Instinct laat Dumoulin ook in de bergen niet in de steek Groningen Schiermonnikoog 30 «Jiïr In de door Tim Wellens (Lotto- Soudal) gewonnen etappe laat de nummer één van de Giro Sky het gat dichtrijden. En als hij het tur quoise shirt van Nibali in het vi zier krijgt, schiet Dumoulin zelf uit zijn wielerslof. De topfavorie ten moeten het antwoord schul dig blijven. Op de streep pakt Du moulin 14 seconden op Alejandro Valverde en 21 op Vincenzo Nibali en Mikel Landa. „Ik vertrouwde op mijn instinct en dacht niet na", zegt hij over zijn demarrage. „Juist omdat het instinct is, kun je niet precies uit leggen wat het is. Net als bij een beest. Dat weet ook niet waarom het bepaalde dingen doet, maar doet het gewoon. Dat geldt hier ook. Ik dacht niet na en ging. Ik had goede benen en had al ge zegd: als er een mogelijkheid is, dan ga ik ervoor. Misschien kost dat me tijd in de laatste week, maar de seconden die ik nu pak, kan ik juist dan misschien weer goed gebruiken." Aanvallen op het juiste mo ment: er zijn renners die het nooit zullen leren. Renners die keer op keer met kun krachten smijten zonder resultaat. Op het verkeerde moment of op de verkeerde plek en zo zelfs tijd aan hun broek krij gen. Niet Dumoulin. „Tom heeft niet alleen de kracht om het te doen, ook de hersenen", zegt ploegmaat Georg Preidler. Twee dagen eerder, tijdens de eerste etappe in Italië, trok Dumoulin ook ten aanval - in de laatste kilo meter - en dat leverde hem zeven tellen op. Zesde zintuig „Een zesde zintuig", noemt ploeg leider Mare Reef het. „Tom rijdt heel erg op instinct. Hij heeft een bepaald gevoel voor de koers en het moment. Je moet de benen hebben, maar vooral ook de durf om het te doen. Tom durft dat." Voor de goede orde: Dumoulin is 25 jaar en rijdt zijn eerste Giro. Hij startte hiervoor vijf keer in een grote ronde (drie Tours, twee Vuelta's), waarvan hij er drie uit reed. Nooit eerder was het doel vooraf een topklassering. Vergele ken bij veteranen als Nibali (31) en Valverde (36) is Dumoulin een groentje als klassementsrenner. Maar op weg naar Roccaraso rijdt hij als een veldheer in een roze trui. Aan de voet van de ruim 18 kilometer lange klim laat Dumou lin de Astana-ploeg het tempo be palen en ook de andere ploegen mogen gerust op kop rijden. Asta- na-aanvallen van Fuglsang en Ni bali, die in het klassement in zijn nek hijgen, laat hij begaan. Du moulin peinst er niet over zelf de achtervolging in te zetten. Movi- star (voor Valverde), Sky (voor Landa) en Tinkoff (voor Majka) mogen het vuile werk opknappen. „Als zij Nibali en Fuglsang laten rijden, verliezen zij ook tijd. Ik had geen team meer, dan moet je gokken. Als ik verlies, verliezen die anderen ook. Ik hoopte dat ze zouden helpen. En ze hielpen niet alleen mij, ook zichzelf." Om even later dus zijn instinct te volgen door aan te vallen. Zo lang ik die trui heb, wil ik hem verdedigen en kijk ik naar moge lijkheden om tijd te pakken. En ik voel niet de druk dat ik in Turijn op het podium moet staan. Ik ben hier om mezelf te vermaken." Heracles blijft door uitgoal nog in de race Van der Haar naar ploeg Nys 3/4 dagen nü vanaf 99 3V$ (e$>) De wereld is Kras 3 t/m 5 dagen Nederland inclusief verblijf, ontbijt en 1 x diner Inclusief nvprtnrhf-l Postillion Hotel Haren*** Aankomstdata en prijzen www.kras.nl/LR21162 Hoe boek ik deze lezersreis? Boek nu deze lezersreis pzc.nl/webwinkel reizen autovakanties vrijdag 13 mei 