in Nederland voor een vooral in buitenland se media afgedrukte reportage over de opvang van migranten hier, in voormalige gevangenis sen. Muheisen ging onder meer kijken in Haarlem en Arn hem. Bewoners daar hadden weinig klachten over hun be huizing, behalve dat niet ieder een te spreken was over het Ne derlandse eten. Muheisen fotografeert ont spannen taferelen in de voor malige gevangenissen. Syriërs lurken aan de waterpijp, ande ren leren fietsen op de binnen plaats, sporten of drinken re laxt hun kopje thee. Een woord voerder van het COA legt uit dat in Haarlem 400 migranten 'de kans krijgen te wennen aan het leven in Nederland'. Dat dat vanachter de tralies ge beurt, blijkt geen probleem. Ie dereen is hier vrij om te gaan. Vooraf zijn gesprekken ge voerd met alle kandidaten. Ge traumatiseerde migranten die bijvoorbeeld gevangen waren gezet door het Syrische regime konden kiezen voor alternatie ve huisvesting. woensdag 18 mei 2016 De 19-jarige Afghaanse vluchtelinge Shazia Lutfi bij de deur van haar kamer. Veilig en vrij Een vrijwilliger geeft fietsles aan een Afghaanse vluchtelinge op een binnenplaats van de voormali ge gevangenis in Haarlem. Siratullah Hayatullah (23) uit Afghanistan doet de was in de was ruimte. De Mongoolse migrant Naaran Batar (40) oefent zijn basketbalvaardigheden op een sportveld in de voormalige gevangenis in Haarlem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10