Met deze gympen kom je de school niet 19 °C Waarom Thom bij Blof is Zo mooi is Curasao! AIVD moet aan de slag Het geheim van Rosada Walcheren Iedere fan heeft een speciale reden om bij het herdenkings concert in Vlissingen te zijn Binnen Buiten Restaurantje spelen in je huiskamer Ondanks de zaak rond politiemol Mark M. weet de politie nog niet zeker of alle mede werkers die toegang hebben tot vertrouwelijke informatie voldoende zijn gescreend. Van 3.000 agenten is onbekend of ze voldoende zijn gescreend om vertrouwelijke informatie on der ogen te krijgen. De politietop laat een deel van de dienders de komende maanden extra door lichten door de AIVD. Dat bevestigt een politiewoord voerder aan deze krant. Het gaat om medewekers met een vertrou wensfunctie, zoals rechercheurs, inkopers, woordvoerders en mana gementassistenten. De dienders krijgen een 'P-veiligheidsonder- zoek': dat is de op een na streng ste screening die onder toezicht van de AIVD wordt uitgevoerd. „We inventariseren op dit mo ment voor hoeveel medewerkers een P-veiligheidsonderzoek nood zakelijk is", laat een woordvoer der van de korpsleiding weten. „Het gaat om maximaal 3.000 agenten. We kunnen niet uitslui ten dat er nu medewerkers op ver trouwensfuncties werken die nog geen screening hebben gehad." Dat laatste is opvallend, omdat de integriteit van politiemensen sinds de ontmaskering van poli tiemol Mark M. onder een ver grootglas ligt. Vorig jaar werd ont dekt dat M. regelmatig vertrouwe lijke informatie over verdachten doorspeelde aan criminelen. Hij kreeg toegang tot de politiesyste men, terwijl hij nog geen ver plichte AIVD-screening had ge had. Toen onderzocht de korpslei ding 1.600 agenten die het hoog ste screeningsniveau zouden moe ten hebben. 118 agenten bleken onvoldoende doorgelicht. Zij moesten tijdelijk ander werk doen. Volgens oud-korpschef Bou- man was destijds verzuimd de veiligheidsonderzoeken op tijd aan te vragen. Bij het onderzoek van nu gaat om agenten met de op één na hoogste screening. Vanwege de reorganisatie bij de Nationale Politie gaan veel agen ten vanaf 1 juli aan de slag in nieu we functies, waarvoor ze ook toe gang krijgen tot vertrouwelijke in formatie. „Medewerkers mogen pas aan hun nieuwe functie beginnen als ze zijn gescreend", laat de politie woordvoerder weten. Toch heb ben sommige dienders mogelijk nu al toegang tot gevoelige dos siers, zonder het verplichte veilig heidsonderzoek te hebben gehad, geeft de politie toe. Integriteitsdeskundige Hans van den Heuvel van de Vrije Uni versiteit Amsterdam noemt het 'verbazingwekkend' dat er nog agenten zijn die niet voldoende zijn gescreend. „Blijkbaar is de po litie bezig met achterstallig onder houd. Dat is hard nodig. Men wil voorkomen dat meer corrupte po- litiemollen bovendrijven." CURAQAO Kr3s.nl/curacao otbei0900-909770cpg e Dagje shoppen? Gezellig naar de outlet e Vandaag komen er nog eens 45 winkels bijpis p* z Cl ZEELAND 10 Duizenden agenten doorgelicht Peter Winterman Den Haag ZEELAND 2 Bestemming van de Week niiül ni if tl - I! "v «si 1 u na iftt 11 !llf r7-* Keuze uit: zonvakanties, fly-drives en singlereizen. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. vrijdag 13 mei 2016 Vandaag nog flink zonnig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 112 7 1 1688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1