Actie Schoolhelden betaalt uit M Negen banen weg bij Zeeuwland Samenwerken is gunstig voor cliënten van Tholen BIRKENSTOCK BELANDEN EN THOLEN 7 Versteeg kocht de afbeelding met een stapeltje andere oude foto's op de Koningsdagrommelmarkt in Tholen. Maar vervolgens deed ze er niets mee. Tot ze vorige week de stapel eens goed bekeek en ontdekte dat er op één van de foto's een hoop informatie staat over de herkomst. Op de achter kant van de groepsfoto is geschre ven dat hij is genomen tijdens een Misschien zijn er nog nabestaanden van degenen die op de foto staan 'Picnic party' op 17 augustus 1918. Ook staat er een naam en adres op van de verzender Sophia Bruce uit het Schotse Aberdeen en van de ontvanger William Bruce die in Den Haag verbleef. Ze hadden de zelfde achternaam, dus misschien waren ze een echtpaar of was het de zus of moeder die de foto stuur de, redeneert Versteeg. Haar man ontdekte de afkorting 'P.O.W.' bij Williams naam, wat staat voor 'Prisoner of war' - krijgsgevange ne. Dat maakte Versteeg alleen maar nieuwsgieriger. Hoe zat dat dan? Nederland was toch onafhan kelijk? „Het zou kunnen dat Willi am een Britse militair was en ge wond is geraakt tijdens luchtaan vallen", gist Versteeg na alle infor matie die ze op internet heeft ge vonden. „Misschien is hij, zoals wel vaker gebeurde tijdens de Eer ste Wereldoorlog, naar Nederland gestuurd voor verzorging." Versteeg heeft een lokale krant in Aberdeen aangeschreven in de hoop nabestaanden van mensen op de foto te vinden. „Ik zou er graag iemand blij mee te maken", De geadresseerde was waarschijnlijk een gewonde militair die in Nederland werd verzorgd zegt ze. „Als er zo'n foto van mijn opa en oma bestaat, zou ik hem ook graag willen hebben." Ze heeft nog geen reactie op het stuk gekregen dat vorige week werd ge publiceerd, maar ze wacht nog even af. De foto weggooien vindt ze in ieder geval geen optie. Dan schenkt ze hem liever aan een his torisch museum. De nieuwe woningcorporatie voor Schouwen-Duiveland en Walcheren heet Zeeuwland. De fusie kost negen voltijdsbanen. Die van huidig Zeeuwland-direc- teur Antoine de Ceuster hoort daar bij. De Ceuster, volgend jaar 65, maakt per maart 2017 gebruik van de vervroegd pensioenrege ling van het Pensioenfonds Wo ningcorporaties. Hij krijgt geen vertrekregeling. „Dat zou gênant zijn", zegt Woonburgdirecteur Marco van der Wel. De fusie is be doeld om een miljoen euro per jaar te besparen. Daarmee wil Zeeuwland woon lasten voor huurders verlagen, vooral door goedkope huurwo ningen te verduurzamen. Zo wordt wonen met lage stookkos ten bereikbaar voor mensen met kleine inkomens. Huurdersvere nigingen, bewonerscommissies, werknemersorganen en de Wal- cherse en Schouwen-Duiveland- se gemeenten moeten voor 1 juli hun visie op de fusie geven. De nieuwe woningcorporatie telt 45 arbeidsplaatsen. Naast De Ceuster verdwijnen een mana ger, drie onderhoudsmensen van Woonburg en nog vier formatie plaatsen. Met de vakbonden wordt een sociaal plan opgesteld. Van der Wel leidt medio 2017 de nieuwe corporatie met een raad van vijf commissarissen van uit het kantoor van Zeeuwland in Zierikzee. Het kantoor in Kou- dekerke wordt verkocht. THOLEN Tholen wil zijn inwo ners beter bedienen door een aan tal diensten intensiever te laten sa menwerken. Een uniforme werk wijze voor de consulenten van Werk en Inkomen, WMO en Jeugd in Tholen moet ervoor zor gen dat cliënten niet langer de du pe kunnen worden van afdelingen die langs elkaar heen werken. Nu werken de verschillende afdelin gen nog apart, maar bij veel cliën ten van de gemeente spelen meer dere problemen. Door de werkwij ze op elkaar af te stemmen en de kennis van andere beleidsterrei nen bij te spijkeren, kan een pro bleem straks integraal worden aan gepakt. Tholen heeft het project aange meld voor de wedstrijd 3-2-1-CO en zit in de finale. De hoofdprijs is een geldbedrag om het project uit te voeren. Maar ook als Tholen niet wint, wordt de werkwijze in gevoerd. De Kohnstammschool in Goes en De Vliete in Wissenkerke hebben het streefbedrag van actie School helden bij lange na niet gehaald. Toch heeft het proefproject de scholen veel opgeleverd. „Alle led-verlichting en zonnepanelen komen er", zegt directeur Wim Boddaert van de Kohnstamm school. „Niet allemaal van het geld van de actie (zo'n 4200 euro), maar het komt er wel. Een deel wordt betaald uit de reserves." Volgens Boddaert is de proef om geld in te zamelen voor verduurza ming van de scholen een succes ge worden. Ook al is het streefbedrag van 23.350 euro niet gehaald. „De spin-off van het project is erg groot. De samenwerking tussen leerlingen, ouders en teamleden is geweldig. Het is een vliegwiel ge worden waardoor het één na het andere in gang gezet wordt. Ik ben blij dat we dit project gestart zijn." Ook Johan van Westenbrugge van De Vliete spreekt over een nut tige ervaring. „We zijn blij met de donaties en we zijn geactiveerd om na te denken wat we nog meer kunnen." Het streefbedrag, 17.875 euro, bleef ook hier buiten bereik. Maar met 2.800 euro en nog eens 3.000 euro aan materialen van andere sponsoren komt de gewenste ver duurzaming er, zegt de directeur. Boddaert: „Dat gaat er allemaal ko men. Misschien iets minder pane len dan gehoopt, maar de led-ver- lichting komt zeker overal." www.bdstore.com donderdag 12 mei 2016 Zoektocht naar verhaal achter foto Elise Versteeg uit Tholen is ra zend nieuwsgierig naar het ver haal achter een foto die ze ooit op de rommelmarkt kocht. De fo to is gemaakt en verstuurd tij dens de Eerste Wereldoorlog en was waarschijnlijk gericht aan een Britse krijgsgevangene. Elodie Kint Tholen —Elise Versteeg Elise Versteeg ontdekte dat er een hoop informatie op de achterkant van de bijna honderd jaar oude foto stond, leo adriaansen Claudia Sondervan Zierikzee Willem Adriaansens Goes/Wissenkerke Achter de Houttuinen 34 Middelburg Made in Germany Tradition seit 1774

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77