uit de printer 'Holleeder vindt het vreselijk dat ik opstap' Vooral positief over homo's 5 Samsung Galaxy J5 S5 Neo speaker Samsung Galaxy S6 ca E 200 min/1000 sms li 000 MB (4G) Het ging zo makkelijk, vertelt hij ook de politie. Als hij weer geld nodig heeft, doet hij het maar weer. 's Middags opstaan, laptopje aan, klanten bedienen, naar McDonald's, stappen en weer naar bed. Als Medo zijn geld aflevert, komt hij in een dikke BMW. Bijna naïef blijft hij adverteren en appen naar zijn vele honder den klanten. Het wekt de aan dacht van programma's als [/ooi_INITIAAL] TROS Opgelicht en undercover journalist Alberto Stegeman, maar dat leidt niet tot juridische stappen tegen Medo. Undercoveragenten heeft hij direct in de smiezen: „Iemand van 30 jaar, vol met tatoeages die vloeiend ABN sprak. Als je je ogen dichtdeed, leek het wel een professor", verklaart Medo. Hij trapt nergens in. Toch wordt hij bij zo'n undercoveractie ingere kend. Of hij 'een grote' was? Getui gen die geld bij hem kochten, zeggen van wel. Het Openbaar Ministerie wil in elk geval 25.000 euro van hem vorderen. Maar bij hem thuis vindt de politie slechts enkele tientallen biljet ten en foto's die slechts suggere ren dat hij grote pakken nepgeld verhandelde. „Maar foto's betekenen niet dat hij het echt had, die sturen die gasten aan elkaar door", zegt advocaat Vito Shukrula. Volgens de advocaat is het hele bewijs te gen Medo vooral gebaseerd op diens eerste verklaring. „De poli tie heeft hem misleid omdat zij hem hebben verteld dat zijn ad vocaat geen advocaat is en dat hij mij daarom niet mocht spreken. Volgens Medo heeft de politie hem daarna beloofd dat zijn vriendin naar huis mocht als hij zou verklaren. Ze hebben haar daarna gewoon vastgehouden. Mijn cliënt heeft zijn verklaring ingetrokken. Het zal moeten blij ken of die verklaring in de recht bank standhoudt." Voor Medo R. is dat belangrijk. Hij kan liefst ne gen jaar cel krijgen. DEN HAAG Bijna nergens in Europa wordt zo positief over homoseksualiteit gedacht als in Nederland. Maar homo's krij gen hier wel veel vaker te ma ken met geweld dan hetero's. In Nederland zijn meer dan negen van de tien bewoners er van overtuigd dat homoseksue le mannen en lesbische vrou wen hun leven moeten leiden zoals ze dat zelf willen. Ter ver gelijking: in Polen is dat onge veer de helft, in Estland daalt dat tot 41 procent. Uit cijfers van het Sociaal en Cultureel Planbureau, die vandaag ver schijnen, blijkt dat alleen in Zweden en Denen zo positief over homoseksualiteit denken als Nederlanders. Er is een schaduwkant, ziet Tanja Ineke, voorzitter van be langenvereniging COC. „Wat wij schrikbarend vinden, is dat geweld tegen homo's, lesbi- ënnes en transgenders dubbel zo vaak plaatsvindt als bij he tero's." Vooral allochtone inwoners van ons land zijn niet zo posi tief. Terwijl 83 procent van de autochtonen vindt dat mensen van hetzelfde geslacht moeten kunnen trouwen, schommelt het percentage bij allochtonen rond de 30 procent. Stijn Franken was in het verleden ook advocaat van Willem Hollee- ders ex Sandra den Hartog. Nu zij samen met Holleeders zussen As- trid en Sonja tégen hem getuigt, kan Franken haar vanwege zijn be roepsgeheim niet voluit verhoren. De deken van de Amsterdamse Or de van Advocaten zag in mei 2015 nog geen onoverkomelijk pro bleem, maar is daar op teruggeko men nu Den Hartog en Sonja Hol leeder een tuchtklacht tegen Fran ken hebben ingediend. „Dat doe ik op dringend advies van de deken. Ik vind het onrecht vaardig en onterecht, ik betreur „Dat weet ik nog niet precies, om dat het in feite uit mijn handen is nu. De rechtbank is wettelijk ver plicht een nieuwe advocaat voor meneer Holleeder te zoeken." „Ik vind dat de dossiers uit de Kol bakzaak (de afpersingszaak waar in Holleeder tot negen jaar cel was veroordeeld, red.) helemaal moeten worden meegenomen. Ik vind dat Passage, de grote Amster damse liquidatiezaak, helemaal moet worden meegenomen. Ik vind dat andere verwante dossiers helemaal moeten worden doorge nomen. Op een stuk of duizend ordners kom je wel." „Over mijn praktijk maak ik me nooit zo druk. Voor mij heeft dit één voordeeltje: ik hoop dat ik weer eens een vrije avond of week einde heb. Maar het gaat niet om mij. Het gaat om de verdediging die voor Holleeder gevoerd moet worden. Die loopt grote schade op en dat vind ik vreselijk." het ten zeerste, maar ik heb me te houden aan dat advies." „Hoe zal ik dat nou eens formule ren... Hij was er echt door aange daan. Ik heb het pas vanmorgen met hem kunnen bespreken, dus het is heel vers." „De geheimhoudingsplicht weer houdt me ervan dat te zeggen, maar hij vindt het vreselijk." Ben* TliLl-2 %kpn vodL T--Mobile- 100 bel/sms 1000 MB (4G) 120 min in NL EU 1000 MB (4G) donderdag 12 mei 2016 Ook mogelijk: 200 min/1000 sms €22 van Kim. In februari schokte het straatarme land de we reld door tegen afspraken in een proef te doen met een lan- geafstandsraket. De Grote Leider zei dat Noord-Korea bereid is banden met naties die vijandig tegenover het land staan te 'normaliseren'. Hij liet verder optekenen als 'verantwoordelijke' kern macht geen gebruik te ma ken van nucleaire wapens, be halve als de soevereiniteit wordt bedreigd door kernwa pens. FOTO WONG MAYE-E/AP Met grote tegenzin leggen advo caat Stijn Franken en zijn kan toorgenoten de verdediging neer van Willem Holleeder. De Amsterdamse deken had daar op aangedrongen. Paul Vugts Amsterdam U heeft dinsdag in de rechtbank nog uiteengezet waarom het een heel slechte zaak zou zijn als u de verdediging zou moeten neerleggen. Waarom doet u dat vandaag alsnog? moeten terugtreden? Hoeveel tijd gaat verloren nu een ander zich moet inwerken? Wat betekent het verlies van de ze cliënt, met wie u fulltime be zig was, voor uw praktijk? Hoe reageerde Holleeder? Stijn Franken fotoanp Wat zei hij? U staat Holleeder sinds 2007 bij, sinds zijn grote afpersingszaak. Wat betekent het voor het pro ces dat u en uw collega's nu Ook mogelijk: onbeperkt bel/sms 4000MB: €23.00 p/mnd Ook mogelijk: 120 min in NL EU 3000MB: €33.00 p/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 74(2. Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5