Cadzand krijgt steeds meer vorm Drie dagen hardlopen door Zeeland Nieuwe rubriek: Wat ik vroeger wilde worden Vooral lage rente maakt investeren in nieuwe woning aantrekkelijk Er worden in Zeeuws-Vlaanderen sinds kort steeds meer woningen in de particuliere sector gebouwd. De consument durft weer. Cadzand verandert in hoog tempo. Wie nieuwsgierig is, kan dat met eigen ogen bekijken, op veilige afstand weliswaar. Omdat het werkterrein nog steeds verboden gebied is, is er een uitzichtpunt gemaakt tegenover het gemaal bij de KNRM. Zo kun je zien dat de baggerwerkzaamheden in de jachthaven gereed zijn, en er worden voorbereidingen getroffen voor de wandel- en fietsbrug over de haven, de plaatsing van de zeetribune en het havenbalkon. De onderste verdieping van het clubgebouw staat al overeind, er zit zelfs glas in de ramen. FOTO PETER BUTEIJN Nieuw evenement in augustus »pis Marianne Krijger tekende altijd, tot op de muren aan toe »pe De bouw van nieuwe woningen in de particuliere sector in Zeeuws-Vlaanderen trekt snel aan. Door de hele regio staan bouwprojecten of in de steigers of ze worden al volop verwezenlijkt. In totaal gaat het om bijna 150 wo ningen. Projectontwikkelaars, makelaars en aannemers reageren over het al gemeen enthousiast op de aantrek kende markt, al wordt wel vastge steld dat de groei achterblijft bij de rest van Nederland. Dat is vol gens de bouwers echter een vast gegeven. Gino van Driessche van project ontwikkelaar AM Wonen, die on der meer nieuwbouw pleegt in Othene-Zuid in Terneuzen en in het plan Oversprong in Sint Jan steen: „We zien eigenlijk al sinds 2013 een stijgende lijn, maar het laatste half jaar gaat het echt hard. Vooral de grotere kernen zijn in trek. Het lijkt erop dat de oude tij den terugkeren." Zijn collega Paul Saman van ma kelaardij Kindt Biesbroeck be aamt dat. „Mensen krijgen hun be staande woning sneller verkocht en dat leidt ook tot een snellere beslissing om nieuw te bouwen. Daarbij speelt de uiterst lage rente absoluut een rol." Angst Hij stelt vast dat nieuwbouw in de duurdere klasse hier en daar nog wat moeilijk verloopt, maar de iets goedkopere woningen, zo rond de 250.000 euro, doen het goed. „De angst om te investeren lijkt grotendeels verdwenen. Het consumentenvertrouwen is ge groeid, zeggen ze dan. Dat is sinds Bestaande woningen worden sneller verkocht en dat stimuleert de bouw eind vorig jaar zeker het geval." Bouwbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp is uiterst actief op de Zeeuws-Vlaamse bouwmarkt met projecten in Terneuzen, Sint Jan steen, Kloosterzande, Axel en Cad- zand-Bad. Salomon van Belzen: „Inderdaad zie je een flinke ople ving. Tot vorig jaar keken veel mensen de kat nog uit de boom. Nu durven ze wel, mede dankzij de lage rente. Ook hij signaleert een trek naar de grotere kernen." Frank van Kerckhoven van het gelijknamige bouwbedrijf in Kloosterzande is terughoudender. „Wij ervaren slechts een licht her stel, terwijl in de Randstad de markt alweer flink aantrekt, wat wij kunnen merken aan de toena me van orders op onze prefab-af deling. Van Kerckhoven bouwt op dit moment het gezondheidscen trum in Axel, woningen in Kloos terzande én bungalows en doet veel renovatiewerk. m donderdag 12 mei 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zeeland Bouw particulieren in lift Wout Bareman Terneuzen Paul Saman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80