Op de eerste rang bij aanslag Jagen op kind met duikbril 6 Hij is een van de meest gevraagde filmacteurs van Hollywood: Michael Shannon. Alleen al dit jaar duikt hij op in elf producties, waaronder het intrigerende Midnight Special, Freeheld en de zoveelste film over Elvis Presley. THUISBIOS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Monsieur Chocolat Men Chicken Truman Eye in the Sky „We hebben ze." Een Britse kolonel, gespeeld door nota bene Helen Mir ren, kan haar opwinding nauwelijks bedwingen. Via satellietbeelden en drones - letterlijk zo klein als een vlieg - ziet zij op haar beeldscherm in Kenia twee gezochte terroristen van de groep al-Shabaab en enkele hand langers een zelfmoordaanslag voor bereiden die zeker veel levens zal kosten. De handen van de kolonel jeuken om meteen toe te slaan met een bombardement. Over de morele, po litieke en juridische vragen die dat oproept gaat Eye in the Sky vooral. De thriller van regisseur Gavin Hood is nagelbijtend goed. De be sluiteloosheid van een laffe Britse minister, de juridische implicaties, mogelijke imagoschade in de media en het dilemma van de man die de rode knop moet indrukken maken van Eye in the Sky een gecompliceerd, ultramodern oorlogsdrama. Beslissingen over leven en dood worden genomen door de legertop en politici die in een veilige verga derzaal op de eerste rang zitten bij de rechtstreekse satellietbeelden van de terroristen in hun huiskamer. De film gaat recht op zijn doel af en laat de kijker achter met veel con fronterende vragen. Wat zou jij be slissen? Midnight special donderdag 12 mei 2016 2 (2) The Jungle Book €494.448 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Captain America €562.427 3 (-) Bad Neighbours 2 €281.000 4 (4) Mother's Day €259.370 5 (3) Kung Fu Panda 3 €121.077 DRAMA Omar Sy, bekend uit Intouchables, speelt in deze film een zwarte clown die furore maakt in een Frans circus. Gaandeweg probeert hij zich te ont worstelen aan zijn ondergeschikte positie als pispaal in de piste. ZWARTE KOMEDIE Mads Mikkelsen speelt een van de foeilelijke familieleden in deze Deense zwarte komedie waarin gaandeweg een afschuwelijk en ongelooflijk fami liegeheim wordt geopenbaard. De film is bij vlagen hilarisch door een mix van horror, humor en misdaad. DRAMA De titel van dit bekroonde Spaanse filmdrama verwijst naar de hond van een van de vrienden die elkaar na jaren weer terugzien in Madrid. Eén van hen, een acteur, heeft een sle pende ziekte en lijkt afscheid te nemen van zijn dierbaren. Dat gaat met veel complicaties gepaard. Digging for fire KOMEDIE Een stel vindt een pistool en een bot in een buiten huisje dat als va kantiebestem ming dient. Man lief wil uit alle macht weten waar die vandaan komen. Een speurtocht naar de zin van het eigen leven volgt. nu op dvd, blu-ray en vod Testament of Youth DRAMA Alicia Vikander schittert als Vera Brittain die begin 20ste eeuw te gen haar vaders wil gaat studeren; een zeldzaam be sluit voor een vrouw in die tijd. Ze wil niet trou wen en gaat als verpleegster aan het front werken. nu op dvd en vod Paradox THRILLER/ SCIFI Tijdreizen kan ook in een uurtje. In die korte tijd gebeurt van alles en dat het link is blijkt uit het ver moorden van alle medewerkers aan het experiment. Dit moet heel snel ophouden. Nu op Netflix OORLOGSDRAMA Regie: Gavin Hood. Hoofdrollen: Helen Mirren, Alan Rickman en Aaron Paul. A Helen Mirren speelt de kolonel die de gezochte terroristen ont dekt. FOTO KEITH BERNSTEIN A.Z. THRILLER Regie: Jeff Nichols. Hoofdrollen: Michael Shannon, Kristen Dunst en Joel Edgerton. Over zijn zoontje zei de vader van Dik Trom in de gelijknamige boekenserie: „Het is een bijzonder kind, en dat is-ie." Deze woor den zijn zeker van toepas sing op het jongetje om wie alles draait in Midnight Special, een ongrijpbare film van regisseur Jeff Nichols die eerder indruk maakte met Take Shelter en Mud. Met het kind, Alton gehe ten, wordt door zijn vader (de voortreffelijke Michael Shannon) en diens bond genoot (Joel Edgerton) in een auto door Amerika ge sjeesd. Zijn ogen gaan schuil achter een soort duikbril. Elke vorm van licht maakt van hem een wezen met buitenaardse krach ten. Voor het overige lijkt hij volkomen normaal. Midnight Specialde titel verwijst naar een lied van Creedence Clearwater Re vival, is een film vol myste ries, waarvan niet al te veel mag worden verklapt. Waarom wil zelfs de Ameri kaanse overheid de jongen aanhouden en waarom maakt ook een religieuze sekte jacht op Alton? Vragen die allemaal be antwoord worden, maar het is beter om daar als kijker zelf achter te komen. Wel refereert Ni chols, een filmmaker met een voorkeur voor eenlingen, aan klassie kers als Close Encoun ters en The Twilight Zone. Daar geeft hij echter een totaal eigen draai aan, met als resultaat een be hoorlijk originele film. A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59