Jouke wint met 'mislukt' werk Hoe schrijf ik een boek? 'Reistijd vanaf de meeste plaatsen op het eiland korter' De kansen van de Zeeuwse clubs 'Soms dacht ik: slaat dit wel ergens op?' Spannende slotdag van de voetbalcompetitie. P14 De eindexamens begonnen gisteren met natuurkunde en Nederlands. Laurien van Sluis (vwo) vond de tekst moeilijk. P5 Franca Treur legt het uit. P4 De kogel is door de kerk. Bestuur en directie van Huisartsenpost Zeeland kiezen er voor Huisartsenpost Walcheren te verplaatsen van Vlissingen naar Middelburg. Reistijden voor de meeste patiënten zouden korter worden. De huisartsenpost (HAP) Walche ren verhuist naar Middelburg. Het bestuur en de directie van Huisart senpost Zeeland hebben dat prin cipebesluit deze week genomen. De beleidsbepalers stellen dat de reistijd voor inwoners van de meeste kernen van Walcheren kor ter is als de nieuwe HAP op een plek in Middelburg komt, in de na bijheid van de belangrijkste ont sluitingswegen N57 en A58. De huidige HAP is gevestigd bij het ziekenhuis in Vlissingen. Bij de verbouwing van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wordt dat pand gesloopt. Omdat de spoed eisende hulp begin vorig jaar van Vlissingen naar Goes is verplaatst, kan een nieuwe HAP beter in (de buurt van) Middelburg komen, vinden het bestuur en de directie van Huisartsenpost Zeeland. Ook al omdat inwoners van Veere sinds enkele jaren ook op de Wal- cherse huisartsenpost zijn aange sloten, zegt directeur Ruud Münstermann van Huisartsenpost Zeeland. Hij laat weten dat Huis artsenpost Zeeland een 'breed draagvlak' voor haar voornemen vond onder de 55 Walcherse huis artsen, die bij de organisatie zijn aangesloten. Desondanks bena drukt de directeur dat het 'princi pebesluit' tot verhuizing onder voorbehoud is genomen, omdat nog heel wat voorbereidingen no dig zijn voor er een nieuw gezond- heidscenttrum voor eerstelijns- zorg op Walcheren staat. Huisartsen en een apotheek zijn weliswaar enthousiast, maar er moeten nog veel zaken, vooral op bouwkundig en financieel gebied, op elkaar worden afgestemd, legt Münstermann uit. Huisartsenpost Zeeland heeft al een locatie voor de nieuwe HAP op het oog, maar de directeur geeft die nog niet prijs. „We hebben afgesproken dat de gemeente Middelburg eerst om wonenden informeert en met hen overlegt. Pas daarna doen wij me dedelingen over de locatie." Münstermann wil wel kwijt dat de beoogde locatie aan de rand van Middelburg ligt. Patïenten moeten de HAP tenslotte makke lijk vanuit alle plaatsen op Walche- 'We kunnen het nooit voor iedereen goed doen. Verhuizing is echter gunstig voor meeste inwoners' ren kunnen bereiken. Dat de HAP vlakbij de rijkswegen A58 en N57 moet liggen, is daarbij haast van zelfsprekend. Bezoekers uit heel Walcheren kunnen dan snel ter plaatse zijn, terwijl een patiënt die spoedeisende hulp nodig heeft ook snel naar het ziekenhuis in Goes kan worden vervoerd. Directeur Münstermann snapt dat niet iedereen blij is met ver huizing van Vlissingen naar Mid delburg. Inwoners van Vlissingen en enkele dorpen moeten verder reizen. Maar voor de meeste inwo ners van Walcheren en ook voor de meeste toeristen wordt de reis tijd korter, bleek uit een analyse van de gemiddelde reistijden van HAP-bezoekers. Münstermann: „Dat is de belangrijkste reden voor verhuizing naar Middelburg te kiezen." De directeur gaat er vanuit dat de nieuwe HAP vóór 2018 de deu ren opent. Walcheren heeft dan zeven dagen in de week, 24 uur per dag een 'modern gezondheids centrum dat herkenbaar is voor in woners van Walcheren én vele toe risten'. 'Mislukt kunstwerk' noemt de 12-jarige Jouke van de Theo Tijssenschool zijn winnende werk. Samen met zo'n honderd andere leerlingen van vier Vlissingse basisscholen nam Jouke deel aan de Kinderkunstweek. Hij brak het doek voor zijn kunstwerk in stukken en maakte van die brokken een nieuw werk. 'Mislukt'? Nee, goed genoeg voor de eerste prijs van de jury. De gemaakte kunstwerken hangen tot 10 juni in de hal van het hoofdkantoor van Damen in Vlissingen. foto lex de meester m vrijdag 13 mei 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Zeeland Huisartsenpost Walcheren verhuist naar Middelburg René Hoonhorst Vlissingen —directeur Ruud Münstermann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33