2016 Wie denkt dat Tom Dumoulin misschien even in paniek is met twee Astana's - Jakob Fuglsang en Vincenzo Nibali - in de aanval op de laatste klim, heeft het mis. Daan Hakkenberg Roccaraso Tom Dumoulin liep uit op de concurrentie, foto cor vos Tom Dumoulin pakte gisteren 14 seconden op Alejandro Val verde. Vincenco Nibali en Mikel Landa verloren zelfs 21 tellen. VOETBAL Heracles Almelo heeft de eerste wedstrijd in de play offs tegen FC Groningen verloren (2-1). Dankzij het uitdoelpunt van Wout Weg- horst heeft de ploeg van trainer John Stegeman nog uitzicht op een finaleplek, en dus Europees voetbal. Zondag voor eigen publiek kan Heracles ook weer be schikken over Robin Go- sens en lliass Bel Hassani, die in Groningen allebei een schorsing uit zaten. VELDRIJDEN Veldrijder Lars van der Haar komt vanaf komende winter uit voor Telenet-Fi- dea, de ploeg waar oud crosser Sven Nys teamma nager is. Van der Haar komt over van Giant-Alpecin, waarvoor hij sinds 2014 reed. Het afgelopen sei zoen pakte de 24-jarige Woudenberger onder meer de Europese titel. Hij teken de gisteren een contract voor driejaar. - Kk"-! SGR v**7- Deze geweldige aanbieding naar het prachtige noorden van Nederland mag u niet missen! Wij combineren namelijk de gezellige stad Groningen met het natuurrijke Waddeneiland Schiermonnikoog. Zo kunt u de vele terrassen, winkels, beziens waardigheden en musea in de stad afwisselen met de natuur en rust op het eiland, waar u overigens schitterende fiets- en wandel tochten kunt maken. Naast uw ontbijt en 1 x een 3-gangendiner in het hotel, is uw dagticket voor de overtocht al bij de prijs inbegrepen! Speciaal voor u selecteerden wij het Postillion Hotel Haren, op ca. 10 minuten rijden van het centrum van Groningen. Bovendien profiteert u, als lezer van deze krant, van onze 4=3 actie waarbij u 4 dagen boekt voor de prijs van 3 dagen! Dit sfeervolle 3-sterrenhotel ligt op ca. 10 autominuten van Groningen. Het is een ideale uitvalsbasis om de gezellige stad Groningen, de Wadden en natuurgebied het Hoornse Meer te ontdekken. Het hotel beschikt over een gratis wifi, een receptie, lift, gezellige bar, restaurant, terras en gratis parkeergelegenheid. Bij de receptie zijn gratis wandel- en fietskaarten te verkrijgen. Uw kamer is o.a. voorzien van een televisie, diverse tijdschriften en een badkamer met douche, toilet en föhn. De overtocht naar Schiermonnikoog vertrekt vanaf Lauwersoog, op ca. 45 minuten rijden van het hotel. Posti ion Hote Haren Aankomst van 20 mei t/m 31 oktober 2016. Lezersprijs nü vanaf 99 nü vanaf 99 nü vanaf €129 3 dagen 4 dagen 5 dagen Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inbegrepen: 3/4/5 dagen verblijf in het Postillion Hotel Haren, ontbijtbuffet, 1 x een 3-gangendiner en 1 dagticket per persoon voor een overtocht naar Schiermonnikoog v.v., entree Holland Casino en 10% korting op een 2e diner en kopje koffie of thee. Als lezer profiteert u bovendien van onze 4=3 actie, waarbij u voor veel aankomstdata 4 dagen boekt voor de prijs van 3 dagen! Niet inbegrepen: reis- en annuleringsverzekering, toeristen belasting 3,40 p.p.p.n. (verplicht, ter plaatse te betalen en reserveringskosten 19,50 per boeking (verplicht). Ga naar onze webwinkel, www.kras.nl/LR21162 of bel met Kras: 0900-9697 (70 cpg) o.v.v. reisnummer LR21162 Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 29 mei 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30